Pareri/Sugestii site-uri hosting/boosting

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Mihuu.FREE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2019, 16:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Pe Inferno cu băieții
Detinator server CS: FREE.LALEAGANE.RO
SteamID: PM.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

28 Dec 2020, 00:22

Hai că m-am distrat bine la aberațiile citite pe aici.
80% din cei care au server la TNI mai sunt acolo doar pentru că au Ip-ul populat. Cei 20% care încă pupă în c*r TNI-ul după atâția ani în care au fost zeci de discuții doar pe acest forum nu vor să accepte că există variante mai bune. Când o să aibă tni-ul un GamePanel ca NeoServer sau o protecție ca GP-Hosting vă cumpăr eu câte servere vrea cariciul vostru de la tni.
Am avut tni, pe lângă că singurul suport tehnic pe care îl avea era prin e-mail (și răspundea la mail-uri când avea chef), nu mergea nici măcar consola aia amărâtă.
Am avut tni - cs 1.6
Am avut GP - cs 1.6 - cea mai bună protecție din România - poate să vină orice deștept să abereze pe aici că nu e așa, ăsta e adevărul, dar suportul tehnic lasă foarte mult de dorit - spun asta din poziția de Scripter.
În prezent am neoserver - calitate foarte bună, protecție nu ca la GP, dar răspuns record la tickete.
Și vin de pe vremea de când era HQH la modă, 0ping ținea cele mai șmechere servere de samp din România și toată lumea recomanda Krond.
Așa că rog cârcotașii care au trecut doar prin HZone și Toolz să se abțină de la comentarii. Nu știți voi vulnerabilitățile firmelor de host, voi luați un host de la toolz pe un an, protecție de Krond de pe forum de la băieți și vă dați cunoscători.
Poate să ceară tni-ul și 500 de lei pe un server. Prost e ăla care dă, nu ăla care cere, cum e vorba aia.
Și domnu’ sound, dacă îmi iau un server la tni, îi bag boost-urile ce le am la neoserver și nu se mișcă mai bine tni-ul, îmi plătești hostul un an? Ați rămas cu mentalitatea de tni precum ultimii comuniști. Dacă bagi un addons de CS:GO Remake sau ce am văzut că se mai joacă acuma, mai dai și un boost la gt.rs ești pa la tni, poți să faci coliva că serverul e mort.
RoyalServer 2
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

28 Dec 2020, 09:39

problema voastra e ca stiti sa va faceti reclama incercand sa trageti in jos pe ceilalti, nici de craciun nu v-ati potolit

n-ai tu cum mutex in viata vietilor tale sa vi cu cateva dedicate inchiriate la gazduire si un panou open source sa vi si sa te lauzi in fata noastra

eu nu am zis de tine mutex nimic pana acum dar incepand de acum o sa zic ca prea te infoi cand imi vezi numele si ma ataci pe unde prinzi

alea 10 servere din top gt nu e vorba ca sunt vechi, sunt acolo pentru ca hostu lor e top si le permite de atata timp sa ramana acolo, crede-ma n-o sa ai niciun server in top ca abia are gj 2-3

la 10e serveru cu cat le dai si cate oferte faci nu ai cum sa te compari cu tni, nu ai cum sa te compari cu experienta, infrastructura/reteaua tni, optimizarile tni si protectia tni ca sa vorbim si de protectie putin voi va duceti in cap la un atac si nici patronu nu are ce sa faca dapai tu.. asta e realitatea pe care nu vrei s-o accepti

ridicati-va pe barba voastra nu zicand minciuni de altii

daca imi dai ban continui discutia la mine nu e problema pentru mine forumu asta e irelevant de mult asa ca nu ma sperii daca ma ameninti cu ban

@Mihuu.FREE
lasa-ma viata mea cu csu tau ca e irelevant, normal ca ti se misca bine ca e joc aparut in 99

