Pareri/Sugestii site-uri hosting/boosting

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

28 Feb 2021, 14:46

alistar wrote:
28 Feb 2021, 14:27
d e a l e r - wrote:
28 Feb 2021, 14:14
alistar wrote:
28 Feb 2021, 11:45
Cea mai buna firma de hosting.
:boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
Ți-ai pus până la urmă GameCP nulled (acum câteva săptămâni spuneai că ai nevoie de o persoană care să-ți instaleze un GameCP nulled) și acum te crezi cea mai bună firmă de hosting? Stai cuminte că mai ai de mâncat și de învățat până să ajungi cel puțin ca și celelalte firme de top, apăi să le întreci :face_unequal_eyes:

ON: Eu vă recomand NeoServer, TNI și GazduireJocuri. Cu toate astea 3 am lucrat și am fost mulțumit. De la NeoServer am în prezent 4 servere CS 1.6 și unul de CS:GO, nu am probleme.
Eu nu am scris asa ceva niciodata minti.
Am dedicate Ryzen 9 3900x cu ssd nvme cel mai tare host din Romania.
Eu nu stiu ce ai tu de impartit cu mine, cand ti-am dat 350 de euro 400 pe serverul ala dedicat imi pupai si picioarele.
Eu zic sa lasi frustrarile deoparte ca eu nu am venit sa te atac aici. Nu inteleg care este problema ta.
Da este cel mai bun host din Romania la Momentul actual, mai bun si ca Tni si Alte firme vechi, si ce mai doresti tu. Cele mai noi si performante echipamente de server rackabil.
Nu te mai c**a pe tine că pute. Ai noroc că topicurile care ajung la arhivă sunt șterse automat după câteva zile că îți arătam că mănânci c***t când zici că nă nu ai postat un anunț unde ai vrut să-ți instaleze cineva un GameCP NULLED.
Și vezi că încurci borcanele, una e să pun anunț cu acel dedicat și alta e să-l dețin eu. Am fost rugat de băiatul care ți-a vândut dedicatul să-l pun la vânzare aici. Deci suntem 2 persoane diferite domnule patron.
Mânănci c***t și zici că ești cea mai bună firmă de host din România, dar după cum spunea și Alin în postul de mai sus, nu ești în stare să configurezi un server DEFAULT bun, funcțional și optimizat clienților tăi, despre ce vorbim aici?

Vorbești că ești cea mai bună firmă din România, dar nu ai niciun server în top 100 mondial - https://www.gametracker.com/search/?query=45.11.228.
Să vi aici și să te lauzi când ai servere în top 100 mondial (măcar) găzduite de tine, da domnule patron?

Top servere CS:GO pe România - https://www.gametracker.com/search/csgo/RO/?
Top servere CS 1.6 pe România - https://www.gametracker.com/search/cs/RO/?
Nu văd niciun server „zone ca telecom” acolo. Multe IP-uri de la TNI, GazduireJocuri, GPHosting, etc.
RoyalServer 2
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 484
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times
Contact:

28 Feb 2021, 14:55

d e a l e r - wrote:
28 Feb 2021, 14:46
alistar wrote:
28 Feb 2021, 14:27
d e a l e r - wrote:
28 Feb 2021, 14:14

:boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
Ți-ai pus până la urmă GameCP nulled (acum câteva săptămâni spuneai că ai nevoie de o persoană care să-ți instaleze un GameCP nulled) și acum te crezi cea mai bună firmă de hosting? Stai cuminte că mai ai de mâncat și de învățat până să ajungi cel puțin ca și celelalte firme de top, apăi să le întreci :face_unequal_eyes:

ON: Eu vă recomand NeoServer, TNI și GazduireJocuri. Cu toate astea 3 am lucrat și am fost mulțumit. De la NeoServer am în prezent 4 servere CS 1.6 și unul de CS:GO, nu am probleme.
Eu nu am scris asa ceva niciodata minti.
Am dedicate Ryzen 9 3900x cu ssd nvme cel mai tare host din Romania.
Eu nu stiu ce ai tu de impartit cu mine, cand ti-am dat 350 de euro 400 pe serverul ala dedicat imi pupai si picioarele.
Eu zic sa lasi frustrarile deoparte ca eu nu am venit sa te atac aici. Nu inteleg care este problema ta.
Da este cel mai bun host din Romania la Momentul actual, mai bun si ca Tni si Alte firme vechi, si ce mai doresti tu. Cele mai noi si performante echipamente de server rackabil.
Nu te mai c**a pe tine că pute. Ai noroc că topicurile care ajung la arhivă sunt șterse automat după câteva zile că îți arătam că mănânci c***t când zici că nă nu ai postat un anunț unde ai vrut să-ți instaleze cineva un GameCP NULLED.
Și vezi că încurci borcanele, una e să pun anunț cu acel dedicat și alta e să-l dețin eu. Am fost rugat de băiatul care ți-a vândut dedicatul să-l pun la vânzare aici. Deci suntem 2 persoane diferite domnule patron.
Mânănci c***t și zici că ești cea mai bună firmă de host din România, dar după cum spunea și Alin în postul de mai sus, nu ești în stare să configurezi un server DEFAULT bun, funcțional și optimizat clienților tăi, despre ce vorbim aici?
Minti. Nu am avut niciodata nulled, si nu am postat niciodata asa ceva, se poate verifica licenta.
Vezi ca am platit in avans pe 1 an colocarea si licenta cum facem? Minti cu nerusinare.
Totul este configurat de mine. Cand am apelat la cineva a fost ca nu am avut timp.
Zonek Telecom este cea mai buna firma intradevar la momentul actual.
Vezi ca dadeai comentarii acuma cateva luni ca ma susti, ca sunt serios, ca recomanzi.
Scri aici dar nu ai continut in ceea ce spui si te contrazici singur.
Eu vorbesc strict de mine nu de altii si nu in numele altora.
Daca scriu orice pe forum vi si tu ca o lipitoare sa faci posturi degeaba.
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

