Ombladon - 20 CM RECORDS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

30 Nov 2014, 22:20

winckler wrote:
ceferistul wrote:daca esti rapper si ai declarat ca toata viata o sa fii underground iar dupa aia te prostituezi...
Cum a facut cheloo cu smiley ?

Ar fi fost mai ok sa fie Deliric pi2da si sa se ia de Cheloo pentru colaborarea cu Smiley ? Si-a vazut de treaba lui,acum sunt compozitori la HaHaHa , e treaba fiecaruia ,inca ascult CTC,ascult parazitii,ascult ce vreau eu si ce-mi place insa frustrarea lui Ombladon ca numai sunt ei singurii raperi de pe la tv/radio cunoscuti... e foarte mare.

Cand DOC facea battleuri si se chinuia sa faca 3 lei si ii cheltuia pe o bere in club,parazitii se dadeau smecheri pe la tv ca tin ei piept cnaului...cred ca orice raper din Romania ar fi facut la fel pentru a atrage atentia...a si cum spunea Cedry2k , 'unii imprastie ura la intamplare',cum fac Parazitii,cateva mesaje cu un mesaj bun...in rest 'toate-s la fel' sau 'ce n-avem acasa' , pe bune?

Piesele celor de la CTC SUNT MUUUUUUUUUUULT mai underground decat au fost vreodata cele de la Parazitii ,salut.
tu nu gandesti ce zici. in primul rand ce mesaj a transmis cheloo si cum a dat-o si in al doilea rand cum s-a vandut doc. Nu poti sa-l bagi pe cheloo in treaba asta, el a colaborat cu smiley, a avut versuri pe care le putea pune intr-o piesa de-a lui. Acum, doc ce versuri a avut? Sunt la fel cand o dadea cu ctc? Nu poti compara pe cheloo si doc, dintre ei doi doar doc s-a vandut. La fel si cu uzzy, ca multi au zis, a avut versuri si mesaj pe care putea sa le aiba cu bug mafia, doc nu cred ca putea sa o dea cum a dat-o in hahaha pe o piesa ctc, chiar daca i-a tras si pe del si vd spre hahaha
nu poti zice ca una a dat-o mai undeground ca alta, la ora actuala doc nu e underground, nici del, nici vd. Parazitii nu s-au vandut, ombladon nici atat, vad ca cu cheloo aveti ceva, nici ctc ca trupa nu s-a vandut, asta ca nu a mai scos ceva :)), dar ceva e sigur: doc a facut-o. Ai nevoie de bani, daca vrei mai mult normal ca ai, din concerte nu-ti ajung zecile de milioane.
RoyalServer
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

30 Nov 2014, 22:40

iLuSiOn wrote:
winckler wrote:
ceferistul wrote:daca esti rapper si ai declarat ca toata viata o sa fii underground iar dupa aia te prostituezi...
Cum a facut cheloo cu smiley ?

Ar fi fost mai ok sa fie Deliric pi2da si sa se ia de Cheloo pentru colaborarea cu Smiley ? Si-a vazut de treaba lui,acum sunt compozitori la HaHaHa , e treaba fiecaruia ,inca ascult CTC,ascult parazitii,ascult ce vreau eu si ce-mi place insa frustrarea lui Ombladon ca numai sunt ei singurii raperi de pe la tv/radio cunoscuti... e foarte mare.

Cand DOC facea battleuri si se chinuia sa faca 3 lei si ii cheltuia pe o bere in club,parazitii se dadeau smecheri pe la tv ca tin ei piept cnaului...cred ca orice raper din Romania ar fi facut la fel pentru a atrage atentia...a si cum spunea Cedry2k , 'unii imprastie ura la intamplare',cum fac Parazitii,cateva mesaje cu un mesaj bun...in rest 'toate-s la fel' sau 'ce n-avem acasa' , pe bune?

