Pareri despre epilatul pe picioare la baieti

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

20 Aug 2012, 02:56

VladyFZR wrote:daca tu preferi sa dai mai mult a maimuta decat a om curat si normal e problema ta.
Curatenia personala nu are nici o legatura cu epilatul pe picioare. Te poti mentine curat foarte usor chiar daca ai par pe picioare.
Cauzele transpiratiei sunt caldura, exercitiul fizic si anxietatea. Dupa cum observi parul de pe picioare nu se regaseste in cauzele transpiratiei.
VladyFZR wrote:Gandeste-te la persoanele care au par pe picioare cum e vara cand transpira :)
Transpiri si cu par si fara par, iar transpiratia nu miroase (este inodora), daca la asta vroiai sa ma gandesc. Transpiratia incepe sa miroasa cand intra in contact cu bacteriile de la nivelul pielii. Iar de acele bacterii scapi cu niste apa si sapun, nu cu epilatul.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
RoyalServer
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

20 Aug 2012, 09:50

realtime wrote:Asta este epoca modernitatii, dar in opinia mea un barbat trebuie tuns ca atare, fara cercei, si alte porcarii, o fi o chestie de igiena sa te epilezi pe picioare cum spuneti voi, dar sunt curios igiena asta tine si la 40 de ani? normal acum toti o sa spuneti ca da, dar de fapt va mintiti pe voi insiva..
Degeaba esti epilat pe picioare daca ai k.k.t pe chiloti in pana mea... nu vedeti ca majoritatea tinerilor au inceput sa se imbrace apropiat femeilor :)) Nu condamn decizia nimanui si nu ma intereseaza ce face cu corpu lui, dar in opinia mea, daca te vad epilat pe picioare esti un POPONAR, si din start nu ai cum sa bei cu mine o bere la masa vreo-data :))...
Daca arati bine si la 40 de ani, iti sta bine :))) .

@ vim fiecare face ce vrea, care e problema ta ? Nu ai sa reusesti tu sa schimbi decizia / modul de a gandi nimanui .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
User avatar
MADARFACAR ;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Jul 2011, 14:47
Detinator Steam: Da
CS Status: @
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Iasi
Has thanked: 64 times
Been thanked: 33 times

20 Aug 2012, 09:52

Subscriu ceea ce a zis vim . Epilatul este un moft , pe care tinerii în ziua de azi îl percep ca pe o necesitate . Pentru ce să mă epilez ?
1.Îmi stă mai bine?
sau
2.Sunt un poponar obosit?

Ia gândiţi-vă voi , ce ar fi dacă toţi ne-am epila : Care e bărbat, care e femeie ?
User avatar
demisec
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 123
Joined: 04 Jul 2010, 16:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 23 times
Contact:

20 Aug 2012, 10:02

De ce mai intrebati daca nu vreti sa va fie schimbata opinia? :|Copiii din ziua de azi..
Nu numai ca m-am schimbar, dar culmea,
M-am tripat sa schimb si lumea!
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

20 Aug 2012, 10:10

MADARFACAR ;x wrote:Subscriu ceea ce a zis vim . Epilatul este un moft , pe care tinerii în ziua de azi îl percep ca pe o necesitate . Pentru ce să mă epilez ?
1.Îmi stă mai bine?
sau
2.Sunt un poponar obosit?

Ia gândiţi-vă voi , ce ar fi dacă toţi ne-am epila : Care e bărbat, care e femeie ?
Tu de unde ai mai aparut latule ? Daca ma epilez odata la 2-3 luni sunt poponar ? Ma doare pe mine fix in Cici de parerea voastra, conteaza sa-mi placa mie si sa ma simt bine :-j . Daca tu nu o faci, nu inseamna ca trebuie sa-ti dai cu parerea si sa faci pe interesantul aici, ii doare pe toti fix in Cici de tine .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
destiny
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 153
Joined: 19 Jun 2010, 13:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Alba
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times
Contact:

