Pareri moto

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

.TheGame.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 127
Joined: 24 Feb 2009, 09:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

28 Feb 2014, 11:34

Omul are 19 ani. Probabil este incepator.
Vad ca aia care aleg o motocicleta dupa "pozitia aerodinamica" ii recomanda baiatului R1/R6 si GSX-R.
Impuscati-va!

Parerea mea: Daca esti incepator, cumpara ceva ieftin dupa care sa nu iti para rau daca o tavalesti (se va intampla inevitabil).
Cumpara ceva ce se manevreaza usor (ceva de maxim 600 cmc). Honda Hornet, Sukuzi Bandit etc.
Si tine minte: motocicleta NU iti permite greseli!
Ai scapat mana in gaz, nu stii sa controlezi un derapaj sau un blocaj de roata ... cazi. Si cazi rau (mai ales la un supersport, asa cum recomandau baietii mai sus). Invata ce este prioritar: sa ajungi cu bine la destinatie si sa te bucuri de drum. Nu sa agati vreo pitipoanca. Pe alea le agati cu bani :))
RoyalServer 2
User avatar
TimeToArt
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 93
Joined: 28 Feb 2014, 01:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: No,bine
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Contact:

28 Feb 2014, 11:55

Merita :)
Dacă te-am ajutat nu ezita să dai MULŢUMESC !
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

28 Feb 2014, 12:09

Pe un scuter frumoas de 49cm poti sa iei 500 de euro.Pe asta poti sa iei cat zici tu.
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

28 Feb 2014, 13:35

jacobsen- wrote:cum sa dai ma pe asta 700 de euro ? ai inebunit ? tu nu vezi in ce hal arata , daca te sui pe ea mare taran ce devii cu atatea actipilde , 700 de culori pe ea si + de asta daca dai intr-o groapa plangi langa ea ca se dezmembreaza furca de pe fata , mai bine iti iei o honda cbr , un suzuki , un kawasaki ninja , yamaha
Cumpara-ti tu cu 2000-3000 de euro.
#Vali
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2611
Joined: 24 Jan 2012, 11:00
Detinator Steam: Da
SteamID: id/spryt3
Reputatie: Fost Moderator
Fost Scripter eXtreamCS.com
1.2 / 3
Location: root
Has thanked: 81 times
Been thanked: 144 times
Contact:

28 Feb 2014, 13:40

.TheGame. wrote:Omul are 19 ani. Probabil este incepator.
Vad ca aia care aleg o motocicleta dupa "pozitia aerodinamica" ii recomanda baiatului R1/R6 si GSX-R.
Impuscati-va!

Parerea mea: Daca esti incepator, cumpara ceva ieftin dupa care sa nu iti para rau daca o tavalesti (se va intampla inevitabil).
Cumpara ceva ce se manevreaza usor (ceva de maxim 600 cmc). Honda Hornet, Sukuzi Bandit etc.
Si tine minte: motocicleta NU iti permite greseli!
Ai scapat mana in gaz, nu stii sa controlezi un derapaj sau un blocaj de roata ... cazi. Si cazi rau (mai ales la un supersport, asa cum recomandau baietii mai sus). Invata ce este prioritar: sa ajungi cu bine la destinatie si sa te bucuri de drum. Nu sa agati vreo pitipoanca. Pe alea le agati cu bani :))
Nu mi se pare ca am dat in cap , e un topic in care se cere o parere eu/noi am acordat aceasta parere.
Gandeste-te ca cumpararea unui motor e o investitie ce nu o faci in fiecare zi ( nu dai 1 leu cat dai pe o paine)
Un r1 dupa parerea mea este un motor accesibil si nu foarte puternic (130 km/h) este perfect pentru un incepator.
Dar depinde si de caracter/gandire , daca tu stiind ca debia ai luat carnetu te duci direct in 100 e normal sa apara accidente/taveleli.
Cunosc o persoana care a avut r1 3 ani de zile fara nici un accident la dosar :) deci se poate :)
User avatar
seQ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 266
Joined: 20 Jun 2013, 22:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 38 times
Been thanked: 33 times
Contact:

28 Feb 2014, 13:45

daca ai experinta pe 2 roti iati ceva cu motor mai mare daca esti incepator e buna asta
Si nu vreau sa plec sa le fac pe plac
Incep sa cred ca sunt a 13-a zodie in zodiac

User avatar
ScaLeO. [;x]
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 558
Joined: 27 May 2012, 12:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Am facut greseli, no' sa le mai repet.
Detinator server CS: --
SteamID: kansas. eXtream
Location: Satu Mare
Has thanked: 72 times
Been thanked: 162 times
Contact:

28 Feb 2014, 13:51

ie frumoasa da nu prea

EDIT:
E la 550 Euro
Image
Last edited by ScaLeO. [;x] on 28 Feb 2014, 13:56, edited 1 time in total.
Webhost gratuit cu multiple facilitati: Advanced DDoS protection, 100% SLA, Custom SSL certificates, Custom error pages. Afla mai mult..
ImageImage
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

28 Feb 2014, 13:55

Nu ma pricep asa bine insa e tentant
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

28 Feb 2014, 14:03

Până acum am mers 1 an si ceva pe | Afiseaza codul
Image
Vreau ceva mai bun.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
ScaLeO. [;x]
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 558
Joined: 27 May 2012, 12:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Am facut greseli, no' sa le mai repet.
Detinator server CS: --
SteamID: kansas. eXtream
Location: Satu Mare
Has thanked: 72 times
Been thanked: 162 times
Contact:

28 Feb 2014, 14:07

Madross wrote:
Până acum am mers 1 an si ceva pe | Afiseaza codul
Image
Vreau ceva mai bun.
Nu e mare diferenta dintre ce ai avut si ce vrei sa-ti iei acuma..
Webhost gratuit cu multiple facilitati: Advanced DDoS protection, 100% SLA, Custom SSL certificates, Custom error pages. Afla mai mult..
ImageImage
User avatar
seQ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 266
Joined: 20 Jun 2013, 22:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 38 times
Been thanked: 33 times
Contact:

28 Feb 2014, 14:12

ScaLeO. [;x] wrote:ie frumoasa da nu prea

EDIT:
E la 550 Euro
Image
ce vrei sa faca cu drujba asta ? nu vezi ca are motor de 80 cm3
Madross wrote:
Până acum am mers 1 an si ceva pe | Afiseaza codul
Image
Vreau ceva mai bun.
atunci iati ceva cu motor de 600 sa simti si tu diferenta nu iti lua ceva asemanator
Si nu vreau sa plec sa le fac pe plac
Incep sa cred ca sunt a 13-a zodie in zodiac

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 708 guests