@alistar
tu pe mine m-ai disperat cu preturile tale, atat ai in cap ca de ce domnle sa dai atatia bani pe un server, dar e problema ta pe ce da lumea bani sau cat plateste lumea pe un server? stiu ca te roade invidia ca nu poti avea si tu preturi mari ca n-ai mai avea 1 client

daca vrea tniu va scoate de pe piata pe toti, poate taia oricand preturile si va fug toti clientii asa ca potoliti-va cu atacurile astea ca de ceva ani incoace doar asta faceti
Mihuu.FREE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 68
Joined: 11 Aug 2019, 16:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Pe Inferno cu băieții
Detinator server CS: FREE.LALEAGANE.RO
SteamID: PM.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

28 Dec 2020, 11:18

@sound Păpușel, nu ridic nicio firmă de host în slăvi, chiar am zis că NeoServer unde am host e mai slab ca GP-Hosting la protecție pentru că ăsta e adevărul. Nu mă ascund.
Iar prețurile pe care le are TNI sunt nejustificate. Faza cu jocul e din 99 e un căcat, vorbești aberații. Jocul ăsta din 99 consumă multe resurse dacă-l faci de ZM cu multe clase și modele.
Optimizările TNI? Protecția TNI? =)))))))))))))))))))))))))) Există așa ceva? Să-mi dai contul tău să-ți virez niște bani dacă TNI are protecție bună. Dar o să ai ceva de așteptat până o să se întâmple asta.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

28 Dec 2020, 11:20

Si m-am recomandat eu sau in acest topic am zis ca vai Doamne, ce ofer eu? Si nu zici, crezi ca ma intereseaza despre ce spune un baiat care a avut si nxs, care a promovat zonek la el pe forum si ar promova orice pentru niste bani in plus? Ar fi culmea sa ma supar pe un reply intr-un topic.

Am inteles, recomanzi tni, nu am probleme. Daca te uiti mai sus, si eu am spus lucruri bune despre tni, gazduirejocuri si dreamserver. Deci, care este scopul reply-ului? Cu ce s-a mintit in acest topic? Ah, trebuia sa le spun la baieti sa vina pe comunitatea ta si sa le oferi addon, scuza-ma ca le-am zis ca au nevoie neaparat de un scripter bun. Scuza-ma ca le-am zis si ca este foarte greu sa ai un server stabil si ca pot sa bage sute de euro in promovare la yt, asta nu le garanteaza un server populat (cel putin pe partea de go, pentru ca ai spus ca nu te intereseaza 1.6).

P.S: Eu chiar accept critici si respect, sunt destul de nou in aceasta arie fata de altii care sunt de ani de zile. Insa asta nu inseamna ca sunt chior si nu vad realitatea.
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 482
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times
Contact:

28 Dec 2020, 17:20

Mutex wrote:
28 Dec 2020, 11:20
Si m-am recomandat eu sau in acest topic am zis ca vai Doamne, ce ofer eu? Si nu zici, crezi ca ma intereseaza despre ce spune un baiat care a avut si nxs, care a promovat zonek la el pe forum si ar promova orice pentru niste bani in plus? Ar fi culmea sa ma supar pe un reply intr-un topic.

Am inteles, recomanzi tni, nu am probleme. Daca te uiti mai sus, si eu am spus lucruri bune despre tni, gazduirejocuri si dreamserver. Deci, care este scopul reply-ului? Cu ce s-a mintit in acest topic? Ah, trebuia sa le spun la baieti sa vina pe comunitatea ta si sa le oferi addon, scuza-ma ca le-am zis ca au nevoie neaparat de un scripter bun. Scuza-ma ca le-am zis si ca este foarte greu sa ai un server stabil si ca pot sa bage sute de euro in promovare la yt, asta nu le garanteaza un server populat (cel putin pe partea de go, pentru ca ai spus ca nu te intereseaza 1.6).

