Pareri eXtreamCS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

30 Jul 2014, 17:03

@ winckler: Este normal sa ne certam intre noi, din moment ce un administrator face totul pe cont propriu si nu se consulta cu ceilalti. Noi punem restrictii, el le scoate, noi dam ban, el debaneaza si pe langa se crede superior.
RoyalServer 2
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5889
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

30 Jul 2014, 17:05

@ ciprian - Si daca i.am facut copiii asta inseamna ca nu ii ascult daca ii deranjeaza ceva sau nu ii ajut daca pot? Pot sa le zic in fel si chip sau sa ma injure cat vor, nu tin dusmania si daca vin la mine si am timp si pot sa ii ajut, ii ajut
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

30 Jul 2014, 17:11

D.Ciprian wrote:Daca tot sariti sa aruncati cu noroi in noi (astia din staff care spuneti voi ca facem numai lucruri pe dos) de ce nu intrati si voi pe skype cu noi sa ne spuneti ce sa mai facem sa mai schimbam extream-ul , sa-l scoatem din starea in care e acum |IDLE| . In fiecare seara stam pe skype si pe langa faptul ca jucam cs:go (si nu , nu dam rank-uri pentru cei care joaca cu noi. asta a fost o frustrare a unui user care s-a simtit neindreptatit dar, bineinteles n-avea dreptate) revin , pe langa faptul ca jucam cs:go poate cineva care sta pe conferinta cu noi pana dimineata sa conteste faptul ca NU VORBIM macar 50% din timpul petrecut pe skype despre ce-am putea face sa ridicam extreamcs? Si va garantez ca nu suntem pe conferinta doar membri din staff , sunt si useri normali pentru ca acceptam pe oricine si ascultam orice propunere.

Sincer va respect parerile tuturor dar 90% din parerile de aici sunt ca nu aveti moderator (sau vi s-a scos si va simtiti neindreptatiti).
Dute ma de aici, cate propuneri au fost, nu ai tu mesaje pe forum... asta inainte sa fiti voi tu si mitocu... iti dai seama ca propunerile curgeau cacalau, marea problema era ca nu era vointa sa asculte pareri...si chiar sa le puna in aplicare...au fost idei geniale...tin minte cand eram si eu in staff ca tot se propunea diverse schimbari la zona moderatorilor.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

30 Jul 2014, 17:19

Voi tot ziceti de propuneri, eu nu va contrazic dar, daca tot propuneti ceva de ce nu INSISTATI cu asta? Nu cred ca daca dadea cineva care propune ceva un pm unui admin si propunerea sa fie buna nu se discuta cu ceilalti admini.
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

30 Jul 2014, 17:54

Alexey wrote:Voi tot ziceti de propuneri, eu nu va contrazic dar, daca tot propuneti ceva de ce nu INSISTATI cu asta? Nu cred ca daca dadea cineva care propune ceva un pm unui admin si propunerea sa fie buna nu se discuta cu ceilalti admini.
S-a insistat Alex, cei mari spuneau ca nu e momentul de schimbari sau respectivele propuneri nu ajuta dezvoltarea forumului...cand s-a propus sa se schimbe tema asta mai tii minte? Sunt teme serioase si mai frumoase ca asta defaul de 10000000 de ori dar cine sa se ocupe, daca nu ma insel laur sau nu mai stiu cine a zis ca tema actuala a fost foarte mult dezvoltata si modificata, nu se merita sa o schimbe...daca si asta e tema dezvoltata si modificata eu sunt Basescu. Lenea asta Alex, daca era vointa punea mana toti si faceau cate ceva, unii din administratori sunt de pomana... cica au fiecare responsabilitatea lui da sa fiu al dracu daca unu ridica un deget.

