Pareri eXtreamCS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

29 Jul 2014, 17:07

S3ekEr^ wrote:Cred ca laur a facut bube in locul intim de la toti administratorii, acum 3 ani erau atatia administratori ? 4 si super buni, acum e vremea pupincuristilor :)
AStept banul care o sa-l si dati ca adevarul doare sau stergeti postul :))
Sa se ocupe laur de staff ar fi fost mai bine cu mult .

Edit:
Ziceti ca cs-ul nu mai este cum era?
http://www.gametracker.com/search/cs/? sa vedem ce servere sunt in top,nu romanesti?
Aceasta nu este un motiv pentru care voi nu puteti extinde cs-ul,sa se ocupe in serios macar 2 luni de zile ve-ti vedea un imens rezultat.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

RoyalServer 2
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

29 Jul 2014, 17:58

Madross eXtream wrote:
S3ekEr^ wrote:Cred ca laur a facut bube in locul intim de la toti administratorii, acum 3 ani erau atatia administratori ? 4 si super buni, acum e vremea pupincuristilor :)
AStept banul care o sa-l si dati ca adevarul doare sau stergeti postul :))
Sa se ocupe laur de staff ar fi fost mai bine cu mult .

Edit:
Ziceti ca cs-ul nu mai este cum era?
http://www.gametracker.com/search/cs/? sa vedem ce servere sunt in top,nu romanesti?
Aceasta nu este un motiv pentru care voi nu puteti extinde cs-ul,sa se ocupe in serios macar 2 luni de zile ve-ti vedea un imens rezultat.
Omule ce tot insisti atat pe cs 1.6? Nu vezi ca vizitele au,de un an in coace, de la 10000 la 5000? Voi chiar sunteti incuiati rau de tot si nu vreti sa intelegeti unele lucruri.
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

29 Jul 2014, 18:02

winckler wrote:eXtreamCS a fost cea mai mare comunitate de CS din ROMANIA care a promovat CS in ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI !

La@ur n-a avut niciodata oameni cum au avut alte comunitati care sa bage banii in comunitate,in servere !

La@ur a avut pe BARBA LUI servere de CS ,care,serverul principal ( cs.extreamcs.com ) era full pana tarziu la 2 noaptea !

eXtreamCS a PROMOVAT EXCLUSIV CLIENTUL SI SERVERELE CUM NICI-O ALTA COMUNITATE N-A MAI FACUT-O !

Timpul trece,cs 1.6 e depasit de jocuri precum league of legends,world of warcraft,dota 2 si chiar samp in Romania,dar eXtreamCS si-a pastrat demnitatea si datorita managementului bun al lui La@ur ,eXtreamCS a ramas cunoscut chiar prin istoria lui si prin discutiile care sunt acum pe forum,care,sunt organizate.

Cu asta am spus adevarul,restul sunt bazaconii.

Celelalte comunitati ii faceau concurenta extreamcsului prin oamenii care erau dispusi sa bage bani in serverele lor,de exemplu ce-ar fi fost ca La@ur sa fie detinator,administrator si sa vina X,Y si Z sa bage banii in servere,ar fi fost parfum nu?Dar n-a fost asa,La@ur nu s-a vandut ca altii care acum numai sunt pe piata.

Cu totii sunteti tari in gura ca de ce nu cumpara stafful servere.Creatorul topicului a fost in staff,ai tu bani,defapt...au parintii tai bani sa arunce pe bazaconiile tale de pe internet cate 60-70 lei lunar ?Nu va mai bateti cu pumnul in piept ca de ce nu se face cum stiti voi,ideile voastre se reduc la: STAFF INCOMPETENT si BAGATI BANI !
M-am oferit sa investesc dar pauza , bate vantu cand e vb sa raspunda laur , am venit cu ideea sa readucem cupa de cutite , iar bate vantu , trage-ti voi concluzia
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

29 Jul 2014, 18:14

jacobs wrote: M-am oferit sa investesc dar pauza , bate vantu cand e vb sa raspunda laur , am venit cu ideea sa readucem cupa de cutite , iar bate vantu , trage-ti voi concluzia
Nu a fost vorba de propunerea pentru cupa, ci de premii. Te rog sa nu mai aduci discutii de "sus" aici pe forum....
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