P.S: Eu chiar accept critici si respect, sunt destul de nou in aceasta arie fata de altii care sunt de ani de zile. Insa asta nu inseamna ca sunt chior si nu vad realitatea.
Sarbatori fericite! Tuturor.
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
Nstro
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 123
Joined: 30 Dec 2018, 11:44
Detinator Steam: Da
CS Status: In game
Detinator server CS: ZP.INTRUSII.RO
Fond eXtream: 0
Location: Belgia
Has thanked: 1 time
Contact:

28 Dec 2020, 23:00

Un site de boost care baga ceva playeri?
User avatar
Alexutzu0007
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 294
Joined: 01 Mar 2014, 22:34
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma uit si eu p-aici
Has thanked: 1 time
Contact:

30 Dec 2020, 00:47

aliNF wrote:
27 Dec 2020, 10:12
CSGO 32 slot cu 64 tickrate 24E lunar, la pretul ala uita-te, ca la voi nu e nici un client pe 128t (nici macar serverele de pe forumul vostru nu sunt 128, nu te pune sa le schimbi ca ieri am jucat si erau 64 tick).
O fi mai mare pretul, dar scuza-ma pe mine, e mai stabil serverul decat orice zonek, gazduire, neoserver, si ca performanta serverului, si ca ping.
Chestia asta cu suportul... Alliedmods e acolo si te ajuta oricine cu orice. Addons-urile de la voi pline de erori, un sfert din resurse nu le trage pentru ca, surpriza, nu exista.
Aveti 5 clienti cu servere de GO, nu depasiti niciodata 15 oameni online pe toate impreuna.. Da vina pe client ca nu si-a configurat serverul bine, mai radem si noi putin.
Until next time, exista Neo, Gazduire, daca nu iti permiti tni, macar serverele lor le gasesc la lista de internet, ca ip-urile voastre sunt prin geolocation ori in Polonia ori in America.
In caz ca inca nu ti-ai dat seama zonek sunt cei mai buni, cel mai frumos lucru e ca mereu se lauda singuri. Ei ofera serviciul "perfect". Eu cand vorbeam cu ei se comparau cu toate celelalte firme de hosting si mereu ajungeau la expresia " vezi, tot zonek are cele mai bune oferte".
Degeaba incercati sa le spuneti ceva pentru ca ei mereu cauta o mica chestiuta cu care sa intoarca moneda, insa de cele mai multe ori le iese doar cu persoane neavizate, precum am fost eu pana sa incep sa ma interesez ici colo care-i treaba cu gazduirea de csgo.
Atat am avut de spus, cum ar spune cineva :)) fiecare firma ofera ce poate oferi, unii o calitate inferioara cu promisiuni mari, altii poate o calitate superioara fara a promite stele de pe cer.
Aici ar trebui sa fie o semnatura .
Semnatura a murit .
Acuma nu mai este nimic.
User avatar
SloCket
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 389
Joined: 23 Oct 2015, 19:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: cspower.ro
SteamID: travis_bickle1
Fond eXtream: 0
Location: Dragasani
Discord: SloCket
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

01 Jan 2021, 20:59

Salutare , ce firma de gazduire TS credeti ca ar fii mai buna ? tni - enix - gphosting - gazduirejocuri ?
aliNF
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 24 Sep 2019, 03:52
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Discord: alin.
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

02 Jan 2021, 12:36

TNI/Enix, eventual iti iei tu un VPS de la Ovh si te descurci mai departe.
Gazduire pica din ora in ora.
create_my_ownp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 252
Joined: 08 Aug 2009, 14:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent! [scos]
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

02 Jan 2021, 12:40

Ce parerea aveti despre "hlink" - "layer bridge" ?au protectie ddos buna?
mmyhay_vlad
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 9
Joined: 25 Jul 2011, 02:46
Detinator Steam: Da
CS Status: ASL.BLACKGAMES.RO
Detinator server CS: ASL.BLACKGAMES.RO
Contact:

06 Jan 2021, 19:52

Salutari si la multi ani , nu prea am inteles din comentariile voastre.
As dori sa stiu si eu care ar fi cam top 3 firme hosting cs 1.6, tinand cont ca krond raspunde greu la suport si tni au siteul praff..
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

06 Jan 2021, 22:08

mmyhay_vlad wrote:
06 Jan 2021, 19:52
Salutari si la multi ani , nu prea am inteles din comentariile voastre.
As dori sa stiu si eu care ar fi cam top 3 firme hosting cs 1.6, tinand cont ca krond raspunde greu la suport si tni au siteul praff..
announces/neoserver-gazduire-counter-st ... 69294.html locul 1.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Facebook [Bot], Google [Bot], Petal [Bot] and 649 guests