pareri proiect metin2

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

15 Sep 2015, 19:22

blkaro wrote:nici nu ma chinui sa citesc ce scrii.
traiesti in propria ta lume si n-are rost sa te bag in seama
cat despre restu, prea putin ma intereseaza cati playeri vor fi; important e ca vor juca un metin oldschool nu cum numesc majoritatea [si nu marea majoritate cum spuneti multi analfabeti de pe aici] un server care are beta si costume.
posibil sa-l deschid in 2 luni maxim ca nu am timp acum
Ok, eu ti-am zis parerea mea, dar tine minte: daca ceri feedback si nu tii cont de el nu vei rezolva nimic. Eu nu ti-am zis cu rautate, pur si simplu ti-am zis un adevar. Joc metin din 2009, un an UK, 3 ro, restu private. Am facut si servere dar nu am detinut nici unul. Am si administrat servere de metin, deci am un pic, nu mult, dar totusi am putin habar care e faza cu metinu'.
blkaro wrote:alt copilas.
nici nu v-ati chinuit sa cititi faptul ca eu nici nu joc metin doar foarte rar si nu cunosc jocul.
sa mori tu ca va fi o porcarie daca nu pun roua ? 50% magie primesti de pe iteme. ok, 20% ofer eu bonus permanent si e toata lumea fericita
50+20 = 70. Sura BM cu full critica, int si semiom tot va aveam minim o critica de 8k+ odata la 3 skiluri ( daca are P, cu G1, maxim 6.2k ). Am jucat pe ro sura BM un an jumate, level 86 facut pe magie, fara sa ma creasca nimeni, doar eu cu bufu meu rupeam v2, v3, si 37-38 din v4. Am aproximativ 50.000 de ore stranse din 2009 pana acum pe metin. Asta ar trebui sa insemne ceva.

Stii cat ia un sura bm full cu P-uri si iteme ok de la un war aura full P si tot ce vrei tu pe hit ? 320 DMG odata la 3 hituri, deci doua vor fi miss-uri, pe cand sura bm ii va da 800 dmg pe flama, care ataca odata la 5 secunde, deci in 20 de secunde numai din flama ii va scade 3.2k pv dintr-un maxim de 20 ( daca ai bonusuri clasice ). Daca vrei sa ma asculti te ajut cu placere, daca nu ignora ce ti-am scris.
RoyalServer 2
User avatar
blkaro
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 458
Joined: 19 Aug 2015, 09:24
Detinator Steam: Da
SteamID: self-hate
Fond eXtream: 0
Location: /etc/shadow

15 Sep 2015, 19:57

iti pot asculta sfaturile dar cand ma uit la postarile tale parca imi vine sa ma strang de gat.
acu sa lamurim lucrurile cu sura bm full critica,int, semi om si dex :
nu dai mai mult de 4k normala pe acea tumba sau ce **** mea e . cu tot cu frizura anti rasa
un war corp iti poate da 1,2k fara critica doar patrunzatoarea pe hit
un war mental te rupe daca stie sa joace a.k.a sa fie marlan sa dea numa cu hitu sa nu ai timp nici sa fugi
un sura am iti anuleaza protectia in 99% din cazuri, iar pierzi.
e destul de balanced cu 70% magie
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

15 Sep 2015, 20:23

Si cand iti da risipirea iti ia 7k =)) ( ai ghicit de la ce nu ? )
Mie imi anulezi magiile cu una din 4 risipiri, depinde si de jucatori si de cum are seturile facute. 'tumaba' aka sfera intunecata iti da 5k normala, n-ai sa vezi 4k de la un sura bm cu seturi ok si p-uri pe 70 magie.

Ok, patrundere la hit ? :D, parerea ta, ce zic acuma... Mentalu da patrunzatoare cu atacul spiritului, aura da patrunzatoare cu varteju, ninja da patrunzatoare cu ambuscada, sura da patrunzatoare cu lovitura degetului, dar de patrundere pe hit in veci n-am auzit =))

Stii ca sura bm ataca cand il ei la hit, chiar daca e jos ( si nu e bug ), nu poate da sfera daca e jos, dar dai lov intunecata care il tine drept si dupa repede sfera si lovitura flacarii aia l-ai ars pe roman, ma rog, tactica si d'astea, n-are importanta.

Stii ca dexu e mai putin important la sura bm, avand protectia. Daca ai un pic de creieras bagi frumos farmec si dai sfera odata la 2.8 secunde :).

Am jucat bm pe ro 1 an jumate, pe private sa numai zic, ca in intervalul 2012-2015 doar bm am jucat si putin war aura pe pvp-uri. Pe majoritatea serverelor erau cam 0 war aura si ninja ( indiferent de skill ) care sa ma bata. Ce mai reuseau mentalii si sura arme, daca aveau bulan de critice si risipa.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Petal [Bot], Semrush [Bot] and 429 guests