Parere masina / Audi A4 2003

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
zet_rzone
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 142
Joined: 01 Feb 2014, 22:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times
Contact:

03 Feb 2014, 23:37

hlinkro wrote:Motoarele Diesel in general 1.9TDI si 2.0 TDI sunt cele mai bune si de durata. Insa costurile sunt putintel mai mare la piese.
zet_rzone: daca ai actele in regula de ce te-ar opri?
Ca sa te verifice.
Vorbesc din propria experienta. Am avut un opel astra g din 99-2000 cu nr de grecia. Nu puteam iesi mult prin oras ca tzac eram oprit.

Skizu, esti prost si cauti cearta? crezi ca vorbesc pentru +1 ? am ban pe 20 de conturi crezi ca ma fac pe mine posturile ?
Om tarnacop
http://suport-phpbb.com - Suport phpBB gratis
http://suport-phpbb.com/stiluri/demo - Baza de date a temelor phpBB
RoyalServer 2
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

03 Feb 2014, 23:41

Am fost pana la Targu Mures in tancioc la masini, am gasit 5 audi a4 modelul care il vreau eu, unu era inmatriculat pe RO , problema era ca tipul nu avea fiscalul , ce sa fac sa stau sa umblu prin tara dupa ala pentru fiscal, deci aveti mare grija care nu cunoasteti, nu cumperi niciodata o masina fara fiscal.
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

03 Feb 2014, 23:53

Pai da ,daca nu esti atent si nu ai fiscal ai ce umbla. Da intr-adevar merge un audi a4 1.9 tdi ,insa fiind cam din 2003 nu stiu ce sa spun eu zic sa te mai uiti sa vezi ce modele mai noi (ma refer dupa 2003)sunt mai ieftine ,poate gasesti ceva mai bun decat audi .

@Astia cu bulgaria atata timp cat iti permiti sa iti iei o masina scumpa ,cu siguranta ai bani si de inmatriculare in ro.Eu sincer nu as inmatricula niciodata masina pe bulgaria.Oricum o sa scoata astia si chestia asta cu inmatriculatu pe bulgaria sau alte tari.

@Da astea diesel sunt mai greu de intretinut fata de benzina ,dar depinde si de cum conduci daca stai si turezi masina aia si te dai mare prin oras doar ca sa arati ca ai masina ,se poate duce turbo si nu numai.
User avatar
Swiss
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 307
Joined: 15 Dec 2011, 23:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 18 times
Been thanked: 41 times
Contact:

04 Feb 2014, 00:07

Desi poate o sa crezi raspunsul meu mai nebun, pentru 4~5% poti sa optezi si pentru un opel astra g caravan sau clasic, consumul mixt este de 4.6% facut la ServiceTotal din Bucuresti :) Cat despre motor, la un asa consum, cred ca iti este suficient un 1.7 TDI cu un cuplu destul de maricel si 86cp, daca chiar cauti putina putere :)
MindFX - Un click pentru stiluri phpbb gratuite, si multe alte lucruri gratis, sau daca ai nevoie de ceva logo/banner/tema, poti sa ceri acolo iar noi o sa iti facem.
User avatar
zeuss-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 131
Joined: 01 Feb 2014, 20:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: incerc sa obtin moderator
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times
Contact:

04 Feb 2014, 00:09

optez pentru 1.6 , fortza cese.
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

04 Feb 2014, 00:18

zet_rzone wrote:
hlinkro wrote:Motoarele Diesel in general 1.9TDI si 2.0 TDI sunt cele mai bune si de durata. Insa costurile sunt putintel mai mare la piese.
zet_rzone: daca ai actele in regula de ce te-ar opri?
Ca sa te verifice.
Vorbesc din propria experienta. Am avut un opel astra g din 99-2000 cu nr de grecia. Nu puteam iesi mult prin oras ca tzac eram oprit.

