LG Optimus Black vs. HTC Wildfire S

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

24 Jul 2011, 19:55

LG-urile si Samsung sunt cele mai cautate, adica asa cred eu. Faci ce vrei Marius, dar cum au spus si baieti mai sus LG este mult mai bun.
RoyalServer 2
JACOBS ~
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 737
Joined: 24 Jul 2011, 12:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 110 times
Been thanked: 104 times

24 Jul 2011, 20:34

LG ;)
User avatar
xVib[E]R
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2302
Joined: 22 May 2011, 16:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: bind w +quit
Detinator server CS: No.
Location: Romania
Has thanked: 101 times
Been thanked: 360 times
Contact:

24 Jul 2011, 21:03

Salut !

Dintre LG Optimus Black si HTC Wildfire, mult mai performant este LG-ul.
De vreo 2-3 luni de zile am tot cautat un telefon mai performant, dar sa ma si incadrez in buget .. si am gasit:

-Iphone 4
-Optimus Black
-Galaxy S

Iphone-ul este intr-adevar un telefon performant, dar nu prea este pe placul meu + ca nu are blitz iar iOS-ul este cam limitat.
LG-ul este aproape la fel de performant; are ca OS Android (suporta max 2.3), ceea ce iti permite sa descarci extrem de multe aplicatii, are blitz, prezinta senzorul G, ecranul Nova Display 4" + ca are un design super. Un mare minus al telefonului este ca video-urile filmate cu acest telefon sunt salvate in format 3gp.
Ultimul, dar nu cel din urma este Galaxy S care imi place extrem de mult. Nu are blitz, dar are ca OS - Android, ecranul de 4" SuperAmoled, Swype si numai stiu cate. Imi place foarte mult si ca design, cu toate ca are capacul din plastic si nu este foarte rezistent la cazaturi, zgarieturi etc.

Deci, eu zic .. ca de banii pe care i-ai dat pe Optimus Black mult mai bine ar fi sa iti iei un Galaxy S, 1 sau 2 huse rezistente la socuri, cateva folii de protectie, un card MicroSD de minim 4gb, un kit auto si numai ai nevoie de nimic.
Ai tot ce doresti: internet, gps, inregistrare foto/video 720p @30fps, filme, muzica etc !

Bafta !
----------------------------------------
VIPSZONEGAMES RO
----------------------------------------
FORUMUL vă stă la dispoziţie !

Image
__________________________________________________________________________________________________________________________________

MixCloud | SoundCloud | YouTube - Y!M:[email protected]
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

25 Jul 2011, 19:56

Pana la urma mi-am luat un galaxy mini :). Telefoanele de mai sus nu existau in oferta Cosmote si la liber m-am gandit mai bine ca n-are rost sa iau unul dintre ele.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

25 Jul 2011, 20:49

Sa stii ca e cu putin mai bun, Samsung Mini fata de LG optimus one. Are si touchwizz am impresia, si lg nu stiu daca are asa ceva...

E cam micut ecranu de 3.15 inch, dar cred ca te descurci..
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Ancutsa
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2011, 15:38
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu
SteamID: Nu detin
Location: Bucuresti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

25 Jul 2011, 22:15

HTC Wildfire este un telefon rezistent , daca doresti un telefon mai de fite , iti recomand LG Optimus.
P.S : Sa-l porti sanatos !
User avatar
piticanie
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 775
Joined: 23 Jun 2010, 20:04
Detinator Steam: Da
CS Status: PoC !
Detinator server CS: Nu
SteamID: 123456789
Reputatie: Restrictie PM !
Has thanked: 20 times
Been thanked: 76 times
Contact:

26 Jul 2011, 00:26

eu sunt 4 HTc :D
User avatar
mNT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 770
Joined: 05 Aug 2008, 03:00
Detinator Steam: Da
CS Status: CHEATER
Detinator server CS: NU
SteamID: nuls.tiu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Location: IASI
Has thanked: 18 times
Been thanked: 47 times

26 Jul 2011, 00:37

Mai bine iti luai un Optimus One in locul mini-ului. Sau cel putin asa as fi facut eu in locul tau.
Image
Loading...
Image
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

26 Jul 2011, 01:24

Dav1d wrote:Sa stii ca e cu putin mai bun, Samsung Mini fata de LG optimus one. Are si touchwizz am impresia, si lg nu stiu daca are asa ceva...
e vorba de Optimus Black , nu one
mNT. wrote:Mai bine iti luai un Optimus One in locul mini-ului. Sau cel putin asa as fi facut eu in locul tau.


