[REZOLVAT] Ochelari miopie -0,25 ( Permis conducere cat. B )

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
CioAlex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 08 Oct 2018, 09:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Nov 2018, 13:20

Salutare. Am si eu o mica intrebare, o sa incep scoala de soferi, si recent mi-am cumparat ochelari de la oftalmolog.
Am dioptriile la dreptul -0,25 si la stangul -0,50.

Am ochelari pentru distanta, doctora mi-a spus ca este o miopie stabila si nu este ceva GRAV absolut deloc. Mi-a spus sa nu ma sperii, si mi-a spus ca este din cauza Caculatorului / Telefonului...etc pentru ca i-am spus ca de mic am stat cu nasul in ele...si ca de la varsta de 40 de ani o sa fie alta treaba cu vederea..infine.

Ce vreau sa va intreb, peste cateva zile ma intalnesc cu instructorul si doresc sa aflu daca la fisa medicala ma voi prezenta cu ochelarii si cu documente ceva legate de ochelari?

Eu vad si la distanta dar nu foarte ok, adica pot spune ca vad foarte, foarte putin dublat este foarte putin un deficit (ca sa vad clar trebuie sa strang foarte putin ochii) iar cu ochelarii vad perfect litere/scris..etc

Si am inteles ca la cei ce poarta ochelari si obtin permisul adauga ceva pe permis??

Va multumesc!
RoyalServer
User avatar
qpain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 274
Joined: 09 Oct 2016, 10:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Tralala~
SteamID: theodorescualex
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Breaza, Prahova
Been thanked: 3 times
Contact:

14 Nov 2018, 14:48

CioAlex wrote:Salutare. Am si eu o mica intrebare, o sa incep scoala de soferi, si recent mi-am cumparat ochelari de la oftalmolog.
Am dioptriile la dreptul -0,25 si la stangul -0,50.

Am ochelari pentru distanta, doctora mi-a spus ca este o miopie stabila si nu este ceva GRAV absolut deloc. Mi-a spus sa nu ma sperii, si mi-a spus ca este din cauza Caculatorului / Telefonului...etc pentru ca i-am spus ca de mic am stat cu nasul in ele...si ca de la varsta de 40 de ani o sa fie alta treaba cu vederea..infine.

Ce vreau sa va intreb, peste cateva zile ma intalnesc cu instructorul si doresc sa aflu daca la fisa medicala ma voi prezenta cu ochelarii si cu documente ceva legate de ochelari?

Eu vad si la distanta dar nu foarte ok, adica pot spune ca vad foarte, foarte putin dublat este foarte putin un deficit (ca sa vad clar trebuie sa strang foarte putin ochii) iar cu ochelarii vad perfect litere/scris..etc

Si am inteles ca la cei ce poarta ochelari si obtin permisul adauga ceva pe permis??

Va multumesc!
Cand te vei duce cu fisa medicala, iti iei ochelarii cu tine, nu necesita sa iti iei alte acte precum ca porti ochelari, o sa ti treaca ei pe fișa "Apt cu corecție.
Nu,nu adaugă nimic pe permis.

succes! O:-)
CioAlex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 08 Oct 2018, 09:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Nov 2018, 18:08

Mulțumesc mult pentru răspuns și pentru timpulmacordat!
Se poate da T/C

Seara frumoasa!!
User avatar
Mr.LeX
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 959
Joined: 07 Nov 2013, 16:36
Detinator Steam: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Matrix
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Contact:

14 Nov 2018, 18:22

CioAlex wrote:Mulțumesc mult pentru răspuns și pentru timpulmacordat!
Se poate da T/C

Seara frumoasa!!
T/C Rezolvat.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information