28 Feb 2021, 15:02

alistar wrote:
28 Feb 2021, 14:55
d e a l e r - wrote:
28 Feb 2021, 14:46
alistar wrote:
28 Feb 2021, 14:27


Eu nu am scris asa ceva niciodata minti.
Am dedicate Ryzen 9 3900x cu ssd nvme cel mai tare host din Romania.
Eu nu stiu ce ai tu de impartit cu mine, cand ti-am dat 350 de euro 400 pe serverul ala dedicat imi pupai si picioarele.
Eu zic sa lasi frustrarile deoparte ca eu nu am venit sa te atac aici. Nu inteleg care este problema ta.
Da este cel mai bun host din Romania la Momentul actual, mai bun si ca Tni si Alte firme vechi, si ce mai doresti tu. Cele mai noi si performante echipamente de server rackabil.
Nu te mai c**a pe tine că pute. Ai noroc că topicurile care ajung la arhivă sunt șterse automat după câteva zile că îți arătam că mănânci c***t când zici că nă nu ai postat un anunț unde ai vrut să-ți instaleze cineva un GameCP NULLED.
Și vezi că încurci borcanele, una e să pun anunț cu acel dedicat și alta e să-l dețin eu. Am fost rugat de băiatul care ți-a vândut dedicatul să-l pun la vânzare aici. Deci suntem 2 persoane diferite domnule patron.
Mânănci c***t și zici că ești cea mai bună firmă de host din România, dar după cum spunea și Alin în postul de mai sus, nu ești în stare să configurezi un server DEFAULT bun, funcțional și optimizat clienților tăi, despre ce vorbim aici?
Minti. Nu am avut niciodata nulled, si nu am postat niciodata asa ceva, se poate verifica licenta.
Vezi ca am platit in avans pe 1 an colocarea si licenta cum facem? Minti cu nerusinare.
Totul este configurat de mine. Cand am apelat la cineva a fost ca nu am avut timp.
Zonek Telecom este cea mai buna firma intradevar la momentul actual.
Vezi ca dadeai comentarii acuma cateva luni ca ma susti, ca sunt serios, ca recomanzi.
Scri aici dar nu ai continut in ceea ce spui si te contrazici singur.
Eu vorbesc strict de mine nu de altii si nu in numele altora.
Daca scriu orice pe forum vi si tu ca o lipitoare sa faci posturi degeaba.
Cu câtă nerușinare poți să minți. Oricum au văzut și alții postarea ta cu GameCP-ul nulled domnule patron mincinos.
Eu ți-am spus că te susțin? Omule, tu ai probleme la cap? Tu vi pe forum și scrii ce visezi noaptea sau ce?

Prefer ca în această situație să fiu omul deștept, să cedez și să las de la mine. Proștilor trebuie să le dai mereu dreptate. Orice viitor off-topic promit că ți-l voi sancționa cu warn.

P.S.: la următoarea „recomandare” cu „zone ca” lăsată de tine aplicăm regulamentul, și anume:
Î: Dacă răspund la o recomandare de hosting cu propriul meu site, se consideră reclamă ?
R: Da, se consideră. Este vorba de a atrage clienți pentru propriul tău site. Dacă cineva dorește o recomandare o primește de la alt client, nu de la deținătorul în sine.
create_my_ownp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 252
Joined: 08 Aug 2009, 14:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent! [scos]
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

28 Feb 2021, 15:42

Va recomand zonek www.zonek.ro s-au facut investitii de peste 4000 de euro in ultimele doua saptamani :) in dedicate professionale nu desktop Alin contacteaza-ma sa iti dau un server de test :) nu te poti conecta ca nu au puse tokenuri abia au fost redeschise trebuia sa iti dai seama de la ce este mesajul nu sa arunci cu "nu stiti a configura" ...
Eu am fost cu nulled ala si nu pentru mine.Pentru cineva care vroia pe un vps de la Hlink :).
Eu nu stiu de ce va ofticati atat :)
45.11.228.2:27015 VAR mai mic ca aici nu exista la nimeni server csgo de test :) sa fim seriosi warn ar trebui sa primiti voi ca dati cu hate fara sa aveti servicii :)
Last edited by d e a l e r - on 28 Feb 2021, 16:30, edited 1 time in total.
Reason: Banat pentru multiacc.
aliNF
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 161
Joined: 24 Sep 2019, 03:52
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Discord: alin.
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

