parere pc

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

24 Apr 2021, 14:32

alistar wrote:
24 Apr 2021, 14:11
N3v3rM1nd wrote:
24 Apr 2021, 13:47
alistar wrote:
24 Apr 2021, 12:52


Cred ca mai ai inca 100 de posturi ca asta si nu ai cumparat nimic 🤣 agiti lumea de pomana cu niste strategii de subiecte de acuma 15 ani. Eu citesc, citesc , citesc dar tu niciodata nu cumperi si nu vi inapoi cu feedback 🤣 . Poti sa iei foc acuma dar asta este adevarul ai agitat iar lumea pe forum pentru trafic.
In primul rand nu am inteles nimic din asta :)
agiti lumea de pomana cu niste strategii de subiecte de acuma 15 ani.
Si care ar fi problema daca am intrebat , doar pentru asta exista aceasta categorie :D .... sunteti unii pe acest forum de zici ca traiti in pestera :) . Esti doar un alt penibil care cauta atentie ...
Cred ca mai ai inca 100 de posturi ca asta si nu ai cumparat nimic 🤣

Nici eu nu stiam ca am facut atatea posturi aici :)
Tu esti doar un penibil care cauta atentie si demonstrezi asta prin faptul in care raspunzi, te dai si de gol ca postezi la vrajeala. Mai si scri acolo ca vrei Urgent, crezi ca, daca pui cuvinte ca urgent, sau repede sare lumea pe postare.
Asta este adevarul pe care l-am constatat. De maine postezi si eu dastea de acuma 15 ani in fiecare zi am 100 de subiecte, ce sursa sa iau? Ce router sa iau ca ai mai postat tu dastea si aveai router la 50 de lei. Ce memorie sa iau, ce cuptor cu microunde.. ma jur scri numai prostii. Deci acuma am cautat in topicurile tale si cred ca te-ai pierdut in acest joc de a posta lucruri fara continut si nefolositoare, intrebari de copii de 10 ani.
Te faci mai mare putin si o sa vedem posturi cu ce tigari sunt mai bune? Ce tigare electronica sa imi cumpar. Ai 100 de posturi in genul asta.
Fa si tu mai rar fake posts dastea atata tot, cand chiar iti cumperi ceva.
Poti sa te calmezi, iesi afara la soare si lasa forumul ca sa nu te calmez eu.Problema lui daca deschide subiecte, macar nu sunt penibile si este ok sa mai discutam cateodata ca si asa a scazut activitatea pe aici.Nu iti convine, atunci nu intra in subiect si incearca sa iti vezi de zonek ala al tau ca sa nu te iau la puricat pentru celalalt cont.Stiu vechea poveste ca sunteti doi in casa si bla bla bla si v-ati gasit sa faceti amandoi reclama la site si bla bla bla, chill your tits ca n-am crezut povestea si daca imi bat capul cu tine tot te prind ca ai conturi multiple dar nu imi pot pierde vremea.

De azi sanctionez off topicul conform regulamentului, discutati ceea ce trebuie!
Image
RoyalServer 2
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 482
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times
Contact:

24 Apr 2021, 14:48

Pc-ul are procesor AMD Ryzen 7 3800X pe placa de baza B450 ... X470 macar, din start pierzi sli si multe, fa o comparatie. 3060 de 12 gb nu este o placa gaming clar, mult mai bine poti lua rx 5700 xt de 8gb. Sau 3060 ti 8gb.
PCI Express 3.0 in loc de 4.0 in 2021 este standard la un pc acuma. Placa de baza suporta maxim 32 Gb deci este o varianta ieftina de b450, a mea suporta 64Gb.
Iti da decat 1 modul de 16GB, S-a dus Dual channel, trebuie sa mai pui inca 16 Obligatoriu.
Pc- costa 6000 de lei si ai un hdd de 1 tb amarat care costa 70 de lei, plus un ssd de 256 si ala la 80 de lei.
Daca il luam la bani marunti... Nu mai zic nimic.
Eu zic sa te calmezi mai bine spui bugetul care il ai si spre ce doresti sa folosesti pc si te ajutam cu configuratia. Placa de baza aia nu costa mai mult de 200 de lei.
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 416 guests