Parere televizor LED Samsung

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

30 Dec 2011, 23:05

Salut.

Mi-am cumparat astazi un Televizor LED Samsung, 81cm, 32D4000 , exact acesta: http://www.emag.ro/televizoare/televizo ... D4000NWXBT - nu e de pe eMag, ci din Flanco.

Prima data am vrut sa cumpar modelul 32D5000 - http://www.emag.ro/televizoare/televizo ... D5000PWXBT , dar baiatu ala de la Flanco mi-a spus ca mai bine cumpar modelul 32D4000 , fiindca nu are nici o diferenta decat ca nu e FULL HD, e decat Imagine HD, si in plus ramanem si cu vreo 300 RON (atat e diferenta de pret intre cele 2 televizoare) , so..pana la urma am ales 32D4000. A zis ca nu exista canal HD (complet) in Romania ci poate abea peste 5 ani (sau exista cred TvrInternational, singurul, dar nu sunt cele principale, precum protv, a1 etc...deci cine naiba se uita pe TvrInternational ;)) )

Faza e ca modelul 32D4000 nu mai avea decat 1, deci nu avea sigiliat (era cel expus in magazin) decat daca asteptam dupa anul nou, o saptamana, ca sa duca din alt magazin Flanco de la Bucuresti.. si pnm... :) n-am mai avut rabdare.

Am facut acest topic pentru ca poate va pricepeti cat de cat la televizoare sau aveti vre-unul dintre televizoarele de mai sus si imi puteti raspunde la urmatoarele intrebari:

Sa meritat sau am facut o alegere proasta si mai bine cumparam modelul 32D5000 ?
Care sunt principalele diferente dintre modelul ce l-am cumparat si modelul 32D5000 ? Adica: sunt mari diferentele, sau e cum a zis baiatul de acolo: doar la partea de HD, ca nu e FULL HD cum e modelul 32D5000

Stiu ca nu mai pot face nimic acum, dar vreau sa stiu daca a meritat sau daca mi-am luat teapa mai pe romaneste si ne-a bagat televizoru ala pe gat..

DETALII MODEL SAMSUNG 32D4000 - http://www.emag.ro/televizoare/televizo ... D4000NWXBT (care l-am cumparat eu)
DETALII MODEL SAMSUNG 32D5000 - http://www.emag.ro/televizoare/televizo ... D5000PWXBT

Va rog sa raspundeti doar cei care aveti cat de cat habar.. :|
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
RoyalServer 2
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

30 Dec 2011, 23:09

In primul rand m-am uitat la pret si diferenta nu mi se pare mare, adica da...sunt 2 milioane dar de la 17 la 19 nu e chiar asa mare si da, cred ca ala de la magazin ori e p r o s t ori a profitat de tine sa scape de televizoru ala :D
2 mil pentru full hd nu ma uit la bani :P nu zic ca e prost cel luat de tine dar se merita celalalt
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

30 Dec 2011, 23:11

aNNakin wrote:In primul rand m-am uitat la pret si diferenta nu mi se pare mare, adica da...sunt 2 milioane dar de la 17 la 19 nu e chiar asa mare si da, cred ca ala de la magazin ori e p r o s t ori a profitat de tine sa scape de televizoru ala :D
2 mil pentru full hd nu ma uit la bani :P nu zic ca e prost cel luat de tine dar se merita celalalt
Daca doar asta e diferenta (principala) nu regret, fiindca la noi in Romania nu ai unde sa te uiti HD deoarece nu avem canale HD. Cum a zis si ala, cine stie peste cati ani..
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

30 Dec 2011, 23:17

acu depide si de preferinte, eu is genu addicted to 1080p daca e posibil :D adevaru e ca s-ar putea sa fi economisit 2 mil :-/
sunt si programe hd, filme bluray,...
cristians
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 184
Joined: 28 Nov 2010, 16:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Contact:

30 Dec 2011, 23:25

tu nu bagi si tu un film bluray pe stick sa te uiti?
ala de l-ai luat e doar hd ready
alalalt e full hd.

acu 2-3 saptamana mi-am luat si eu la black friday un toshiba la 82inchi full hd.
nu regreti cand vezi cat de marfa se cede.
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

30 Dec 2011, 23:54

Exista PRoTv HD, TVR HD , Sport.Ro, HD Acasa, utv HD si mai sunt. Acele 2 milioane nu sunt bani irositi ! Eu am ca monitor un model aproape de 32D5000 si iti spun doar cateva avantaje :
1. 100hertzi
2. Modulul de citire USB este genial
3. FullHdul care isi face treaba genial
4. InternetTV care este folositor uneori
Si sunt multe alte setari si obtiuni ce merita cei 200de lei dati in plus, tot in alta ordine de idei nu ai facut o alegera buna luandul de pe raft, probabil are cateva ore bune de functionare ( de obicei de la deschidere pana la inchidere zi de zi )
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
Ghos7
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 700
Joined: 10 Apr 2009, 23:08
Detinator Steam: Da
CS Status: eXtreamCS
Reputatie: Fost moderator
Location: Romania
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times

