S8

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Serg12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Mar 2016, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: I can`t escape this hell…
Fond eXtream: 0
Location: Québec
Contact:

12 Nov 2018, 23:00

Detin si eu de ceva vreme un Samsung Galaxy S8, cu husa originala ca aceasta: https://imgur.com/a/go9NSSL , dar pe langa am si eu o folie de stica de la vodafone. Aceasta mirobolanta "folie" de 90 de lei acopera putin ecranul, iar pe parti este plin cu praf, foarte mult praf. Ce folie imi puteti sugera sa acopera absolut tot ecranul sa nu mai intre praf pe partile din lateral?
ImageImage
RoyalServer
ar3sG2
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2018, 20:22
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

12 Nov 2018, 23:48

Am aceeasi problema, daca iti iei o folie de sticla care sa acopere si marginile ecranului o sa dai de o alta problema. Nu sta folia si se dezlipeste, folia o sa se loveasca de husa.
User avatar
Serg12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Mar 2016, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: I can`t escape this hell…
Fond eXtream: 0
Location: Québec
Contact:

12 Nov 2018, 23:57

ar3sG2 wrote:Am aceeasi problema, daca iti iei o folie de sticla care sa acopere si marginile ecranului o sa dai de o alta problema. Nu sta folia si se dezlipeste, folia o sa se loveasca de husa.
Din cate am inteles, de la altii, folia de protectie Alien Surface HD, Case Friendly, care acopera fiecare particica a telefonului + husa mea, este destul de ok, dar inca nu sunt convins daca ii bine sau nu.
ImageImage
ar3sG2
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2018, 20:22
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

13 Nov 2018, 00:01

Am citit cateva comentarii acum pe google si spun diversi ca nu e grozava si ca au avut probleme cu ea.
Eu am asa - folie pe fata de sticla ( 100 lei ) / folie pe spate de cauciuc ( 30 lei ) si husa. N-am nici o problema, merge totul perfect si e destul de protejat.
User avatar
Serg12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Mar 2016, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: I can`t escape this hell…
Fond eXtream: 0
Location: Québec
Contact:

13 Nov 2018, 00:12

ar3sG2 wrote:Am citit cateva comentarii acum pe google si spun diversi ca nu e grozava si ca au avut probleme cu ea.
Eu am asa - folie pe fata de sticla ( 100 lei ) / folie pe spate de cauciuc ( 30 lei ) si husa. N-am nici o problema, merge totul perfect si e destul de protejat.
Sper sa nu fie topic ce facem noi aici, dar si eu am o husa cum am zis,si folia de 90 de lei cam asa https://www.vodafone.ro/shop/modemuri/a ... &leadType= , dar fara partea neagra de sus si am un praf in partea laterala dintre husa si ea, de arata groaznic :rage:
ImageImage
ar3sG2
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2018, 20:22
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

13 Nov 2018, 00:14

Vrei sa spui ca n-ai marginea neagra sus ca si culoare sau ca unde incepe negrul acolo ti se termina tie folia? Daca da, ai o folie de la un alt model :)))

@ eu am ceva de genul - Image
User avatar
Serg12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Mar 2016, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: I can`t escape this hell…
Fond eXtream: 0
Location: Québec
Contact:

13 Nov 2018, 00:18

ar3sG2 wrote:Vrei sa spui ca n-ai marginea neagra sus ca si culoare sau ca unde incepe negrul acolo ti se termina tie folia? Daca da, ai o folie de la un alt model :)))

@ eu am ceva de genul - Image
https://www.emag.ro/folie-sticla-temper ... 1542061051, exact aceasta o am, si praful :rage:
ImageImage
ar3sG2
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2018, 20:22
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

13 Nov 2018, 00:21

Am avut si modelul acela, a fost super buna .. cu praful n-ai ce sa faci, eu sterg mereu telefonul ca sa fie curat. Chiar daca iei o folie care protejeaza tot ecranul, o sa se stranga praf pe margini, acum depinde si ce husa ai. In sensul ca cu cat acopera mai mult husa, mai putin praf se strange ..

# cand mai schimbi folia, sa ai grija sa aiba adeziv si pe mijloc
# modelul asta il am, nu e luata de acolo dar seamana. - https://www.emag.ro/folie-de-protectie- ... 1542061055
User avatar
Serg12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Mar 2016, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: I can`t escape this hell…
Fond eXtream: 0
Location: Québec
Contact:

13 Nov 2018, 00:24

ar3sG2 wrote:Am avut si modelul acela, a fost super buna .. cu praful n-ai ce sa faci, eu sterg mereu telefonul ca sa fie curat. Chiar daca iei o folie care protejeaza tot ecranul, o sa se stranga praf pe margini, acum depinde si ce husa ai. In sensul ca cu cat acopera mai mult husa, mai putin praf se strange ..

# cand mai schimbi folia, sa ai grija sa aiba adeziv si pe mijloc
Ma gandeam ca daca am husa originala plus o folie cat de cat la 100 de lei, nu o sa am problema cu praful, dar va da ii invers
ImageImage
ar3sG2
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2018, 20:22
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

13 Nov 2018, 00:26

Lasa sa fie telefonul bun si sa-ti faci treaba cu el, praful se sterge :)
User avatar
Serg12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 205
Joined: 06 Mar 2016, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: I can`t escape this hell…
Fond eXtream: 0
Location: Québec
Contact:

13 Nov 2018, 00:29

ar3sG2 wrote:Lasa sa fie telefonul bun si sa-ti faci treaba cu el, praful se sterge :)
Arataaaa urat ca estetic, cand vad praful ca este fix lipit de lateralele foliei, fix unde-i lipiciul ala
ImageImage
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

13 Nov 2018, 10:02

Aceasta problema o intalnesc toti cei care folosesc sticla de protectie care acopera tot ecranul. Eu am s9 plus, sticla protectie whitestone dome https://www.emag.ro/folie-protectie-whi ... DYWYGJBBM/ si husa originala Alcantara si la fel intalnesc problema prafului la margini. Daca vrei sa scapi de aceasta problema, foloseste sticla de protectie care acopera doar ecranul nu si marginile.

Eu o data pe saptamana, cu marginea unei bucati de hartii, curat praful de pe marginile telefonului.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information