CE PARERE AVETI DE SOFERII CARE CALCA ANIMALE?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

csionutz98
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 488
Joined: 26 Sep 2014, 13:29
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

18 Mar 2017, 18:12

Astazi pentru a nu stiu cata ora...a mai murit dintre pisicile mele adoptate de pe strada, evident calcata de un tip care se credea la rally am impresia pentru ca altfel nu se explica viteza pe care o avea in localitate(110-120), de fapt ce i pasa lui de cei aflati prin zona. .ma gandesc cum e posibil sa se sfideze normele etice sa n aiba suflet , toti se gandesc doar la ei...de asta la stirile de la ora 7 ne sunt prezentate fel si fel de accidente din cauza astora si ca sa nu deviez de la subiect, cum te ai simti tu omorand un animal ca sa nu vorbim de oameni? Din cauza oamenilor ca astia suntem nevoiti sa suferim.. e trist
Last edited by csionutz98 on 18 Mar 2017, 18:24, edited 4 times in total.
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13713
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

18 Mar 2017, 18:18

csionutz98 wrote:Astazi pentru a nu stiu cata ora...mi-a murit pisica calcata de un tip care se credea la rally am impresia pentru ca altfel nu se explica viteza pe care o avea in localitate(110-120), de fapt ce i pasa lui de cei aflati prin zona. .ma gandesc cum e posibil sa se sfideze normele etice sa n aiba suflet si sa incerce sa reducă viteza vazand animalul/omul sau mai stiu eu ce vietate...de asta la stirile de la ora 7 ne sunt prezentate fel si fel de accidente din cauza astora si ca sa nu deviez de la subiect, cum te ai simti tu omorand un animal/insecta ca sa nu vorbim de oameni? Din cauza oamenilor ca astia suntem nevoiti sa suferim.. e trist

Pisica ta cate vieti mai are ramase? =)))

Poti calca un animal din mai multe motive, fie ca eviti un accident faci o depasire etc.Cei care le calca intentionat pfff
Image
csionutz98
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 488
Joined: 26 Sep 2014, 13:29
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time

18 Mar 2017, 18:20

Kommendante wrote:
csionutz98 wrote:Astazi pentru a nu stiu cata ora...mi-a murit pisica calcata de un tip care se credea la rally am impresia pentru ca altfel nu se explica viteza pe care o avea in localitate(110-120), de fapt ce i pasa lui de cei aflati prin zona. .ma gandesc cum e posibil sa se sfideze normele etice sa n aiba suflet si sa incerce sa reducă viteza vazand animalul/omul sau mai stiu eu ce vietate...de asta la stirile de la ora 7 ne sunt prezentate fel si fel de accidente din cauza astora si ca sa nu deviez de la subiect, cum te ai simti tu omorand un animal/insecta ca sa nu vorbim de oameni? Din cauza oamenilor ca astia suntem nevoiti sa suferim.. e trist
Am rectificat.....ca sa nu se mai înțeleagă ca a fost calcata aceeasi pisica , au fost mai multe..


Pisica ta cate vieti mai are ramase? =)))

Poti calca un animal din mai multe motive, fie ca eviti un accident faci o depasire etc.Cei care le calca intentionat pfff
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

18 Mar 2017, 18:23

Motanu meu pleaca la curve doar seara prin gradina nu pe ulita mare unde merg toti betivanii noaptea :))
Image
User avatar
Icsulescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 335
Joined: 04 Mar 2017, 12:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Utilizator vechi: Massivescu
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Mar 2017, 18:49

De obicei pisicile trec strada aiurea, si iti apare in fata, tu ce ai face? ai vira de volan in dreapta sau in stanga? sa dai intr-o masina parcata sau intr-un stalp? mai bine dai in pisica/caine si da-l ***, aici este vina propiertarului ca lasa cainele/pisica afara(am vecini care lasa poarta deschisa si ies cainii afara, la alti si gastele, gainile)

Va este mila de un caine/pisica dar alti oameni care sunt violati(femei) sau oameni omorati in bataie nu va este mila, ce sa va zic, BRAVO! :thumbsdown: :thumbsdown:
Il am pe du-te vino, dar tot du-te ii mai puternic.
User avatar
Nr1.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 488
Joined: 19 Jun 2015, 16:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Mar 2017, 18:52

Sincer, oricui cred ca ii e mila, dar ce poti sa faci daca o pisica trece pe unde trec masinile? Daca ai fii in locul celui care conduce nu cred ca ai risca sa faci un accident sau sa iti strici masina, tine-ti pisica acasa data viitoare.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

18 Mar 2017, 19:54

Dacă îți apare o pisică sau un câine în fața mașinii nu tragi de volan, eventual frânezi dacă poți dar la viteza mare mai bine nu faci nimic.
Stai liniștit că o pisică deșteaptă nu se duce aiurea în fața mașinilor, ia-ți altă pisică, sunt destule. (eventual o pisică de casă nu trebuie lăsată pe stradă)
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

18 Mar 2017, 20:03

IsTI37 wrote:Dacă îți apare o pisică sau un câine în fața mașinii nu tragi de volan, eventual frânezi dacă poți dar la viteza mare mai bine nu faci nimic.
Stai liniștit că o pisică deșteaptă nu se duce aiurea în fața mașinilor, ia-ți altă pisică, sunt destule. (eventual o pisică de casă nu trebuie lăsată pe stradă)
nu exista pisica desteapta :)) toate se duc in fata masinii daca le orbesti
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Mar 2017, 21:29

Mi-a dat unu' cu loganu' peste cățel luna trecută, fix când m-am dat jos din microbuz a trecut ăla cu 100 km/h pe lângă mine și a dat fix în el. :|
NU sunt intermediar.

Dacă ai nevoie de ajutor pe forum dă-mi un PM şi rezolvăm.

REGULAMENT FORUM

RECLAMAȚII MODERATORI

RECLAMAȚII PM
Activitate scăzută
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

18 Mar 2017, 21:34

Ce parere aveti de soferii care calca animale INTENTIONAT, vrei sa zici.
Logic ca mai bine dai intr-o pisica sau intr-un caine decat sa te bagi intr-o masina sau stalp/sant.(astea fiind cazuri neintentionate)
Insa daca esti la o viteza mica, drum liber si nici macar nu incerci sa pui frana, esti un gunoi.
realtime
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1588
Joined: 05 Oct 2010, 15:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Punema la incercare.
Detinator server CS: Da
SteamID: SyNkRoNN
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times
Contact:

18 Mar 2017, 21:49

credema, nimeni nu vrea sa calce sau sa loveasca un animal, totul depinde de situatia momentului..
My Steam Profile (from SteamDB)

  • Worth: $151 ($32 with sales)
  • Games owned: 22
  • Games not played: 18 (82%)
  • Hours on record: 1,603.0h
PanteraRoz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 70
Joined: 10 Mar 2017, 18:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Mar 2017, 21:58

Bai baietas, Pisicile merg pe sosea mai ceva ca masinile, soferul ce vrei sa faca sa opreasca masina sa intre in alta masina sa intre in santuri? pentru motanu tau?
Bagam pl in iei de motani, hai sa facem acident sa murim noi sa nu calcam motanii.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information