Parere telefon?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

01 Dec 2020, 16:20

Bunicu Magic wrote:
01 Dec 2020, 16:05
> SKanDaL < wrote:
30 Nov 2020, 18:27
Bun, va inteleg, va trebuie iphone ca na', asta e ultima fita. Da' daca tot iti cumperi un iphone, cumpara unu bun in pl.m ... amandoua sunt niste gunoaie.. Mai bine iti iei 10 S, chiar daca are 2 ani vechime, e o bijuterie pe langa xr sau se 2, sau mai asteapta pana scad preturile la 11 Pro, 11 simplu iara e un gunoi, are ecran cu rez 720p in pana mea, in 2020 ... Deci, 11 Pro ori 10 S .... daca nu mai bine doneaza banii aia decat sa-i arunci pe 11, xr sau se 2 ...
Am avut eu si e slab din orice punct de vedere fata de IOS in general . Nu sunt neaparat fun apple dar au un avans mare in fata celor de la android ( nu ma lua cu x caracteristici si pnm ) nu au relevanta .
ON: Opteaza spre XS Max , au un display foooarte bun fata de 11 PRO ( 11 PRO MAX mi se pare ca il are mai bun )
Eu initial anul trecut am vrut sa imi iau 11 PRO pentru ca avea un prieten , ulterior l-a vandut si si-a luat XS MAX , asta am facut si eu , iti recomand si tie .
Ocoleste subiectul Android , nu sunt de durata si nici la fel de calitative ca cele apple . Nu o spun din auzite , am avut S8 PLUS , S9 PLUS SI 10 PLUS ( CRED CA 8 ZILE ) . Nu sunt frumoase si bune , sunt foarte frumoase si bune ca si telefoane , dar daca vrei sa-ti iei un telefon de durata sa il poti utiliza linistit si peste 5 ani fara sa sacadeze si sa ai fel si fel de erori .... alege IOS.
OFF: Am vrut sa repar S8-UL PLUS acum 1 saptamana pentru nepotul meu :)))) si mi-au cerut 9 milioane pe display , in conditiile in care iti cumperi un telefon s8 plus la 7-8 milioane .
S9 plus - 2 ani, cred ca 11 actualizari de software si functioneaza ca in prima zi.Singura problema a fost cu volumul dar dupa un restart si-a revenit, doar o data s-a intamplat!
Image
RoyalServer 2
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

01 Dec 2020, 22:35

Bunicu Magic wrote:
01 Dec 2020, 16:05
> SKanDaL < wrote:
30 Nov 2020, 18:27
Bun, va inteleg, va trebuie iphone ca na', asta e ultima fita. Da' daca tot iti cumperi un iphone, cumpara unu bun in pl.m ... amandoua sunt niste gunoaie.. Mai bine iti iei 10 S, chiar daca are 2 ani vechime, e o bijuterie pe langa xr sau se 2, sau mai asteapta pana scad preturile la 11 Pro, 11 simplu iara e un gunoi, are ecran cu rez 720p in pana mea, in 2020 ... Deci, 11 Pro ori 10 S .... daca nu mai bine doneaza banii aia decat sa-i arunci pe 11, xr sau se 2 ...
Am avut eu si e slab din orice punct de vedere fata de IOS in general . Nu sunt neaparat fun apple dar au un avans mare in fata celor de la android ( nu ma lua cu x caracteristici si pnm ) nu au relevanta .
ON: Opteaza spre XS Max , au un display foooarte bun fata de 11 PRO ( 11 PRO MAX mi se pare ca il are mai bun )
Eu initial anul trecut am vrut sa imi iau 11 PRO pentru ca avea un prieten , ulterior l-a vandut si si-a luat XS MAX , asta am facut si eu , iti recomand si tie .
Ocoleste subiectul Android , nu sunt de durata si nici la fel de calitative ca cele apple . Nu o spun din auzite , am avut S8 PLUS , S9 PLUS SI 10 PLUS ( CRED CA 8 ZILE ) . Nu sunt frumoase si bune , sunt foarte frumoase si bune ca si telefoane , dar daca vrei sa-ti iei un telefon de durata sa il poti utiliza linistit si peste 5 ani fara sa sacadeze si sa ai fel si fel de erori .... alege IOS.
OFF: Am vrut sa repar S8-UL PLUS acum 1 saptamana pentru nepotul meu :)))) si mi-au cerut 9 milioane pe display , in conditiile in care iti cumperi un telefon s8 plus la 7-8 milioane .
Gresesti total cand spui ca iphone-ul il poti utiliza linistit si dupa ceva ani, iar samsung, in cazul asta, nu. Sa ne reamintim cum au redus cei de la apple performantele modelelor mai vechi pe motiv ca "imbunatatesc durata bateriei" ?
Am folosit fiecare serie de s, de la s5 pana la s20+. Un s7 edge isi duce viata linistit si acum pe la maica-mea, inca merge surprinzator de bine tinand cont ca e vechi de 4 ani. De un s9+ care e pe la fratele meu nici nu mai zic, nu l-am auzit sa aiba vreo problema cu el sau sa se planga de lag/sacadari.
Sistemul android a evoluat foarte mult in ultimii ani, s-a dus vremea aia cand te plangeai de lag. Cel putin de la s7 incoace, eu nu mai stiu cum e sa ti se blocheze telefonul. Si libertatea pe care o ai pe android... e altceva.
Asta este strict parerea mea obiectiva. Sunt convins ca iphone-urile merg ireprosabil, dar sa nu exageram, totusi display-urile de pe ele inca sunt produse de samsung, si cele mai bune pe care le fac le gasesti pe seriile s si note :P
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information