Skizu, esti prost si cauti cearta? crezi ca vorbesc pentru +1 ? am ban pe 20 de conturi crezi ca ma fac pe mine posturile ?
Om tarnacop
nu te opreste nimeni stai linistit ;) doar sambata la intoarcere din centru =))
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

04 Feb 2014, 09:12

1.6 logic e prea mic și mănâncă 10, 1.9TDI e prea uzat și costuri mari de întreținere față de benzină, așa că eu aș lua 1.8T (150cp), consum și întreținere de 1.6, putere de 1.9TDI și nu-s așa călărite + că taxa e până într-o mie.
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

04 Feb 2014, 09:27

Herz am gasit unu la 4000 de 1.8 Turbo modificat in Anglia cu 200de cai pe el, problema era ca avea turbina dusa, nu tragea cum trebuia sa traga la aia 200 de cai pe care ii avea,


Asta era:

Image
Be the best , and fuck the rest ;)
hlinkro
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 79
Joined: 12 Dec 2013, 23:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nimic interesant
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

04 Feb 2014, 12:56

raiden wrote:Pai da ,daca nu esti atent si nu ai fiscal ai ce umbla. Da intr-adevar merge un audi a4 1.9 tdi ,insa fiind cam din 2003 nu stiu ce sa spun eu zic sa te mai uiti sa vezi ce modele mai noi (ma refer dupa 2003)sunt mai ieftine ,poate gasesti ceva mai bun decat audi .

@Astia cu bulgaria atata timp cat iti permiti sa iti iei o masina scumpa ,cu siguranta ai bani si de inmatriculare in ro.Eu sincer nu as inmatricula niciodata masina pe bulgaria.Oricum o sa scoata astia si chestia asta cu inmatriculatu pe bulgaria sau alte tari.

@Da astea diesel sunt mai greu de intretinut fata de benzina ,dar depinde si de cum conduci daca stai si turezi masina aia si te dai mare prin oras doar ca sa arati ca ai masina ,se poate duce turbo si nu numai.
Am vazut S-classe pe bulgaria si E-classe si modele dupa 2010
HERZ wrote:1.6 logic e prea mic și mănâncă 10, 1.9TDI e prea uzat și costuri mari de întreținere față de benzină, așa că eu aș lua 1.8T (150cp), consum și întreținere de 1.6, putere de 1.9TDI și nu-s așa călărite + că taxa e până într-o mie.
O masina o cumperi ca sa iti faci treaba cu ea, nu o cumperi pentru CAI. Daca esti barosan si ai sute de euro pe luna asa da.. iti iei o masina sa consume mult si sa te dai in arfe cu ea.
1.8 T consuma dublu cat un 1.9 TDI, degeaba ai atatia cai ca nu ai unde sai folosesti, iai dat mai tare de 130 te ia garda ;)
La 18 ani cat aveti voi aici as zice ca a4 e cam scump pentru voi, si aici ma refer la intretinere. Eu daca as fi in locu vostru m-as reorienta catre vw golf4,golf5, opel astra g 2002 si opel vectra b2,audi a3 98-2002
k1d4Deagle
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 03 Jan 2009, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: :x
Detinator server CS: No
Has thanked: 35 times
Been thanked: 18 times

04 Feb 2014, 13:26

E bine optimizat 1.9 pentru masina aia dar daca vrei sa te dai la ea parerea mea nu iti lua diesel. Depinde de stilul tau de condus. Daca o verifici la sange nu prea ai ce pierde, 1.9tdi sunt motoare fiabile.
User avatar
nek123
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 127
Joined: 15 Jun 2009, 17:41
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

04 Feb 2014, 14:52

am avut 1.4 benzina si acum am 1.9 tdi..benzinaru consuma foarte mult si era mai puturos...si o sa ai prb cu sonda landa..sau cum iizice..recomand 1.9,e putin mai scump dar merita. nu te lua dupa copilasii de aici care zic sa iti iei pe benzina ca sunt mai puternice etc..sau pe bg..nu se merita

ps:si eu am vrut sa iau un audi a4 tdi, sunt masini bune si frumoase
Don't be a retard, be a king? Think not
Why be a king when you can be a god?
jjACOBSSSS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 04 Feb 2014, 14:43
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time

04 Feb 2014, 15:06

nek123 wrote:am avut 1.4 benzina si acum am 1.9 tdi..benzinaru consuma foarte mult si era mai puturos...si o sa ai prb cu sonda landa..sau cum iizice..recomand 1.9,e putin mai scump dar merita. nu te lua dupa copilasii de aici care zic sa iti iei pe benzina ca sunt mai puternice etc..sau pe bg..nu se merita

ps:si eu am vrut sa iau un audi a4 tdi, sunt masini bune si frumoase
de cand benzina e mai puturoasa ca motorina ? /:)

ia-ti ceva peste 2007 , ca pana in 2007 ai de platit taxa si te usuca la ficati + inmatricularea ei , asigurare
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 278 guests