Paid Per Install [Topic Oficial]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

15 Jan 2014, 14:51

Dupa cum stiti cativa dintre voi , am mai avut un topic despre cum sa faci bani pe net la MODUL GENERAL . Am oferit suport la peste 40 de persoane , din care 2-3 au stat si au muncit sa faca bani multi . Acum , am stat cam 4-5 zile sa fac o strategie din care poti scoate bani , lucrand doar putin timp pe zi la calculator . Multa lume zice , " nu cred asa ceva" , " nu poti face bani pe net" etc. Ei bine va inselati , am foarte multi prieteni care folosesc o alta metoda intradevar , dar scot si 2.000-3.000$ pe luna , cei care lucreaza PPD stiu despre ce vorbesc . Acum am venit cu o metoda pentru "lenesi" , deoarece nu trebuie sa faci mai nimic si poti scoate ceva banuti .

Informatii despre Paid Per Install : (Site-ul care il folosesc eu , exista mai multe)
[#] Folosesc un site cu design simplu (o sa vi se para banal) , dar care plateste la timp . Sunt sute de dovezi de plata , daca e nevoie o sa pun si aici . Nu conteaza neaparat aspectul site-ului deoarece poti face multi bani cu el daca ai cap.
[#] Plateste NET15 (Adica ceri pe 1 ianuarie de exemplu si pe 15-16 iti vin banii) , dar din cate am vazut eu daca gasesti adminul la support si ii ceri plata si ai ceva banuti tii dai si mai repede .
[#] Trebuie sa ai minim 20$ in cont ca sa faci cererea de plata .
[#] Banii se castiga foarte rapid , orice incepator in acest domeniu poate scoate 3-4$ pe zi lejer la inceput .
[#] Traficul din US este foarte important , deoarece primesti 1.10$ / install US . (cea mai buna tara la capitolul bani per install)

Intrebari care poate o sa vi le puneti :

Q: Ce trebuie sa fac mai concret ?
A: Exista o optiune pe site bundle software|content unde iti creeaza ei un soft automat la care ii alegi tu numele , atat trebuie sa faci . Bine inteles , aici intr-un fel dai "teapa . Nu va faceti griji , nu dati virusi sau altele . Pur si simplu site-ul e platit de diverse companii sa le promoveze programele .

Q: Pot face bani din instaluri provenite din RO ?
A: Nu , rata pentru un instal din RO este de 0.01$ . Nu este deloc convenabil , asa ca nu va puneti prietenii sa instaleze ca sa faceti voi bani ca nu scoateti mai nimic .

Q: Cum obtin multe instaluri ?
A: Cu ajutorul youtube-ului desigur , daca pui 10 video-uri in total rankate bine si cu nise cat de cat bune poti face undeva la 10-20$ pe zi doar stand degeaba , daca acestea sunt puse la punct . Optional ar fi si un blog , dar acolo e mai mult de munca si nu ofer suport pentru asa ceva (dureaza timp pana explici pas cu pas) .

Alte informatii :
[#] Views-urile , like-urile si comm-urile la un video iti explic eu cum le bagi .
[#] Daca te bagi referal la mine te voi ajuta pas cu pas . Daca decizi sa faci singur iti voi da direct site-ul .
[#] Va voi "monitoriza" timp de 1 saptamana dupa ce incepeti sa puneti video-uri sa vad daca va tineti de treaba , daca nu eu va zic bafta . Si cu topicul trecut , zeci de oameni , dar aproape niciunul care sa munceasca macar 30-40 de min pe zi .

Cei care stiti nu va mai bagati aiurea , doar sa faceti pentru + 1 . Acum eu am 9.81$ cu 2 video-uri in 3 zile , eu zic ca e bunicel avand in vedere ca nu aveam nise bune , erau saturate si vechi .

Nota* : Intai voi sta de vorba cu voi sa vad daca sunteti capabili sa faceti ceva , eu si asa nu castig mai nimic de pe urma voastra . Sa nu credeti ca ma fac milionar peste noapte , stati linistiti .

Important : Daca lasati reply , vreau sa contina urmatoarele lucruri :
♦ Credeti ca va puteti ocupa minim 40 de minute pe zi ?
♦ De ce doresti sa faci bani ? (sincer , nu spuneti pentru lucruri)

P.S. : Scuzati greselile gramaticale in caz ca sunt . Am facut topicul in graba deoarece am ceva treaba .
RoyalServer
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

15 Jan 2014, 15:22

site:
| Afiseaza codul
perinstallbucks.com
:-j
puteti folosi ca nisa gen minecraft key generator .. folositi enhanceviews sa va bagati cateva view-uri/like-uri si comentarii + dupa ce ati lasat link la program blablabla intrati pe :
| Afiseaza codul
http://compelling.tv/tools/youtubeseotool/
si daca aveti un video despre: minecraft keywords generator etc.. scrieti asa in casuta: minecraft keywords generator 2013 free. si va apar mai multe rezultate , veti vedea care este cel mai bun video dupa acest keyword.
obtional puteti copia titlurile la video-uri , eu asa faceam. si mai faci cateva views-uri in + :) minim 50.
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

