Parere S5 Gold.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

26 Jun 2015, 15:41

@OriginalDeath , m-am referit la optimizarea Samsun nu la Android ( a se vedea Android One si Nexus ) .
RoyalServer
User avatar
Mallem
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 23
Joined: 24 Jun 2015, 12:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Latru lung la luna
Fond eXtream: 0
Location: Istanbul

26 Jun 2015, 16:54

dDow wrote:
red# wrote:
Every wrote:F U C K Samsung.

Banii dati pe S5, ia-ti iPhone 5s sau daca tot ai bani si vrei ceva bun si de durata, iPhone 6 GOLD. :X
retard. s6 e cel mai bun telefon dupa piata!
se pisa samsungu pe iphone de sus.
http://i.imgur.com/SulcfIT.png
*de pe piata*

Testul Antutu nu are revelanta pentru ca sunt siteme total diferite si scorul se scaleaza diferit , acum daca Android era asa de bun nu avea nevoie de procesoare cu Octa-Core si n GB RAM , fapt ce arata ca Samsung > shit la optimizare . Bafta mare si gustul nu se discuta , eu sunt utilizator de Lumia 925 si sa fiu sincer WP face pipi la performate pe Android . Mereu se aduce in fata ca ARE OCTA CORE , 4 GB RAM , si ca exemplu S6 care are probleme mari la multi-tasking adica iesi din browser si daca vrei sa intri iar iti restarteaza browserul , m-am jucat pe Note 4 si facea lag cand intram in Meniu dupa ce instalam un joc asa ca sa fim serios nu e un telefon perfect .

In legatura cu camera de pe iPhone , au cei mai buni algorimti si au senzori foarte buni .
Eu am s6 din aprilie si nu am avut absolut nicio problema legata de multi-tasking :-?? . Ce m-a deranjeaza la el este bateria , se duce destul de repede :)) , dar se compenseaza prin faptul ca se incarca la fel de repede , de la 1% la 100% intr o ora si vreo 5 minute.
User avatar
everest.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 881
Joined: 14 Oct 2012, 23:39
Detinator Steam: Da
SteamID: everest_noss
Reputatie: Nume anterior: l0gaN
Membru club (1 martie - 1 mai)
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Iasi

05 Jul 2015, 12:08

Cand va aud : Samsung este mai bun , are configuratii mai bune . Normal ca are deoarece este nevoie pentru android (soft de .... , dar bunicel) . iPhone-ul nu are nevoie de mai mult , ati vazut vreun i6 cu ultimul iOS avand lag ? si nemergand jocurile pe el ? .. Nu cred ..
User avatar
Monaco
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 22 May 2015, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Jul 2015, 12:11

l0gaN wrote:Cand va aud : Samsung este mai bun , are configuratii mai bune . Normal ca are deoarece este nevoie pentru android (soft de .... , dar bunicel) . iPhone-ul nu are nevoie de mai mult , ati vazut vreun i6 cu ultimul iOS avand lag ? si nemergand jocurile pe el ? .. Nu cred ..
Lasă i6. Și pe i5 merg foarte bine jocurile cu iOS 8.4.
User avatar
everest.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 881
Joined: 14 Oct 2012, 23:39
Detinator Steam: Da
SteamID: everest_noss
Reputatie: Nume anterior: l0gaN
Membru club (1 martie - 1 mai)
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Iasi

05 Jul 2015, 12:14

Monaco wrote:
l0gaN wrote:Cand va aud : Samsung este mai bun , are configuratii mai bune . Normal ca are deoarece este nevoie pentru android (soft de .... , dar bunicel) . iPhone-ul nu are nevoie de mai mult , ati vazut vreun i6 cu ultimul iOS avand lag ? si nemergand jocurile pe el ? .. Nu cred ..
Lasă i6. Și pe i5 merg foarte bine jocurile cu iOS 8.4.
Am un coleg cu i4s si le ruleaza pe toate din appstore fara probleme .
User avatar
Monaco
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 22 May 2015, 18:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Jul 2015, 12:17

l0gaN wrote:
Monaco wrote:
l0gaN wrote:Cand va aud : Samsung este mai bun , are configuratii mai bune . Normal ca are deoarece este nevoie pentru android (soft de .... , dar bunicel) . iPhone-ul nu are nevoie de mai mult , ati vazut vreun i6 cu ultimul iOS avand lag ? si nemergand jocurile pe el ? .. Nu cred ..
Lasă i6. Și pe i5 merg foarte bine jocurile cu iOS 8.4.
Am un coleg cu i4s si le ruleaza pe toate din appstore fara probleme .
Am și eu niște colege cu 4S, nu au jocuri, da' telefonul se mișcă impecabil.
De i5, 5S și 6 nu mai zic...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information