OnePlus One

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Stereo12
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 682
Joined: 23 Aug 2013, 13:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times
Contact:

24 Jul 2014, 14:50

Tu cumperi un telefon dupa timpul de aprindere? =))) daca tu si alti vreti sa cumparati de la o frima fantoma va urez succes :)) , probabil ca e ca oreplica tine o luna si gata la gunoi cu el.
RoyalServer
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

24 Jul 2014, 14:53

Stereo12 wrote:Tu cumperi un telefon dupa timpul de aprindere? =))) daca tu si alti vreti sa cumparati de la o frima fantoma va urez succes :)) , probabil ca e ca oreplica tine o luna si gata la gunoi cu el.
E mai bun ca s5 .

S5 costa 26-28 mil

Oneplus costa 14 mil

Trage-ti concluzia acum la cat de bun e telefonu / firma
java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

24 Jul 2014, 14:55

E bun telefonul, chiar si eu mi-am dat comanda de o chinezarie: Xiaomi 1S Redmi , in fine asta nu conteaza... Deci telefonul e foarte bun (OnePlusOne) , dar cu garantia nu stiu cum ramane..
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

24 Jul 2014, 15:19

jacobs wrote:
Stereo12 wrote:Tu cumperi un telefon dupa timpul de aprindere? =))) daca tu si alti vreti sa cumparati de la o frima fantoma va urez succes :)) , probabil ca e ca oreplica tine o luna si gata la gunoi cu el.
E mai bun ca s5 .

S5 costa 26-28 mil

Oneplus costa 14 mil

Trage-ti concluzia acum la cat de bun e telefonu / firma
Nu inteleg ce te tot agiti atat? Are acelasi procesor ca un s5 si mai mult ram. Ca specificatii este mai bun, ruleaza un android curat care primeste update zilnic.
Te gandesti ca ai un telefon performant si care arata bine. Nu inteleg ce esti atat in potriva lui, nici macar nu l-ai tinut in mana, sa vezi ce si cum este la acest telefon.
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

24 Jul 2014, 15:28

xkeze wrote:
jacobs wrote:
Stereo12 wrote:Tu cumperi un telefon dupa timpul de aprindere? =))) daca tu si alti vreti sa cumparati de la o frima fantoma va urez succes :)) , probabil ca e ca oreplica tine o luna si gata la gunoi cu el.
E mai bun ca s5 .

S5 costa 26-28 mil

Oneplus costa 14 mil

Trage-ti concluzia acum la cat de bun e telefonu / firma
Nu inteleg ce te tot agiti atat? Are acelasi procesor ca un s5 si mai mult ram. Ca specificatii este mai bun, ruleaza un android curat care primeste update zilnic.
Te gandesti ca ai un telefon performant si care arata bine. Nu inteleg ce esti atat in potriva lui, nici macar nu l-ai tinut in mana, sa vezi ce si cum este la acest telefon.
Telefonu e o mare chinezarie.
Daca era de calitate trebuia sa fie mai scump ca s5-u dar ce sa vezi , e facut de o firma aparuta peste noapte. Mai bine imi cumpar un s5 , poate e mai slab ca one plus dar stiu ca iau telefon de calitate nu orice chinezarie care in 4 luni plang langa el
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

24 Jul 2014, 15:29

jacobs wrote:
xkeze wrote:
jacobs wrote: E mai bun ca s5 .

S5 costa 26-28 mil

Oneplus costa 14 mil

Trage-ti concluzia acum la cat de bun e telefonu / firma
Nu inteleg ce te tot agiti atat? Are acelasi procesor ca un s5 si mai mult ram. Ca specificatii este mai bun, ruleaza un android curat care primeste update zilnic.
Te gandesti ca ai un telefon performant si care arata bine. Nu inteleg ce esti atat in potriva lui, nici macar nu l-ai tinut in mana, sa vezi ce si cum este la acest telefon.
Telefonu e o mare chinezarie.
Daca era de calitate trebuia sa fie mai scump ca s5-u dar ce sa vezi , e facut de o firma aparuta peste noapte. Mai bine imi cumpar un s5 , poate e mai slab ca one plus dar stiu ca iau telefon de calitate nu orice chinezarie care in 4 luni plang langa el
Acum spune-mi de unde sti tu ca nu e de calitate? Toata lumea recomanda oppo, numai tu spui ca este naspa si nu e bun de nimic. Te rog sa aduci argumente
PS: Fara legatura de firma.
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

