Pareri eMag.ro

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
fabr1s
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3197
Joined: 19 Jul 2010, 01:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: nu cunosc
Detinator server CS: nu am
SteamID: -
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : Pedro , Danny , daniakis, Dani
Arbitru cupă eXtreamCS 2014 ( Counter Strike 1.6 )
Fost Membru club eXtreamCS
Location: bucharest
Has thanked: 207 times
Been thanked: 222 times

09 Dec 2010, 16:00

sunt serioși dar au prețurile un pic mai scumpe la telefoane , pentru telefoane recomand telefonultau.eu !
"Racing, competing, is in my blood, is part of me, is part of my life." Ayrton Senna
RoyalServer
tamasoiu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 10 Jul 2012, 09:39
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

10 Jul 2012, 09:52

ATENTIE MARE LA CUMPARAREA PRODUSELOR LA E.MAG


BUNA,ASEARA AM VRUT SA CUMPAR UN LAPTOP DE LA EI,CU UN PRET BUNICEL 2600RONI,AM SELECTAT PRODUSUL DORIT IN COS,AZI DIM. LA1-A ORA PRETUL ERA SCHIMBAT,CEREAU PE ACELASI PRODUS CU 250 RONI MAI MULT,DECI SURPRIZA CUM S-AR ZICE PESTE NOAPTE AU MAI PUS 2MIL.JUMATE IN PLUS,DACA NU BAGAM DE SEAMA,LUAM O TEAPA DE ZILE MARI,AM SUNAT LA EI SI O DOAMNA MI-A SPUS CA PRETURILE SE SCHIMBA DIN 5 IN 5 MINUTE,DECI ATENTIE FOARTE MARE LA CE PRET ACHIZITIONATI UN PRODUS DE LA EMAG.ASA CEVA DOAR IN RO.SE POATE INTAMPLA ASA CEVA.NUMAI BINE VA DORESC STIMATI CUMPARATORI
ClasSs
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 140
Joined: 08 Jul 2012, 15:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Check signature.
Detinator server CS: 84.247.54.87:27015
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Contact:

10 Jul 2012, 10:49

Mi-am luat in iarna o pereche de casti,a doua ma sunasera sa ma duc sa le ridic de la showroom.

Acum tot asa am comandat un husa pentru telefon,astept sa ma sune sau sa imi dea email sa ma duc sa le ridic.
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

10 Jul 2012, 10:50

Eu am cumparat o tastatura cu Led si am primit destul de rapid coletul,am fost sunat de ei sa vin sa il ridic,recomand is oameni seriosi.
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

10 Jul 2012, 12:19

E foarte bun emag ... faza naspa e ca nu prea are o cantitate mai mare de produse ... (gen evomag) dar e destul si asa . Macar principalele. Am la emag vreo 7 comenzi , toate efectuate cu succes.
Avantaje:
- Rapiditate
- Transport gratuit la peste 99 ron
- Transport rapid in 2-3 maxim 4 zile , poti selecta si ziua cand sa vina .
- Calitatea produselor ... (sigilate , functionabile , garantie , factura , tot ! )
- La contact , cei de la emag raspund la toate intrebarile (cel putin la mine)
- Drept la returnare
- Extindere Garantie
- Service express ( mi-a fost util odata )
etc..
Dezavantaje:
- Nu au o cantiate chiar asa de mare de produse
- Unele comentarii observ ca le sterg , dar nu stiu de ce :|
- Cateodata (foarte rar) merge prost site-ul ... dar se intampla extrem de rar.
- Unele produse costa mai mult spre deosebire de alte site-uri ( cu 50 de lei max )... dar nu comentez ca transportul este gratis.
cam atat...


Cu alte cuvinte : evomag the best ;) iar pe locul 2 vine evomag.
chichi_scai
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 31 Jul 2012, 11:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