15 Jan 2014, 18:39

blackgate wrote:site:
| Afiseaza codul
perinstallbucks.com
:-j
puteti folosi ca nisa gen minecraft key generator .. folositi enhanceviews sa va bagati cateva view-uri/like-uri si comentarii + dupa ce ati lasat link la program blablabla intrati pe :
| Afiseaza codul
http://compelling.tv/tools/youtubeseotool/
si daca aveti un video despre: minecraft keywords generator etc.. scrieti asa in casuta: minecraft keywords generator 2013 free. si va apar mai multe rezultate , veti vedea care este cel mai bun video dupa acest keyword.
obtional puteti copia titlurile la video-uri , eu asa faceam. si mai faci cateva views-uri in + :) minim 50.
Si daca ai dat site-ul rezolvi ceva ? Eu nu l-am pus sa nu se considere reclama . Tot ce ai zis tu acolo pentru un INCEPATOR e egal cu 0 , crezi ca ei stiu din prima ce sa faca ? Si mie mi-a fost greu la inceput , daca zici bagi aia faci aia incepatorii nu o sa faca nici 1$ , crede-ma ca am lucrat cu destui .
P.S. : Tot ce-ai zis e bun , dar nu cum trebuie . Macar ai facut bani prin ce zici tu ? Degeaba iti vin 50 de views-uri daca nu sunt HR si mai presus ti se blocheaza la 301+ si asa ramane 2-3 saptamani .
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

15 Jan 2014, 20:08

DarkLight wrote:
blackgate wrote:site:
| Afiseaza codul
perinstallbucks.com
:-j
puteti folosi ca nisa gen minecraft key generator .. folositi enhanceviews sa va bagati cateva view-uri/like-uri si comentarii + dupa ce ati lasat link la program blablabla intrati pe :
| Afiseaza codul
http://compelling.tv/tools/youtubeseotool/
si daca aveti un video despre: minecraft keywords generator etc.. scrieti asa in casuta: minecraft keywords generator 2013 free. si va apar mai multe rezultate , veti vedea care este cel mai bun video dupa acest keyword.
obtional puteti copia titlurile la video-uri , eu asa faceam. si mai faci cateva views-uri in + :) minim 50.
Si daca ai dat site-ul rezolvi ceva ? Eu nu l-am pus sa nu se considere reclama . Tot ce ai zis tu acolo pentru un INCEPATOR e egal cu 0 , crezi ca ei stiu din prima ce sa faca ? Si mie mi-a fost greu la inceput , daca zici bagi aia faci aia incepatorii nu o sa faca nici 1$ , crede-ma ca am lucrat cu destui .
P.S. : Tot ce-ai zis e bun , dar nu cum trebuie . Macar ai facut bani prin ce zici tu ? Degeaba iti vin 50 de views-uri daca nu sunt HR si mai presus ti se blocheaza la 301+ si asa ramane 2-3 saptamani .
faza cu rankatu am folosito dar nu pentru bani. only test :) si cand se bloca la 301+ urmatoarea zi isi revenea.
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

16 Jan 2014, 20:42

Cineva interesat ? Am primit cateva pm-uri , dar doar de la oameni neseriosi .
User avatar
Mr.BuLLaNZor
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3945
Joined: 22 Sep 2011, 19:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 254 times
Been thanked: 109 times
Contact:

16 Jan 2014, 21:21

Neserios esti tu, am vrut sa colaborez cu tine dar nu ai fost deloc serios. Raspunde-ai pe mess dupa 20 minute.

P.S: Daca te-ai schimbat cauta-ma, am tot ce ne trebuie. Doar daca te-ai schimbat.. nu are rost sa ma agit singur, d-aia am renuntat sa mai colaboram.
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

17 Jan 2014, 18:30

Mr.BuLLaNZor wrote:Neserios esti tu, am vrut sa colaborez cu tine dar nu ai fost deloc serios. Raspunde-ai pe mess dupa 20 minute.

P.S: Daca te-ai schimbat cauta-ma, am tot ce ne trebuie. Doar daca te-ai schimbat.. nu are rost sa ma agit singur, d-aia am renuntat sa mai colaboram.
Nu vreau sa ne certam , dar ti-am dat totul pe tava si efectiv ma FRECAI la cap . Ca sa nu creada lumea altceva , sa va spun de ce nu ii raspundeam pe mess . De exemplu : Intram pe mess , primeam buzz , hai ma raspunzi de 15 ori etc. cand eu lucram ori in photoshop (sa castig si eu ceva bani) ori ajutam pe cineva tot la asta , daca iti arat am cred ca peste 60+ persoane in lista de pe extreamcs doar legate de chestia cu banii pe net. Cred ca am lamurit situatia , eu iti zic daca te-ai schimbat tu colaboram fara probleme . Crezi ca esti buricul pamantului si trebuie sa iti raspund numai tie ? Iti arat atunci cu cate persoane vorbeam simultan . Dai un BUZZ pe mess si astepti ca omu sa raspunda nu ? Nu trebuie sa il freci la cap in fiecare zi , zic eu . Daca vrei sa mai colaboram ma contactezi pe mess zilele astea ca sunt liber .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information