24 Jul 2014, 15:38

xkeze wrote:
jacobs wrote:
xkeze wrote: Nu inteleg ce te tot agiti atat? Are acelasi procesor ca un s5 si mai mult ram. Ca specificatii este mai bun, ruleaza un android curat care primeste update zilnic.
Te gandesti ca ai un telefon performant si care arata bine. Nu inteleg ce esti atat in potriva lui, nici macar nu l-ai tinut in mana, sa vezi ce si cum este la acest telefon.
Telefonu e o mare chinezarie.
Daca era de calitate trebuia sa fie mai scump ca s5-u dar ce sa vezi , e facut de o firma aparuta peste noapte. Mai bine imi cumpar un s5 , poate e mai slab ca one plus dar stiu ca iau telefon de calitate nu orice chinezarie care in 4 luni plang langa el
Acum spune-mi de unde sti tu ca nu e de calitate? Toata lumea recomanda oppo, numai tu spui ca este naspa si nu e bun de nimic. Te rog sa aduci argumente
PS: Fara legatura de firma.
Pai sariti toti ca e mai bun ca s5 , ca e cel mai bun smartphone la ora actuala si alte *****-uri de genu asta. Sa facem un raport pret calitate , s5 e 28 de mil si e mai slab ca 1+ , iar 1+ fiind mai bun ca s5-u e pe jumatea pretului lui .
Daca era un telefon de calitate si nu orice plastic asamblat , trebuia sa atinga pretu s5-ului , sau poate chiar sa il depaseasca.
Daca nu ai observat , peste noapte au aparut 15 firme care lanseaza telefoane pe piata. Tata e posesoru unui telefon Yezz , firma aparuta dintr-o data , are camera de 13 mp , intradevar scoate poze pe masura camerei dar in timp intervin probleme software :)
Iese din camera sau da sa faca poza si nu face nimic , vrea sa se joace si ii iese din joc , trebuie sa dea restore din fabrica macar odata pe luna din cauza la aceste probleme , si nu e departe de pretu lu one plus , e undeva la 8 mil .
Asa e facut romanu sa isi ia totu ieftin si se asteapta sa fie si bun si de calitate dar cateodata va inselati aici , vrei calitate adevarata , baga mana mai adanc in buzunar
A si netu pe cartela nu ii merge daca nu are roming-ul activat, o mare prostie chestia asta.
Eu sunt posesor de w8 , mai precis lumia 920 si sunt extrem de multumit de el si vreau sa upgradez la 1520 , telefoane de viitor , nu chinezari ieftine si 'bune' ca si 1+
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

24 Jul 2014, 15:43

Iara se ajunge la certuri pe aici...
Mai bine sa asteptam pe cineva care detine un telefon ca asta si sa ne spuna el parerea, asa ar fi cel mai bine, nu ? :)
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

24 Jul 2014, 15:52

MicleaR wrote:Iara se ajunge la certuri pe aici...
Mai bine sa asteptam pe cineva care detine un telefon ca asta si sa ne spuna el parerea, asa ar fi cel mai bine, nu ? :)
Nu se ajunge la cearta dar mor cand vad pe aici ca e mai bun ca s5 , ca htc one m8
O fi el bun dar trebuie sa ne raportam si la pret / calitate , nu numai la componentele lui. Iti dau exemplu htc one , are camera de 5 mp dar are echivalentu a uneia de 8 mp sau poate pe unele le si bate la cat de mica e
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

24 Jul 2014, 15:55

jacobs wrote:
MicleaR wrote:Iara se ajunge la certuri pe aici...
Mai bine sa asteptam pe cineva care detine un telefon ca asta si sa ne spuna el parerea, asa ar fi cel mai bine, nu ? :)
Nu se ajunge la cearta dar mor cand vad pe aici ca e mai bun ca s5 , ca htc one m8
O fi el bun dar trebuie sa ne raportam si la pret / calitate , nu numai la componentele lui. Iti dau exemplu htc one , are camera de 5 mp dar are echivalentu a uneia de 8 mp sau poate pe unele le si bate la cat de mica e
Mie degeaba imi zici ca nu le prea am cu telefoanele.
Eu am un S3 care il tin doar pentru facebook/ask si retelele de socializare, nimic mai mult. Am pe el doar Flappy Birds :))
User avatar
Ovidiu2k4
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 09 Sep 2009, 09:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

24 Jul 2014, 16:10

Ca nu a aparut la noi, asta nu inseamna ca nu e bun. Eu m-am riscat si am dat acum vreo 3 ore comanda de aici http://www.oppomart.com/oneplus-one.html/ .
Am citit cateva reviewuri pe net si asta e ma risc.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

24 Jul 2014, 22:20

@jacobs, diferenta dintre asta si alta chinezarie e ca ruleaza Cyanogen Mod dezvoltat de principalul dezvoltator si ca are cel mai bun procesor Qualcomm.
Altfel zis ruleaza cel mai bun Android dupa Android-ul stock existent si este total open-source cu procesorul Qualcomm. Nu iti place ceva ? Schimba-l, toate driverele telefonului (pentru kernel) sunt pe net fiindca nu are in el componente noname. Vei putea rula pe el orice alt sistem de operare pe langa Android. Daca ai bani nimeni nu te opreste sa iti cumperi un htc One M8 sau LG G2/G3, care sunt cele mai bune telefoane de pe piata.

Asta e toata faza, telefonul are componente mai bune ca S5 la jumatate de pret, iar fiindca totul este open-source legat de telefon CyanogenMod-ul il duce la un cu totul alt nivel.
Carcasa sa in sine e din metal, poti pune pe spatele lui lemn, textura de jeans, policarbonat alb pufos, policarbonat cu diferite texturi...


Cel mai bun review-er de pe net il considera unul din cele mai bune telefoane :
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information