31 Jul 2012, 11:34

poate in trecut emag avea o reputatie buna, pe principiul asta am mers si mi-am luat o tzapa foarte mare. Am comandat un calculator desktop pe componente (am vrut sa pun eu componentele cap la cap, deci mi-au venit frumos in cutii). Am asamblat calculatorul bine si imi tot facea faze naspa (se restarta de la nimic, freezuri si asa mai departe) si problema poate fi de la 100 de chestii asa ca m-am hotarat sa returnez toate produsele primite si sa comand altele noi. Zis si facut, m-am dus la reprezentanta emag cluj si ei mi-au zis "calculatorul se mai restarteaza pana se incalzeste, ii trebuie cateva zile pana se incalzeste", probabil ca m-au vazut fata, dar eu am terminat o facultate de it si lucrez in domeniu, deci cand au vazut ca nu ma pot fraierii sa iau produsele inapoi le-au luat si mi-au trimis altele la domiciliu. Avand seriile de la produsele returnate de mine, le-am verificat cu cele noi cumparate (la care a mai trebuit sa platesc 100 de lei in plus ca a crescut euro). 2 produse au fost aceleasi: carcasa si ramii mi s-au trimis la loc (exact cele pe care eu le-am returnat), diferenta ramii au mai fost zgariat intre timp, dar calculatorul tot nu mergea, facea aceleasi faze, mi s-a restartat de la nimic si cand am instalat windowsul (7 cu licenta, functional, instalat cu succes pe vechiul laptop de cand a aparut). problema descoperita: ramii cand intrau in dual channel crapau, cand scoteam ramul zgariat si lasam numai unul (care arata mai bine) mergea fara probleme. Cand am sunat la ei, mi-au spus ca ramii si carcasele au toate aceeasi serie, adica au zis ceva de genul "toti oamenii au acelasi CNP" (ca e acelasi model e de inteles, dar nu exista 2 produse cu aceeasi serie). Acuma astept sa-mi returneze toti banii inapoi si sa iau de la alta firma un calculator functional, o firma ce-si respecta clientii si nu-si bat joc de ei. Oricum voi depune la OPC reclamatie pentru emag.
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

31 Jul 2012, 11:43

E bine ca reinviati thread-uri vechi de 2 ani doar ca sa dati cu noroi.
chichi_scai
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 31 Jul 2012, 11:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

31 Jul 2012, 11:51

Daniel M. wrote:E bine ca reinviati thread-uri vechi de 2 ani doar ca sa dati cu noroi.
sa vad daca tie ti-ar conveni sa-si bata emag joc de banii tai. eu vreau sa avertizez lumea sa nu aiba incredere in emag ca am patit ce am patit din cauza lor. acuma stau de 1 luna fara calculator ca tot astept sa imi dea banii sa-mi iau altul.
User avatar
mNT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 770
Joined: 05 Aug 2008, 03:00
Detinator Steam: Da
CS Status: CHEATER
Detinator server CS: NU
SteamID: nuls.tiu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Location: IASI
Has thanked: 18 times
Been thanked: 47 times

31 Jul 2012, 12:14

Cam scumpi astia de la emag... pcgarage incepe sa le ia fata.
Image
Loading...
Image
Skidz0r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 141
Joined: 14 May 2012, 23:19
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni
Restrictionare mesaje private !
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

31 Jul 2012, 17:13

peasxxx
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 06 Jan 2011, 17:17
Detinator Steam: Da
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

20 Sep 2012, 21:03

mNT. wrote:Cam scumpi astia de la emag... pcgarage incepe sa le ia fata.
PCGarage nu are showroom-uri aproape in toata tara. Sunt foarte putin mai scumpe produsele, dar emag ofera drept retur, garantie 2 ani + transport gratuit.
Skidz0r wrote:EMAG A FOST VANDUT ! http://playtech.ro/2012/emag-vandut-pe-bani-frumosi/
Vandut sau nu, este acelasi. Plin de incredere si foarte eficient.

Oricum este nr. 1 in Romania. Am comandat acum 3 luni un TV Samsung LCD HD si l-am primit a 2-a zi. Acum 2 saptamani am cumparat din showroom un Router Wireless D-Link DIR-615, dar era defect din fabrica si am facut cerere Drept Retur. A 2-a zi Fan Curier mi-a ridicat produsul.
Astazi am dat comanda de un Samsung Galaxy Chat B5330 cu preluare personala de la showroom ( nu de alta, dar am drum pe acolo ).

In final, multumesc eMag.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

21 Sep 2012, 17:31

Is foarte seriosi acei oameni,eu am comandat anul trecut o tastura cu led si mi-a venit la timp cum scria pe site in 2 zile parca era depinde si unde au ei sediul si de produs.M-au sunat ca a sosit coletul deci va trebui sa fii pe faza cu telefonul ca sa nu astepte oamenii si iti zic ei locul unde va veti intalni.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information