Piesele celor de la CTC SUNT MUUUUUUUUUUULT mai underground decat au fost vreodata cele de la Parazitii ,salut.
tu nu gandesti ce zici. in primul rand ce mesaj a transmis cheloo si cum a dat-o si in al doilea rand cum s-a vandut doc. Nu poti sa-l bagi pe cheloo in treaba asta, el a colaborat cu smiley, a avut versuri pe care le putea pune intr-o piesa de-a lui. Acum, doc ce versuri a avut? Sunt la fel cand o dadea cu ctc? Nu poti compara pe cheloo si doc, dintre ei doi doar doc s-a vandut. La fel si cu uzzy, ca multi au zis, a avut versuri si mesaj pe care putea sa le aiba cu bug mafia, doc nu cred ca putea sa o dea cum a dat-o in hahaha pe o piesa ctc, chiar daca i-a tras si pe del si vd spre hahaha
nu poti zice ca una a dat-o mai undeground ca alta, la ora actuala doc nu e underground, nici del, nici vd. Parazitii nu s-au vandut, ombladon nici atat, vad ca cu cheloo aveti ceva, nici ctc ca trupa nu s-a vandut, asta ca nu a mai scos ceva :)), dar ceva e sigur: doc a facut-o. Ai nevoie de bani, daca vrei mai mult normal ca ai, din concerte nu-ti ajung zecile de milioane.
VD e in FacemRecords.

"Stii, ma panichez ca ajung pe strazi, sub vreo taraba, in centru
Deaia ma activez, iau pix, o coala alba, schimb trendu'
Facem Records, CTC pe viata
Nu schimb brandul, 33 de ani copile"

Din "date-n bula mea" , ce intelegi ? S-a schimbat doar ritmu pentru a fi ascultata,asta e,asta se asculta acum,piesele ritmate.

La ora actuala numai e underground pentru ca nici cei care traiau si ascultau underground,n-o mai fac,numai au pentru cine,INSA,CTC au fost underground(orice;ctc prezinta,noroc,simfonia strazii...) , cand ctc cantau astea prin dughene,parazitii erau pe la tv,luau premii mtv si aveau si au masini de ultimu racnet.Uita-te in video lui DOC cum e casa lui VD,crezi ca aia e o casa din castiguri mai mari de 1500 ron pe luna?Nici atat nu cred ca face pe cand Ombladon https://www.youtube.com/watch?v=s7Ano9XOJyY ...

Cand CTC cantau underground,Parazitii faceau bani cu muzica rap vanzand pe piata,acu ca au mai venit pe langa ei...
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
vise
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 04 Nov 2014, 21:28
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

01 Dec 2014, 00:28

winckler wrote:
iLuSiOn wrote:
winckler wrote: Cum a facut cheloo cu smiley ?

Ar fi fost mai ok sa fie Deliric pi2da si sa se ia de Cheloo pentru colaborarea cu Smiley ? Si-a vazut de treaba lui,acum sunt compozitori la HaHaHa , e treaba fiecaruia ,inca ascult CTC,ascult parazitii,ascult ce vreau eu si ce-mi place insa frustrarea lui Ombladon ca numai sunt ei singurii raperi de pe la tv/radio cunoscuti... e foarte mare.

Cand DOC facea battleuri si se chinuia sa faca 3 lei si ii cheltuia pe o bere in club,parazitii se dadeau smecheri pe la tv ca tin ei piept cnaului...cred ca orice raper din Romania ar fi facut la fel pentru a atrage atentia...a si cum spunea Cedry2k , 'unii imprastie ura la intamplare',cum fac Parazitii,cateva mesaje cu un mesaj bun...in rest 'toate-s la fel' sau 'ce n-avem acasa' , pe bune?

Piesele celor de la CTC SUNT MUUUUUUUUUUULT mai underground decat au fost vreodata cele de la Parazitii ,salut.
tu nu gandesti ce zici. in primul rand ce mesaj a transmis cheloo si cum a dat-o si in al doilea rand cum s-a vandut doc. Nu poti sa-l bagi pe cheloo in treaba asta, el a colaborat cu smiley, a avut versuri pe care le putea pune intr-o piesa de-a lui. Acum, doc ce versuri a avut? Sunt la fel cand o dadea cu ctc? Nu poti compara pe cheloo si doc, dintre ei doi doar doc s-a vandut. La fel si cu uzzy, ca multi au zis, a avut versuri si mesaj pe care putea sa le aiba cu bug mafia, doc nu cred ca putea sa o dea cum a dat-o in hahaha pe o piesa ctc, chiar daca i-a tras si pe del si vd spre hahaha
nu poti zice ca una a dat-o mai undeground ca alta, la ora actuala doc nu e underground, nici del, nici vd. Parazitii nu s-au vandut, ombladon nici atat, vad ca cu cheloo aveti ceva, nici ctc ca trupa nu s-a vandut, asta ca nu a mai scos ceva :)), dar ceva e sigur: doc a facut-o. Ai nevoie de bani, daca vrei mai mult normal ca ai, din concerte nu-ti ajung zecile de milioane.
VD e in FacemRecords.

