Pareri biciclete oras

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

02 Feb 2021, 01:29

Salut , dupa cum spune si titlu am nevoie de cateva sugestii / pareri despre anumite biciclete si cateva pro & contra !

Ma bate gandul sa imi iau o bicicleta sa ma plimb cu ea prin oras ( tin sa mentionez ca plimbarea la mine inseamna zilnic undeva la 4-5 ore ), si ma gandeam la un fatbike:
| Afiseaza codul
https://www.emag.ro/bicicleta-fat-bike- ... ario_ID=51
Fatbike din mai multe motive :
1. pentru ca trb sa ma sustina ( am 77 kg si 1.91m )
2. la mine in oras sunt multe gropi,canalizari etc si vara trecuta mi-am luat mare teapa cu bicicleta asta
| Afiseaza codul
https://www.decathlon.ro/bicicleta-mtb- ... 00336.html
( ori se spargeau rulmentii de la roti , ori cadea lantu din km in km , ori se stramba ghidonu cand iti era lumea mai draga ) , pana la urma mi-am bagat ceva in ea si am dat ocuiva
3. ma mai duc cu ea pe camp sa ma plimb , si din cate am citit , rotile astea te ajuta la noroaie si drumuri de tara

Astept pareri in legatura cu bicicleta prezentata mai sus , daca nu cateva pro / contra sau alte idei :flexed_biceps:

PS : bugetul sa fie undeva intre 1000 si 1600 lei
RoyalServer
zark
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

02 Feb 2021, 10:08

Oricare e buna atata timp cat se invart rotile cand dai din pedale. Dintre alea doua, a doua imi place mai mult, mai ales culoarea. Asa zici de 77Kg de parca ai avea 250. Stai fara griji, scrie pe site asa: " Pentru a optimiza rezistența materialelor, vă recomandăm ca greutatea maximă să nu depășească 120kg (practicant MTB echipat și bicicletă MTB )". (la a doua ma refer, ca la prima nu vad sa scrie).
User avatar
sharkstar
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

05 Feb 2021, 21:45

Salut!

Din cunostinta te cauza te anunt ca TOATE produsele marca decathlon au garantie 2 ani de zile. Avand in vedere ca ai achizitionat o bicicleta de la Decathlon, automat ai o revizie gratuita la 6 luni plus garantia minim 2 ani de zile. Sunt diferite produse unde ai garantia 5 ani, si daca nu ma insel, la cadru si pipa ai garantia 5 ani, asta daca nu este din carbon. (Nu sunt sigur, asa imi aduc eu aminte.)
Acum, avand in vedere ca tu vrei un fat bike, la 77 de kg ale tale(media de greutate cam asta este) nu inteleg de ce ai alege un fat bike? FAT, o bicicleta grea, cam asta inseamna fat bike. Nu este realizata pentru o plimbare de 4-5 ore zilnic. Daca vrei ceva calumea, mai bine te-ai duce intr-un magazin de specialitate (Da, si decathlon este unul, acum depinde de fiecare magazin cat de mare este si ce angajati au). Ce pot eu sa-ti recomand pentru ceea ce practici tu este un mountain bike, nu o bicicleta polivalenta(Adica doar pentru oras).
https://www.decathlon.ro/bicicleta-mtb- ... 82845.html


Si, iti mai aduc odata aminte, daca ai o problema la ea, cum ai avut si la cealalta, PRODUSELE STRICATE SE POT SCHIMBA PE GARANTIE FARA CA TU SA MAI PLATESTI CEVA.

Iar cu ghidonul ca se stramba.. am fost cu ea in padure la cernica nu doar odata, si si-a facut treaba si am fost foarte multumit de ea. Nu sunt un expert ca sa-ti spun exact de ce ai avut problemele respective, dar sunt sigur ca daca te duceai cu ea inapoi in magazin, ori ti-o schimbau ori reparau.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information