Pareri despre Sony Ericsson C905

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
DraNnK
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 20 Mar 2010, 20:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: eXtreamCS.Com
Reputatie: Ban 3 luni !
Utilizator restrictionat [DRINKGOT.]
Has thanked: 2 times

22 Jun 2010, 19:32

Are camera de 5 MB Pixel parca . Oricum mie imi place designul telefonului , soft-ul nu imi dau cu parerea ca nu am avut ocazia sa il vad la cineva cunoscut , dar eu zic ca telefonul e foarte tare :)
Image
User avatar
oneeightone
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2547
Joined: 17 Jul 2009, 19:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nick anterior : LiGHTERS
0.3 / 3
Has thanked: 68 times
Been thanked: 521 times

22 Jun 2010, 19:53

DraNnK wrote:Are camera de 5 MB Pixel parca . Oricum mie imi place designul telefonului , soft-ul nu imi dau cu parerea ca nu am avut ocazia sa il vad la cineva cunoscut , dar eu zic ca telefonul e foarte tare :)
De 8 Mpx e camera.
Oricum poti vedea mai sus o comparatie , poza facuta cu C905 ( camera de 8 Mpx ) si Samsung G600 ( camera de 5Mpx )
TzaCaNeL are dreptate , la Samsung camerele sunt foarte bune si nu doar camerele.Nokia e foarte bun pentru ca are memorie interna mare si utilizeaza foarte bine sistemul Simbyan deci au procesoare interne ARM foarte rapide.(ma refer la cele din seria N )
Multi se plang insa din cauza faptului ca si Nokia au uneori probleme cu soft-ul , nu neaparat ca se blocheaza ca la Sony Ericsson dar ori au loc erori de sistem inexplicabile ori sacadari, iar o alta problema , finisajele sunt de plastic pe cand la Samsung de metal.
User avatar
sebytza
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1357
Joined: 29 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
Has thanked: 70 times
Been thanked: 118 times

22 Jun 2010, 21:23

deci mie unul imi place mai mult poza de la Samsung G600
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

22 Jun 2010, 21:31

Nu inteleg ce vreti voi pe vreme innorata de la un telefon.
Va trebuie un senzor profesionist ca sa faceti poze bune pe timp innorat.
Trebuie setata expozitiunea corect.

Sony Ericssonurile fac poze foarte bune si clare cu Face Detection activat la focus sau cu Macro Mode cand faceti poze la lucruri mici sau unde e nevoie de focalizare cu 10-30 cm in fata telefonului.
La peisaje nu prea sunt bune, din ceva cauza se strica poza dupa ce o faci.

Utilizand un Sony Ericsson Hazel cu Macro activat am facut poze mai bune ca un Panasonic Lumix cu 10x zoom optic.
Camera e foarte buna pe timp senin, cu focusul bine setat scoate poze super clare.

Daca intrii in meniul telefonului la photo fix si il aplici pozei pe care ai facut-o vei observa ca poza pe care ai facut-o cu sony ericssonul va deveni net superioara Samsungului.

C905-ul scoate culorile mult mai bine ca Samsungul daca il setezi pe Daylight.

Pacat ca n-am pozele pe care le am facut pe calculator acum, altfel v-as lasa cu gura cascata la ce poze poata sa faca un amarat de SE Hazel care are doar 5 Mp.

Vezi sa faci pozele la doar 5 Mp, daca le faci la 8 Mp ai nevoie de foarte multa lumina ca sa iasa pozele bine.

Camera Samsungurilor e slaba, am avut in mana mea Samsunguri si sincer camera lui Nokia E51 de 2 mp bate un Samsung cu o camera de 5 Mp.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information