"Stii, ma panichez ca ajung pe strazi, sub vreo taraba, in centru
Deaia ma activez, iau pix, o coala alba, schimb trendu'
Facem Records, CTC pe viata
Nu schimb brandul, 33 de ani copile"

Din "date-n bula mea" , ce intelegi ? S-a schimbat doar ritmu pentru a fi ascultata,asta e,asta se asculta acum,piesele ritmate.

La ora actuala numai e underground pentru ca nici cei care traiau si ascultau underground,n-o mai fac,numai au pentru cine,INSA,CTC au fost underground(orice;ctc prezinta,noroc,simfonia strazii...) , cand ctc cantau astea prin dughene,parazitii erau pe la tv,luau premii mtv si aveau si au masini de ultimu racnet.Uita-te in video lui DOC cum e casa lui VD,crezi ca aia e o casa din castiguri mai mari de 1500 ron pe luna?Nici atat nu cred ca face pe cand Ombladon https://www.youtube.com/watch?v=s7Ano9XOJyY ...

Cand CTC cantau underground,Parazitii faceau bani cu muzica rap vanzand pe piata,acu ca au mai venit pe langa ei...

mult respect winckler :)



@fata de ce am vazut mai sus,nu cred ca a cumparat nimeni un album hip hip,nu cred ca a fost nimeni la un concert,doar ati dat like uri pe yt,share pe fb,credeti ca din asta traiesti in ziua de azi?
underground u nu se poate face fara bani,exemplu subcarpati,oamenii au si alte joburi pentru a se intretine,va dati mari ascultatori de rap da' voi ascultati melodiile pentru ritm nu mesaj
User avatar
zenner
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 10 Sep 2011, 16:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (27 ian - 27 feb)
Locul II eXtreamCS XMAS Championship 2014
Locul I eXtream Spring Cup 2015
Arbitru eXtream
0.5/3
Has thanked: 70 times
Been thanked: 69 times
Contact:

01 Dec 2014, 00:50

astia cred ca daca asculta parazitii sunt raperi
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

01 Dec 2014, 01:25

Faza cu casa lui VD o gasiti in video de la 'Multumesc'.

Parazitii 2005 - https://www.youtube.com/watch?v=MxrsvJKjjSE
L Doc 2006 - https://www.youtube.com/watch?v=JI18lIREAus (nu am gasit din 2005,erau cu pytt mi se pare,nu le-am mai gasit).

Cine a fost underground ?


Emisiune Cheloo - https://www.youtube.com/watch?v=5B5U1pLAduY O ORA !
Emisiune Doc,Deliric,Vlad Dobrescu - https://www.youtube.com/watch?v=uMDJbFXru5A 10 minute,de dimineata...din care 3-4 minute a fost melodia...au vorbit si ei vreo 3 minute ...cred
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

01 Dec 2014, 02:20

zenner wrote:astia cred ca daca asculta parazitii sunt raperi
Salam, Guta sunt cei mai tari rapperi, o dau bine de tot!!!

Ombladon imi este antipatic maxim, noroc cu Cheloo pe care-l simpatizez, ca altfel n-as asculta deloc Parazitii.
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

02 Dec 2014, 00:06

Underground sau neunderground, e vorba si de muzica pe care o fac ei. Ii ascult pe parazitii din 1997, in 2002 am inceput sa ii ascult mai cu atentie de cand cu irefutabilul, o caseta pe care am cumparat-o atunci juma-juma cu frate-miu :). am incercat tot in 2002 sa ii ascult pe CTC cu secretul din atom, dar nu au reusit sa ma atinga la suflet fiindca mi s-au parut fortati in mesaj, poate doar dobrescu sa fi fost mai ok, il stimez si acum. Cand asculti piesele lui cheloo simti dusmania din el in versuri si te confunzi si tu acolo. Cum am mai zis, am incercat si doc sau jupiter dar nu au "miezul" ala in ei. Nu incerc sa ma cert cu nimeni acum pe teme hip hop, ascult poate de dinainte ca multi din voi sa descopere genul, dar cand ascultati, incercati sa treceti peste chestii ca imaginea sau "cool" sau astea, noroc
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
User avatar
akatonkuuut
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Nov 2014, 12:54
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Noua Moscova

02 Dec 2014, 06:47

Nici nu mai trebuie sa scoata Doc alta piesa ca i dau replay la Praf si o bate si pe asta///
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information