29 Jul 2014, 18:17

Mitzocul wrote: 3. Lasa-mi PM cu moderatorii care au primit accesul pe bani, sa-i scot.
4. Echipa e buna in momentul de fata + Sidiuu nu mai are acces de cateva zile.
Punctul 3. Priveste aici cum se lauda unii si nu e singurul! :)
Punctul 4. Da e "foarte buna" cu moderator luat pe bani. Scoateti gradele celor care nu plateste si vrea sa ia ceva pe merit si le dati celor care dau €, bat la pariu ca daca eu "donez" acum 100 € sunteti in stare sa ma luati si acasa sa imi dati sa mananc pe langa grad de administrator.
Catgroove wrote:Eu am dat 5 euro pe moderatorul asta. Am fost fraier, era promo acum 2 luni si prindeam cu 7 euro direct super moderator.

In fine, ideea e ca daca ai cap poti face multe.
Pentru accese luati legatura cu Mitzocul. Exista si program de afiliere, resselere cum ziceti voi si alte astea.


edit: acest business este inca in varianta beta.
Si se mai intreaba lumea de ce nu e e Extremcs cum a fost :-j
Last edited by IsTI37 on 29 Jul 2014, 18:41, edited 5 times in total.
Reason: Iti place mancarea chinezeasca ? :))
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

29 Jul 2014, 18:18

Mitzocul wrote:
Madross eXtream wrote:As vrea sa aud niste pareri despre forumul eXtreamCS din ultimul timp.
Si anume la mine au aparut niste intrebari.
De ce pe eXtreamCS nu se mai extinde eXtreamCS-ul?
Vreti sa extindeti forumul prin jocul counter-strike?De ce stati pe loc?Acceptati servere care abia sunt cumparate de la host si stau nici o luna si pleaca,apoi stergeti categoria si parca nici nu a fost acel server.De ce nu deschideti 2-3 server a voastre?Staff-ul?Voi sunteti cei care aveti money mult ca cumparati de toate,de ce nu cumparati un server si sa-l populati bine?A avut succes putin cs.extream si pe asta la-ti dat afara cauza nu o stiu nici nu prea ma afecteaza...
De ce unbanurile/gradele pe acest forum se ia pe bani?Nu vreau sa intru in detalii...
De ce nu va formati o echipa buna cu care puteti lucra dar adaugati in staff copii de 15 ani al de "sidiuu"?(no lua ca jignire).
Nu am facut acest topic pentru nici un scop,pur si simplu o tema de discutie.
Pentru moderatori :
Discutii generale
Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.
1. Pentru ca jocul este mort.
2. Nu vrem sa extindem forumul prin jocul Counter-Strike 1.6 (citeste punctul 1).
3. Lasa-mi PM cu moderatorii care au primit accesul pe bani, sa-i scot.
4. Echipa e buna in momentul de fata + Sidiuu nu mai are acces de cateva zile.

Toti astia care ramaneti fara grad deschideti topicuri de genu'. De ce? Sunteti frustrati? Credeti ca va primiti gradul inapoi?
Normal ca ti-e usoar sa spui ca , cs-u e mort din moment ce nu faci/faceti nimic

De ce pe alte comunitati nu este 'mort' doar la voi e (laleagane, indungi, csblackdevil, b-zone, cs1, etc)
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

29 Jul 2014, 18:20

DRS wrote:
Catgroove wrote:Eu am dat 5 euro pe moderatorul asta. Am fost fraier, era promo acum 2 luni si prindeam cu 7 euro direct super moderator.

In fine, ideea e ca daca ai cap poti face multe.
Pentru accese luati legatura cu Mitzocul. Exista si program de afiliere, resselere cum ziceti voi si alte astea.


edit: acest business este inca in varianta beta.
Si se mai intreaba lumea de ce nu e e Extremcs cum a fost :-j
Tu nu vezi ca Catgroove isi face joc? Vai sunteti rau de tot si mai vorbiti de cei din staff.
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

