Ce parere au STRAINII de Romania ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

10 Jul 2012, 17:59

nemilosu83 wrote:Dar stiti ce ma mai intreb ? Nu am vazut in viata mea un "tigan" sa munceasca ... (nu sunt rasist cand spun tigan).
Merg pe strada , si cand vad pe cineva imbracat mai ciudat decat nemtii , spun ca e strain , probabil roman .
Parca ne deosebim de altii si prin felul de a ne imbraca , si manca , si accent , multe lucruri ...
Daca nu ai vazut e scurt problema ta, eu am vazut si am vazut si la televizor.
RoyalServer
User avatar
nemilosu83
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 103
Joined: 22 Jun 2012, 00:19
Detinator Steam: Nu
Location: Ulm - Baden Wurttemberg
Been thanked: 3 times
Contact:

10 Jul 2012, 18:04

Credeti ca aici in 2 ani , m-a oprit o singura data politia ? Si asta , a fost anul scurs .
Iar mai e ceva . La noi , daca ai ceva bani , si o masina gen BMW , vrei sa mergi singur pe strada , si sa ai cele mai bune femei . Aici , ma jur de am vazut asa ceva . Toata lumea e egala . Politia e Politie aici . Dau nota 200+ .
Curatenie cat cuprinde , Si nu gasesti un cersetor . Nici macar 1 . Poate din cauza ca e oras universitar , si e mai observat , sau nu am idee . In orase mai mari , cum ar fi Augsburg , e plin de romani. Mi-e si frica sa merg acolo seara , mai ales perin autogari sau gara .
User avatar
snickers
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1076
Joined: 12 Feb 2010, 13:42
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Moderator ajutator
Nume anterior: MeRRy
Location: New York
Has thanked: 29 times
Been thanked: 148 times

10 Jul 2012, 18:59

Sincer sa fiu cand te duci intr-o tara in straina si zici ca esti roman deja inseamna ca esti tigan sau hot(mai ales in Franta si Italia) si asta datorita celor care fura,cersesc,etc. Dar nu toti strainii gandesc asa despre noi...oricum pacat ca romanii sunt vazuti asa.
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

10 Jul 2012, 19:19

nemilosu83 wrote:Am fost in Stuttgard acum o saptamana , cu cativa prieteni de aici . Stiti ce a zis o fata ? care a venit anu asta in germania prima data . A zis " Parca e america , sa mor io " .
Strainii au o parere foarte proasta despre tara noastra. Iar Romania nu se poate compara in veci cu Germania, sau invers. Poti sa compari Germania cu America, cu Canada, cu alte state mari, dar nu cu Romania, e diferenta de la cer la pamant.

Mie nu mi-e rusine ca sunt roman, mi-e rusine ca sunt altii romani.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

10 Jul 2012, 22:26

Doar "peisajul" a mai ramas de tara asta, pentru ca oamenii sunt catalogati toti ca fiind tigani.

Si da, de aceiasi parere cu Brandy: "Nu mi-e rusine ca sunt roman, mi-e rusine ca alti prosti ne fac neamul de ras".
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information