31 Dec 2011, 00:28

Faceai o alegere mult mai buna daca cumparai modelul SAMSUNG 32D5000 :
1.FullHD cum a spus si userul de mai sus exista multe canale FullHD care merita toti bani la cum se vad (PRO TV HD , Sport.ro HD, U TV HD , National Geographic HD etc. )
2.Are 100Hz , un lucru destul de important la televizor. Cum si la CS la 50 fps se misca mai lent si la 100 fps se misca mai rapid , asa este si la televizor la 50 HZ se misca mai lent , la 100 Hz mai rapid .
3.Internetul
4.Citire USB (foarte bun )
Banii aia 200-300 nu erau degeaba dati , sunt foarte multe avantaje la SAMSUNG 32D5000 . Si daca intr-adevar baiatul ala chiar avea cunostinte in domeniul asta trebuia sa iti spuna toate detaliile astea + ca hertzi la un televizor sunt foarte importanti .
Si la faza cu cumparatu direct dupa raft (adica cel expus in magazin ) nu prea ai facut bine ca l-ai cumparat deoarece ala era un fel de "tester" .
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

31 Dec 2011, 00:44

Ai făcut o prostie. Pentru 300 lei, mai bine luai FULL HD.
Canele HD (ce le prind): ProTV HD, DigiSport HD, Acasa HD, UTV HD, Sport.ro HD, TVR HD şi mai sunt câteva...

La 32D5000 puteai să-i ataşezi un hard extern de 500GB/1TB pentru filme bluray.
User avatar
m2rkus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1403
Joined: 28 Mar 2009, 13:51
Detinator Steam: Da
CS Status: BRB !
Detinator server CS: DR.eXtream.ro
SteamID: llegolas_rops
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
0.6 / 3 puncte
Fond eXtream: 7
Has thanked: 378 times
Been thanked: 39 times
Contact:

31 Dec 2011, 09:23

Mitzocul wrote:Ai făcut o prostie. Pentru 300 lei, mai bine luai FULL HD.
Canele HD (ce le prind): ProTV HD, DigiSport HD, Acasa HD, UTV HD, Sport.ro HD, TVR HD şi mai sunt câteva...

La 32D5000 puteai să-i ataşezi un hard extern de 500GB/1TB pentru filme bluray.
Am vazut ca are un card si asta si un slot unde sa il bag, dar nu stiam pentru ce e :))
Acum asta e, nu cred ca il mai pot schimba, nu? :))
www.4Metin.ro - Servere Metin2, Tutoriale Metin2, Clienturi, Resurse, Concursuri, Discutii
User avatar
-|AdyTza|-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1967
Joined: 02 Apr 2010, 18:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Prin vecini
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: Gallico
Has thanked: 139 times
Been thanked: 227 times

31 Dec 2011, 12:23

http://www.futuracomputers.com/articolo ... od=tvp1120 ia uite la asta.Ce vrei mai mult la un TV la 20 milioane.3D,Full HD,42" și toate cele :)
Nu sunt cel mai bun, dar nu e nimeni mai bun ca mine.
9 motive sa nu repari PC-ul unui prieten :)
Cum sa ridici volumul pe un Samsung S
Cine are nevoie de ajutor în modarea PSP-ului,PS3-ului nu ezitați sa îmi dați un PM sau add Y!M: adytza_spy94.
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

31 Dec 2011, 13:42

m2rkus wrote:
Mitzocul wrote:Ai făcut o prostie. Pentru 300 lei, mai bine luai FULL HD.
Canele HD (ce le prind): ProTV HD, DigiSport HD, Acasa HD, UTV HD, Sport.ro HD, TVR HD şi mai sunt câteva...

La 32D5000 puteai să-i ataşezi un hard extern de 500GB/1TB pentru filme bluray.
Am vazut ca are un card si asta si un slot unde sa il bag, dar nu stiam pentru ce e :))
Acum asta e, nu cred ca il mai pot schimba, nu? :))
nu stiu, eventual daca mergi in cursul a o saptamana si le spui ca nu esti multumit de el, dar dute cu un parinte...il returnezi si poate merge faza ca dai diferenta si iti iei cel fullhd, daca nu oricum iti dau banii inapoi daca este valabila optiunea asta...incearca, merita :)
User avatar
pripici
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 821
Joined: 07 Jul 2011, 14:54
Detinator Steam: Nu
Location: Internet
Has thanked: 7 times
Been thanked: 52 times

31 Dec 2011, 18:02

Ai facut o mare tampenie!
Cum au zis si ceilalti, sunt multe programe HD, si chiar auzisem ca se va da o lege ca toate televiziunile sa emita in HD.
Si acel televizor care nu l-ai luat avea foarte mult avantaje si merita banii aceea.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot], Yandex [Bot] and 418 guests