Concluzia asta am tras-o mai de mult, laur nu ii mai convine sa lucreze si sa se implice pentru forum din cauza ca vede ca se duce totul de rapa (am vaga impresie ca forumul nu va mai rezista 1 an...maxim)...dar iti spun eu ca prima schimbare si care va fi cu un pic mai mult succes este tema, dupa aia curatenie in staff...si restul decurge conform planului.
Last edited by DRS on 30 Jul 2014, 17:58, edited 1 time in total.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
SPLAT
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2407
Joined: 09 Jul 2010, 18:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul 2 la Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike)
Location: Constanța
Has thanked: 300 times
Been thanked: 286 times

30 Jul 2014, 17:54

Catgroove wrote:
SPLAT wrote:Sunt trist pentru ca nu am moderator.
Lol, still alive?
Yep! :D
Alexey wrote:Voi tot ziceti de propuneri, eu nu va contrazic dar, daca tot propuneti ceva de ce nu INSISTATI cu asta?
Propun sa-nchideti forumul.
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

30 Jul 2014, 18:01

Uite ma ca am trezit revolutia pe extream :> 100 reply in 2 zile :))
Alexey- ce folos ca se propune aici,ca trece topicu la cos si se uitat to ce sa discutat aici.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

30 Jul 2014, 18:28

Madross eXtream wrote:Uite ma ca am trezit revolutia pe extream :> 100 reply in 2 zile :))
Alexey- ce folos ca se propune aici,ca trece topicu la cos si se uitat to ce sa discutat aici.
Cred ca este prima data cand jignesc pe cineva pe forum pe aici, dar esti un copil prost.
In primul rand nu ai trezit nicio revolutie. Multi dintre cei care au postat sunt doar frustrati din cauza ca au pierdut sau nu au avut niciodata acces, iar cealalta parte, ei bine, nu este bagata in seama.
Da, forumul se duce pe rapa pe zi ce trece. Da, administratorii nu fac pe cat de multe ar trebui sa faca, recunosc si eu asta, insa, nici nu au cum. Laur le interzice, iar eu in locul lor as lasa deoparte accesul astfel incat sa il dea la niste copii precum tine, asta ca sa accelereze modul in care se distruge.
Nu am nimic cu Laur, este forumul sau, poate sa-l inchida de pe acum. Eu n-o sa plang.
In loc sa va multumiti ca mai aveti pe unde pierde vremea si sa lasati frustrarile deoparte, voi continuati sa va frecati nervii aiurea. Am incercat sa ofer si eu niste sfaturi mai mult sau mai putin utile, dar daca am vazut ca nu sunt luate in considerare am zis 'asta este'.
Vad ca tu, personal, ai prins ura pe toti din staff fiindca te-au dat afara. Pai e normal sa ti se scoata accesul cand te comporti in modul asta. Iti garantez ca daca in cateva zile ti se ofera accesul inapoi o sa te faci ca nu ai creat topicul asta. Dar in fine, suntem prea ipocriti.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
As4ever
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 404
Joined: 17 Dec 2010, 16:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
SteamID: as4evermarian
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times
Contact:

30 Jul 2014, 18:28

N-am avut intentia sa intru in subiect, dar cu parere de rau, cea mai buna echipa a fost acum multi ani, cand erau mut2nt, anakin, gyuky, robinho, boggy si inca cativa.

Acum in momentul actual, tavy, isti, d.ciprian, marius, levis, sunt cei care inca mai mentin comunitatea pe modul normal, restul inafara de inca cateva mici exceptii, adica cei pe care nu ii cunosc, nu stiu ce cauta pe acest forum cu grad. Nu fac nimic toata ziua, am vazut ca cineva a scris in acest topic ca inainte pentru un moderator trebuia sa treci atlanticul inot, si este foarte adevarat. Acum altii ajung administratori si te miri de unde, as da nume, dar nu vreau sa deschid un conflict.. cert este ca multi n-au treaba cu acest forum de CS, nu stiu cu ce se mananca, si totusi ei sunt acolo, dar sunt de forma.