28 Feb 2021, 16:29

Fa-ti serverele care sunt acum online sa mearga inainte sa cauti servere de test.
3900x e sub 9900k pentru hosting de CS:GO, cu 3900x iti explodeaza serverul daca ai peste 24-26 de jucatori cu 128 tick pe CS:GO, daca vrei te invat cum functioneaza si srcds. Engine-ul e single core (poate functiona pe 2 thread-uri, 1 pentru server in sine, 1 pentru partea de networking a serverului. Nu ii poti da core-uri peste core-uri sa mearga mai bine, asa ca, ai nevoie de clock speed cat mai ridicat pentru CS:GO, sau orice tine de Source 2. Ce inseamna asta? Cel mai bune procesoare pentru servere de CS:GO sunt 10900k (5.0-5.2GHz), 10700k (5.0-5.1GHz), 10600k (5.0GHz), 9900k (5GHz), 9700k (4.9-5.0 GHz), 5600x (4.7-4.8GHz), 5800x (4.7-4.9GHz), ce ai tu acolo e cu 20-30% mai slab fata de ce ti-am listat aici, si crede-ma ca stiu ce vorbesc, asa ca nu venii cu aberatiile tale.
Pe langa asta, cu ce ma afecteaza pe mine ca sunt fucking desktop-uri sau servere? Cu absolut nimic, pentru client nu e NICI O DIFERENTA, asa ca termina cu aberatiile astea de tot rasul. Oricum poti fi tu linistit ca desktop-urile de la Gazduire sau TNI nu sunt tinute la ei in casa, ci in datacentere. Pe langa asta, pentru end user e acelasi lucru, si 9900k e o experienta superioara la 3900x cand vine vorba de CS:GO, fara discutie.

PS create - nu pot sa iti dau reply la mesajul privat, nu ai permisiuni de a citi mesaje private
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

06 Mar 2021, 19:40

Recomandări firmă pentru un VPS pe care să țin câteva domenii?
Calitate, suport și protecție bună. Nu contează țara.

Hetzner este ok? Ce părere aveți despre ei?
aliNF
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 161
Joined: 24 Sep 2019, 03:52
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Discord: alin.
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

07 Mar 2021, 12:20

Hetzner / RamNode
User avatar
nanelu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 23
Joined: 12 Dec 2020, 15:00
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Discord: nanelu#0970
Has thanked: 3 times
Contact:

08 Mar 2021, 16:20

d e a l e r - wrote:
06 Mar 2021, 19:40
Recomandări firmă pentru un VPS pe care să țin câteva domenii?
Calitate, suport și protecție bună. Nu contează țara.

Hetzner este ok? Ce părere aveți despre ei?
Detin un Cloud Server de la Hetzner, e foarte bun, nu ai nici o problema, access complet asupra acestuia. Si cea mai buna facilitate, platesti atat cat consumi. Ai support 24/7, baietii iti raspund cat de repede pot, sunt cum se cade.
Tzanca
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 14 Nov 2019, 23:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 5 times

08 Mar 2021, 18:29

Sugestii webhost bun care ofera si ssl , raport calitate pret bun ? Imi trebuie pentru un proiect , nu imi trebuie mult spatiu .
User avatar
nanelu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 23
Joined: 12 Dec 2020, 15:00
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Discord: nanelu#0970
Has thanked: 3 times
Contact:

08 Mar 2021, 20:10

Tzanca wrote:
08 Mar 2021, 18:29
Sugestii webhost bun care ofera si ssl , raport calitate pret bun ? Imi trebuie pentru un proiect , nu imi trebuie mult spatiu .
Iti recomand Krond Solutions sau gazduire.ro (daca vrei din Romania).

Cu toata caldura, NU recomand royal-server (am facut proasta alegere de a cumpara de la ei un web-host, care imi pica de 5 ori pe zi, nici macar suport nu ofera)
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

08 Mar 2021, 21:14

Tzanca wrote:
08 Mar 2021, 18:29
Sugestii webhost bun care ofera si ssl , raport calitate pret bun ? Imi trebuie pentru un proiect , nu imi trebuie mult spatiu .
Daca vrei sa scutesti niste bani, te pot ajuta eu cu webhost free.
Da-mi un PM.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

08 Mar 2021, 23:01

Tzanca wrote:
08 Mar 2021, 18:29
Sugestii webhost bun care ofera si ssl , raport calitate pret bun ? Imi trebuie pentru un proiect , nu imi trebuie mult spatiu .
MXHOST.RO
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information