20 Aug 2012, 10:13

realtime wrote:Asta este epoca modernitatii, dar in opinia mea un barbat trebuie tuns ca atare, fara cercei, si alte porcarii, o fi o chestie de igiena sa te epilezi pe picioare cum spuneti voi, dar sunt curios igiena asta tine si la 40 de ani? normal acum toti o sa spuneti ca da, dar de fapt va mintiti pe voi insiva..
Degeaba esti epilat pe picioare daca ai k.k.t pe chiloti in pana mea... nu vedeti ca majoritatea tinerilor au inceput sa se imbrace apropiat femeilor :)) Nu condamn decizia nimanui si nu ma intereseaza ce face cu corpu lui, dar in opinia mea, daca te vad epilat pe picioare esti un POPONAR, si din start nu ai cum sa bei cu mine o bere la masa vreo-data :))...
La fel cred si eu..
User avatar
VladyFZR
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 590
Joined: 16 Sep 2010, 14:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times
Contact:

20 Aug 2012, 10:31

vim, gusturile nu se discuta pana la urma urmei.
Pentru RAPID traim !
User avatar
MADARFACAR ;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Jul 2011, 14:47
Detinator Steam: Da
CS Status: @
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Iasi
Has thanked: 64 times
Been thanked: 33 times

20 Aug 2012, 10:31

Simplu. wrote:
MADARFACAR ;x wrote:Subscriu ceea ce a zis vim . Epilatul este un moft , pe care tinerii în ziua de azi îl percep ca pe o necesitate . Pentru ce să mă epilez ?
1.Îmi stă mai bine?
sau
2.Sunt un poponar obosit?

Ia gândiţi-vă voi , ce ar fi dacă toţi ne-am epila : Care e bărbat, care e femeie ?
Tu de unde ai mai aparut latule ? Daca ma epilez odata la 2-3 luni sunt poponar ? Ma doare pe mine fix in Cici de parerea voastra, conteaza sa-mi placa mie si sa ma simt bine :-j . Daca tu nu o faci, nu inseamna ca trebuie sa-ti dai cu parerea si sa faci pe interesantul aici, ii doare pe toti fix in Cici de tine .
Şi tu suferi :)) . Out.
realtime
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1588
Joined: 05 Oct 2010, 15:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Punema la incercare.
Detinator server CS: Da
SteamID: SyNkRoNN
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times
Contact:

20 Aug 2012, 10:51

este un topic despre opinii, nu cred ca trebuie sa va luati la certa.
My Steam Profile (from SteamDB)

  • Worth: $151 ($32 with sales)
  • Games owned: 22
  • Games not played: 18 (82%)
  • Hours on record: 1,603.0h
User avatar
KudosFAN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 560
Joined: 07 Feb 2012, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai joc !
Detinator server CS: Nu.
SteamID: wnnkz
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 30 times
Contact:

20 Aug 2012, 10:52

Eu unul nu m-am luat la cearta, mi-am spus parerea.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

20 Aug 2012, 11:10

n-am stat sa citesc tot acatistu' cu posturi,da parerea mea este ca numai gay'ii se epileaza pe picioare :)))
Eu unu,consider ca avea par pe piept (in unele cazuri si pe picioare) este un simbol al masculitatii :))
Hai,te epilezi la oulete,sub-brat (eu unul doar scurtez patrunjelu' de sub-brat),sprancenele sa nu arati ca un preistoric,da pe picioare mi se pare cam aiurea din partea baietilor. Eu unul am plete in cap, si cred ca-mi sta bine,asa cred si prietenii mei,as fi fost un fan bun al rock-ului,dar cum nu am nici un gen de muzica preferat,mai bine o las balta!

P.S: N-am paru' mare pe picioare :))
User avatar
david17sm
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1051
Joined: 03 Jul 2011, 13:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Satu Mare
Has thanked: 32 times
Been thanked: 136 times
Contact:

20 Aug 2012, 11:17

KudosFAN, ce-i cu poza aia? =))


@Cum a zis VladyFZR:
VladyFZR wrote:gusturile nu se discuta
Mie mi se pare o prostie sa te epilezi aiurea daca nu faci nici un sport de performanta, la fotbal e cu aparatorile si jambierele etc, iar la atletism e ca sa nu te incurce putin cand esti in viteza plina, ca sa fii mai usor, sa pasesti mai usor, in fine intelegeti voi si alte sporturi, daca faci inot, e clar ca trebuie sa fii epilat (dar nu toate sporturile necesita epilare)

Eu unul fac atletism de performanta si nu m-am epilat inca, nu stiu daca o voi face.(15 ani, imediat)

Epilandu-te la picioare iti pierzi din barbatie, oricum la 30-40+ de ani, voi va veti mai epila? nu cred.
Nu e dupa "moda", daca femeile se epileaza, nu trebuie sa faci si u asa ceva.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information