Pareri BOX !?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
georgefanrb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 30 Jan 2013, 19:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Waiting....
Detinator server CS: Nu mai am !
Location: Pe Giulesti !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times
Contact:

06 Feb 2013, 18:31

Salut am 16 ani si as vrea sa ma apux de Box , mai merge ?:)
RoyalServer 2
BrZ;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 799
Joined: 03 Jan 2013, 13:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
SteamID: PM.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: München
Has thanked: 18 times
Been thanked: 154 times
Contact:

06 Feb 2013, 19:17

De ce vrei sa practici acest sport ?
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

06 Feb 2013, 19:19

Merge , eu m-am apucat la 7 , dar an prieteni care s-au apucat si la 18 :) si daca ai vointa prinde repede .
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
georgefanrb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 30 Jan 2013, 19:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Waiting....
Detinator server CS: Nu mai am !
Location: Pe Giulesti !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times
Contact:

06 Feb 2013, 20:08

BrZ;x mai multe motive...dar in principal vreau sa practic un sport si m-am gandit ca boxul te dezolvata destul de bine !
User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

06 Feb 2013, 20:25

Crezi ca te dezvolta bine ? O sa ai probleme la batranete... Un basket , un ping-pong, care iti dezvolta si concentrarea , nu vrei ? Innotul te dezvolta cel mai bine :) Garantez !
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

06 Feb 2013, 20:33

fan_haulin wrote:Crezi ca te dezvolta bine ? O sa ai probleme la batranete... Un basket , un ping-pong, care iti dezvolta si concentrarea , nu vrei ? Innotul te dezvolta cel mai bine :) Garantez !
lol? concentrarea:|? pff frate boxul imbina gandirea cu forta fizica,cum zicea cineva 80% psihic, 20% fizic; depinde si ce fel de "elev" esti,daca esti de ala care sare inainte ca la tzara si nu se uita unde da si nu prinzi ce iti spune antrenoru, mai bine nu te apuci; poti sa te apuci oricand,conteaza sa te tii de box
User avatar
georgefanrb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 30 Jan 2013, 19:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Waiting....
Detinator server CS: Nu mai am !
Location: Pe Giulesti !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times
Contact:

06 Feb 2013, 20:35

Oare cat o costa pe luna ?
User avatar
MaNuTzZu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 639
Joined: 11 Mar 2011, 19:22
Detinator Steam: Da
SteamID: WeirdSituation
Location: Rădăuţi .
Has thanked: 13 times
Been thanked: 14 times
Contact:

06 Feb 2013, 20:46

Iti recomand sa te apuci de kickbox. Pretul variaza intre 50-80 lei. Eu cat stateam in Romania plateam 80 lei cu tot cu sala de forta.
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

06 Feb 2013, 20:50

MaNuTzZu wrote:Iti recomand sa te apuci de kickbox. Pretul variaza intre 50-80 lei. Eu cat stateam in Romania plateam 80 lei cu tot cu sala de forta.
Adevarat, e buna combinatia .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

06 Feb 2013, 21:16

ce ma , ai vazut si tu filme cu batai ? crezi ca daca te duci 2 zile la box si bagi 30 de ture de sala si dai in sac de 5 ori cand iesi pe strada esti rambo? si tu vrei sa te dai smecher ca faci box? iti aduc baietasi care fac box de 15 ani si pe strada daca comenteaza la cine nu trebuie pleaca cu ochii vineti , daca faci un sport "periculos" nu devii si tu periculos prietene , in ziua de azi nu mai vrea nimeni sa faca un sport de performanta peste tot copii se apuca de box/kick-box/lupte libere/ lupte greco romane ca sa se dea smecheri , m-am saturat de dastia ca voi=)) daca ai stii cati dastia am in rahova daca ai vedea cred ca si tu ai rade:) asa ca gandeste-te bine daca te apuci de un sport .
User avatar
MaNuTzZu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 639
Joined: 11 Mar 2011, 19:22
Detinator Steam: Da
SteamID: WeirdSituation
Location: Rădăuţi .
Has thanked: 13 times
Been thanked: 14 times
Contact:

06 Feb 2013, 21:23

chill_toica wrote:ce ma , ai vazut si tu filme cu batai ? crezi ca daca te duci 2 zile la box si bagi 30 de ture de sala si dai in sac de 5 ori cand iesi pe strada esti rambo? si tu vrei sa te dai smecher ca faci box? iti aduc baietasi care fac box de 15 ani si pe strada daca comenteaza la cine nu trebuie pleaca cu ochii vineti , daca faci un sport "periculos" nu devii si tu periculos prietene , in ziua de azi nu mai vrea nimeni sa faca un sport de performanta peste tot copii se apuca de box/kick-box/lupte libere/ lupte greco romane ca sa se dea smecheri , m-am saturat de dastia ca voi=)) daca ai stii cati dastia am in rahova daca ai vedea cred ca si tu ai rade:) asa ca gandeste-te bine daca te apuci de un sport .
Baiatul nu a spus ca vrea sa se duca la box sa se dea smecher pe strada... pur si simplu poate vrea sa faca un sport de performanta, cine stie poate ajunge undeva sus daca se tine.

P.S. Cred ca exagerezi.. probabil ca pleaca cu ochi vineti pentru ca aia vin cu rozete, bastone telescoapice si alte cacaturi care pe ei lucrurile alea ii fac smecheri... ca daca ar fi parte in parte unu care face box de 15 ani cu unul care a invatat sa se bata pe strada, care nu stie sa se controleze si care bate ca taranu nu are sanse credema.
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

06 Feb 2013, 21:50

Parerea mea este ca box-ul te deformeaza..majoritatea care fac box si-au deformat nasul si stiu pe cineva care face box de mic si a ramas asa de mic..poate a crescut 2-3 cm si acum are 18 ani si tot mic e ...si e profesionist in box.
Box-ul te ajuta sa te aperi,dar sa nu faci "exces" de box pe strada deoarece unii antrenori daca aud chestii de genul te lasa si unii chiar ajung sa piarda antrenori foarte buni doar pentru ca au vrut sa se dea zmardoi la 2 pustani de 10 ani care i-au injurat pe mess.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information