@pentru cei ce recomanda Optimus One si au o parere buna despre el/vor sa il cumpere.

Eu am O1 de app.1 luna,este intradevar un telefon bun..DAR... are bug-ul ala enervant la touch , si anume apare un lag destul de dragut cand apesi/atingi ecranul , insa el poate fi rezolvat prin upgrade-ul oficial la versiunea android 2.3 SAU root + adaugare a un 'patch' pentru acest bug.

O alta solutia este adaugarea unui alt rom , cu overclock la procesor facut deja pana pe la 700MHz , si alte imbunatatiri/optimizari , astfel ajungi cu el ...de la performantele unui telefon de 600-800 LEI , la perofrmantele unui telefon de 1000 LEI sau chiar mai sus.

Dar daca vrei un telefon care sa il iei pentru jocuri/internet/muzica si sa nu mai ai grija lui , sa mearga excelent asa cum este de cand a fost cumparat , Optimus One nu e de voi/tine.Deocamdata nici eu nu m-am bagat sa il modific , nu prea am curajul.


Treaba e ca daca nu aveam posibilitatile financiare , si daca nu il gaseam prin magazine la liber,urmatoarea optiune,pe care o luam 100% fara discutii , era tot un galaxy mini.
Eu il vazusem pe la 500 si ceva de LEI , tu cat ai dat pe el?
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

26 Jul 2011, 04:12

!UL!@N wrote:
Dav1d wrote:Sa stii ca e cu putin mai bun, Samsung Mini fata de LG optimus one. Are si touchwizz am impresia, si lg nu stiu daca are asa ceva...
e vorba de Optimus Black , nu one
mNT. wrote:Mai bine iti luai un Optimus One in locul mini-ului. Sau cel putin asa as fi facut eu in locul tau.


@pentru cei ce recomanda Optimus One si au o parere buna despre el/vor sa il cumpere.

Eu am O1 de app.1 luna,este intradevar un telefon bun..DAR... are bug-ul ala enervant la touch , si anume apare un lag destul de dragut cand apesi/atingi ecranul , insa el poate fi rezolvat prin upgrade-ul oficial la versiunea android 2.3 SAU root + adaugare a un 'patch' pentru acest bug.

O alta solutia este adaugarea unui alt rom , cu overclock la procesor facut deja pana pe la 700MHz , si alte imbunatatiri/optimizari , astfel ajungi cu el ...de la performantele unui telefon de 600-800 LEI , la perofrmantele unui telefon de 1000 LEI sau chiar mai sus.

Dar daca vrei un telefon care sa il iei pentru jocuri/internet/muzica si sa nu mai ai grija lui , sa mearga excelent asa cum este de cand a fost cumparat , Optimus One nu e de voi/tine.Deocamdata nici eu nu m-am bagat sa il modific , nu prea am curajul.


Treaba e ca daca nu aveam posibilitatile financiare , si daca nu il gaseam prin magazine la liber,urmatoarea optiune,pe care o luam 100% fara discutii , era tot un galaxy mini.
Eu il vazusem pe la 500 si ceva de LEI , tu cat ai dat pe el?
La Cosmote la liber era undeva la 679 de lei daca-mi aduc eu bine aminte. Eu l-am luat la prelungire si schimbare de abonament cu 360 de lei in favoarea unui abonament nou cu 12 eur in care am asa: 1500 de min in cosmote/1500 de mesaje/160 de min nationale/intl si 100 mb trafic pe internet. Mama a acceptat oferta si mi l-a luat, desi voia sa-mi ia acel optimus black stiind ca mi-l doresc asa de mult dar era prea scump la liber daca-l luam de pe telefonultau.eu sau orice alt site de gen.

La Orange insa, mi-l dadea doar cu un abonament de date inclus. Cica doar asa poti sa-ti iei un smartphone. Mie mi-a recomandat pantera 8, dar aveam marele dezavantaj ca daca-l cumparam si-l decodam sa mearga in Cosmote, pierdeam garantia ceea ce eu nu voiam. Astfel m-am gandit la acea a doua optiune cu galaxy mini. Am mers direct pe ideea asta si l-am cumparat fara sa stau pe ganduri :).

Multumesc de pareri.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information