Parere proiect

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Addicted:-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

12 Oct 2016, 10:08

As vrea sa va cer parerile despre un proiect pe care as vrea sa il incep cu cineva "a nu se considera reclama", proiectul consta intr-un forum de jocuri incepand de la lol, pana la cs'go, toate categoriile de jocuri.


As vrea sa deschid in primul rand un forum, doar ca nu stiu pe ce platforma, poate ma ajutati voi
In al doilea rand vreau sa iau domeniu .com pentru acest proiect si sa fac .com/ro-ro ceva de genul si vreau sa va cer parerea in legatura cu asta.
In al trilea rand as vrea sa incep cu un server de gaming, stiu ca, cs 1.6 nu se mai joaca cine stie ce, ma gandeam la tf2, moba, orice altceva care ar aduce un numar de usseri pe forum. Credeti ca e o idee buna?
Iar in ultimul rand as vrea sa iau vds, e bine pentru inceput sau sa iau in timp?
RoyalServer
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8068
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

12 Oct 2016, 11:47

Addicted:- wrote:As vrea sa va cer parerile despre un proiect pe care as vrea sa il incep cu cineva "a nu se considera reclama", proiectul consta intr-un forum de jocuri incepand de la lol, pana la cs'go, toate categoriile de jocuri.


As vrea sa deschid in primul rand un forum, doar ca nu stiu pe ce platforma, poate ma ajutati voi
In al doilea rand vreau sa iau domeniu .com pentru acest proiect si sa fac .com/ro-ro ceva de genul si vreau sa va cer parerea in legatura cu asta.
In al trilea rand as vrea sa incep cu un server de gaming, stiu ca, cs 1.6 nu se mai joaca cine stie ce, ma gandeam la tf2, moba, orice altceva care ar aduce un numar de usseri pe forum. Credeti ca e o idee buna?
Iar in ultimul rand as vrea sa iau vds, e bine pentru inceput sau sa iau in timp?
Era de forumuri s-a cam dus, dpmdv. Totul se concentreaza in zilele noastre pe 'acum, instant, social', deci e mai greu pe partea asta.

Plus ca, am o oarecare impresie ca incep sa creasca consolele, in defavoarea PC-urilor.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Addicted:-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

12 Oct 2016, 12:06

Marius wrote:
Addicted:- wrote:As vrea sa va cer parerile despre un proiect pe care as vrea sa il incep cu cineva "a nu se considera reclama", proiectul consta intr-un forum de jocuri incepand de la lol, pana la cs'go, toate categoriile de jocuri.


As vrea sa deschid in primul rand un forum, doar ca nu stiu pe ce platforma, poate ma ajutati voi
In al doilea rand vreau sa iau domeniu .com pentru acest proiect si sa fac .com/ro-ro ceva de genul si vreau sa va cer parerea in legatura cu asta.
In al trilea rand as vrea sa incep cu un server de gaming, stiu ca, cs 1.6 nu se mai joaca cine stie ce, ma gandeam la tf2, moba, orice altceva care ar aduce un numar de usseri pe forum. Credeti ca e o idee buna?
Iar in ultimul rand as vrea sa iau vds, e bine pentru inceput sau sa iau in timp?
Era de forumuri s-a cam dus, dpmdv. Totul se concentreaza in zilele noastre pe 'acum, instant, social', deci e mai greu pe partea asta.

Plus ca, am o oarecare impresie ca incep sa creasca consolele, in defavoarea PC-urilor.

Vom incerca cate putin, ne vom baza pe orice joc, dupa cum am spus; lol, dota 2, moba, metin2,tf2, cs'go,etc...
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1480
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

12 Oct 2016, 12:54

Depinde daca te tii de treaba sau nu. In caz ca vrei doar sa incerci, sa stii ca o sa investesti degeaba.
User avatar
faggoat
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1673
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

12 Oct 2016, 15:44

incerci degeaba
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1649
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

12 Oct 2016, 19:12

ti-am trimis pm.
IHATELAUR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 06 Aug 2016, 19:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Oct 2016, 22:37

De ce vrei sa-ti deschizi acest proiect?
Nu ai un motiv bun .. nu iesi cu nimic bun de aici..
Mai bine intrii pe alta comunitate si JOCI ..daca vrei sa joci. Gaming in Romania e greu.
User avatar
everest.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 726
Joined: 14 Oct 2012, 23:39
Detinator Steam: Da
SteamID: everest_noss
Reputatie: Nume anterior: l0gaN
Membru club (1 martie - 1 mai)
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Iasi

12 Oct 2016, 22:39

pierdere de timp si bani .
Image
User avatar
Addicted:-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

13 Oct 2016, 07:52

IHATELAUR wrote:De ce vrei sa-ti deschizi acest proiect?
Nu ai un motiv bun .. nu iesi cu nimic bun de aici..
Mai bine intrii pe alta comunitate si JOCI ..daca vrei sa joci. Gaming in Romania e greu.
Cine spune? Iau domeniu .com si fac extensii /ro-ro , /ru-ru, normal ca daca nu te duce capul nu poti sa faci nimic pe intermet.
quote="CIUBO. /snowyworld/"]Depinde daca te tii de treaba sau nu. In caz ca vrei doar sa incerci, sa stii ca o sa investesti degeaba.[/quote]

Ori eu m-am exprimat prost, ori tu n-ai inteles. Voiam sa spun ca vom incepe incetisor, dupa care, daca sunt oameni dispusi sa ajute cu bani, vom investi mai mult in acest proiect. Vom cumpara reclama si bannere atat aici, cat si pe alte forumuri.
IHATELAUR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 06 Aug 2016, 19:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

13 Oct 2016, 10:01

Addicted:- wrote:
IHATELAUR wrote:De ce vrei sa-ti deschizi acest proiect?
Nu ai un motiv bun .. nu iesi cu nimic bun de aici..
Mai bine intrii pe alta comunitate si JOCI ..daca vrei sa joci. Gaming in Romania e greu.
Cine spune? Iau domeniu .com si fac extensii /ro-ro , /ru-ru, normal ca daca nu te duce capul nu poti sa faci nimic pe intermet.
quote="CIUBO. /snowyworld/"]Depinde daca te tii de treaba sau nu. In caz ca vrei doar sa incerci, sa stii ca o sa investesti degeaba.
Ori eu m-am exprimat prost, ori tu n-ai inteles. Voiam sa spun ca vom incepe incetisor, dupa care, daca sunt oameni dispusi sa ajute cu bani, vom investi mai mult in acest proiect. Vom cumpara reclama si bannere atat aici, cat si pe alte forumuri.[/quote]
Deschide ce deschizi si mai vorbim peste 1 luna :gusta
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information