29 Jul 2014, 18:27

DRS wrote:
Mitzocul wrote: 3. Lasa-mi PM cu moderatorii care au primit accesul pe bani, sa-i scot.
4. Echipa e buna in momentul de fata + Sidiuu nu mai are acces de cateva zile.
Punctul 3. Priveste aici cum se lauda unii si nu e singurul! :)
Punctul 4. Da e "foarte buna" cu moderator luat pe bani. Scoateti gradele celor care nu plateste si vrea sa ia ceva pe merit si le dati celor care dau €, bat la pariu ca daca eu "donez" acum 100 € sunteti in stare sa ma luati si acasa sa imi dati sa mananc pe langa grad de administrator.
Catgroove wrote:Eu am dat 5 euro pe moderatorul asta. Am fost fraier, era promo acum 2 luni si prindeam cu 7 euro direct super moderator.

In fine, ideea e ca daca ai cap poti face multe.
Pentru accese luati legatura cu Mitzocul. Exista si program de afiliere, resselere cum ziceti voi si alte astea.


edit: acest business este inca in varianta beta.
Si se mai intreaba lumea de ce nu e e Extremcs cum a fost :-j
Ai uitat cand ma sunai la 1 noaptea sa-mi zici sa-ti bag moderator? Iti ziceam ca vorbim altadata apoi a 2-a zi ma sunai si ma intrebai "cum facem cu moderatorul pe extreamcs?" . Cine e disperatul aici ? Cine sufera ca nu primeste rank ?
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

29 Jul 2014, 18:29

DRS, vrei moderator?
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

29 Jul 2014, 18:30

Sunt dispus sa deschid servere pentru comunitate, dar cine se ocupa de ele? Nu vedeti ca si serverele actuale din programul de afiliere sunt goale? Voi vreti ca noi sa bagam sume cu multe zerouri pentru dropuri si alte rahaturi de genu', da noi ce castigam in schimb?

Cine doreste sa vina cu serverul e binevenit.
User avatar
PapiLover
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1697
Joined: 22 Aug 2013, 14:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: n/a
Detinator server CS: n/a
SteamID: n/a
Reputatie: Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 33 times
Been thanked: 28 times
Contact:

29 Jul 2014, 18:32

Nu e primul topic facut pe tema asta, dar degeaba se fac. Pe laur il doare fix in dos, atata timp cat face bani din vizite nu-i mai pasa de nimic, nu vezi ca atunci cand intra pe forum face doar 2-3 posturi si iese ? De ce ? Pentru ca n-are ce face, se multumeste cu ce are. Daca ii zici pe mess ca vrei sa cumperi o reclama platita imediat vorbeste cu tine, altfel iti raspunde peste 2 ore. Dar ce sa-i faci, la varsta lui in loc sa se duca la munca sta din vizitele de pe forum. Sa-ti fie rusine, ai o comunitate foarte mare si nu faci nimic sa te ocupi de ea. Mai bine o vinzi, cum spuneai, ca nu stii sa faci nimic cu ea. Spuneti voi ca Laur face si drege, astia extream mod si smod, ca daca spuneti ceva de rau imediat va scoate accesu. As da exemplu o alta comunitate care este cu mult peste asta, nu se plange lumea de tepe sau mai stiu eu ce si merge foarte bine. Dar ce sa-i faci, in Romania se cauta banu, daca era si Laur baiat destept oferea si el cateva servere spre administrare ca tot avea firma lui magica extreamhost si asa se mai populau niste servere, mai bagau oamenii bani in boost, facea lumea un addon cu cap si se mai popula si forumul, mai veneau si altii. Dar pe Laur nu-l prea intereseaza, din cate se vede.
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

29 Jul 2014, 18:38

Mitzocul wrote:Sunt dispus sa deschid servere pentru comunitate, dar cine se ocupa de ele? Nu vedeti ca si serverele actuale din programul de afiliere sunt goale? Voi vreti ca noi sa bagam sume cu multe zerouri pentru dropuri si alte rahaturi de genu', da noi ce castigam in schimb?

Cine doreste sa vina cu serverul e binevenit.
Nu trebuie sa impuscati mai multi iepuri dintr-un foc , e ok sa incepeti cu 1 server si sa va extindeti treptat, in functie de cum merge treaba

Am vazut ca baiatu ala a incercat sa faca ceva cu cs.extream.ro dar ati avut grija sa-l alungati
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 422 guests