Ca sa nu mai zic ca este o prostie ca voi, membrii cu grad, va certati in fata userilor, ceea ce denota ca nu aveti ce cauta aici. Eu am fost pentru scurt timp moderator, si din cate stiu deasupra acolo aveti o categorie a voastra, in care puteti in pnm sa va certati si sa va spuneti ofurile, nu trebuie sa faceti asta in fata noastra, pentru ca e clar ca din aceasta cauza, toti userii fac misto de voi, cei din staff; nu mai aveti pic de autoritate, din moment ce voi va bateti ca niste chiori exact in fata noastra.

Cred ca ar fi frumos sa vedem administratorii luand masuri, cine se cearta in public, grad suspendat pe o perioada de timp.


Ar fi ok sa cititi macar de la jumatate in jos, cred ca e cea mai buna solutie de aici.
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

30 Jul 2014, 18:32

As4ever wrote:N-am avut intentia sa intru in subiect, dar cu parere de rau, cea mai buna echipa a fost acum multi ani, cand erau mut2nt, anakin, gyuky, robinho, boggy si inca cativa.

Acum in momentul actual, tavy, isti, d.ciprian, marius, levis, sunt cei care inca mai mentin comunitatea pe modul normal, restul inafara de inca cateva mici exceptii, adica cei pe care nu ii cunosc, nu stiu ce cauta pe acest forum cu grad. Nu fac nimic toata ziua, am vazut ca cineva a scris in acest topic ca inainte pentru un moderator trebuia sa treci atlanticul inot, si este foarte adevarat. Acum altii ajung administratori si te miri de unde, as da nume, dar nu vreau sa deschid un conflict.. cert este ca multi n-au treaba cu acest forum de CS, nu stiu cu ce se mananca, si totusi ei sunt acolo, dar sunt de forma.

Ca sa nu mai zic ca este o prostie ca voi, membrii cu grad, va certati in fata userilor, ceea ce denota ca nu aveti ce cauta aici. Eu am fost pentru scurt timp moderator, si din cate stiu deasupra acolo aveti o categorie a voastra, in care puteti in pnm sa va certati si sa va spuneti ofurile, nu trebuie sa faceti asta in fata noastra, pentru ca e clar ca din aceasta cauza, toti userii fac misto de voi, cei din staff; nu mai aveti pic de autoritate, din moment ce voi va bateti ca niste chiori exact in fata noastra.

Cred ca ar fi frumos sa vedem administratorii luand masuri, cine se cearta in public, grad suspendat pe o perioada de timp.


Ar fi ok sa cititi macar de la jumatate in jos, cred ca e cea mai buna solutie de aici.
Aici nu este vorba de cearta intre staff, mai ales in public. Se discuta strict legat de subiect si mi se pare putin cam aiurea sa postam toti cat de roz e extreamcs si sa fim toti impotriva userilor.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
As4ever
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 404
Joined: 17 Dec 2010, 16:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
SteamID: as4evermarian
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times
Contact:

30 Jul 2014, 18:37

este vorba si de cearta intre staff, pentru ca autoritatea voastra devine 0 in fata noastra.
ar fi ok sa va certati intr-un loc in care noi sa nu vedem, nu cred ca este atat de greu, nu?

eu nu prea mai frecventez forumul de un timp, pentru ca mereu raman cu un gust amar.
stiu ca in momentul de fata lenea e mare, ar fi bine daca cineva ar veni cu un proiect interesant, cineva care sa va indrume.

domne tu faci aia, ala face aia, si restul fac aia, eu acum multi ani cand intram intr-o comunitate, aveam anumite sarcini, si asa se dezvoltau si forumurile
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

30 Jul 2014, 18:38

Pentru acest mesaj SPLAT a primit mulțumiri de la : DRS, Madross eXtream
pentru splat nu ar fi un capat de tara..drs cred ca te-as vedea in locul elodiei pe OTV daca s-ar inchide acest forum.

tema asta este cea mai frumoasa,vreti alta tema faceti-va si voi propriul forum,acolo sa comandati pe banii vostrii nu pe banii altora.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information