Pareri/Sugestii site-uri hosting/boosting

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

16 Sep 2021, 23:27

Ce credeti de acest hosting pentru vps windows ? sunt de incredere
https://webteam.ro/vps-ieftin
RoyalServer
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 481
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times
Contact:

18 Sep 2021, 06:11

sergiu4995 wrote:
16 Sep 2021, 23:27
Ce credeti de acest hosting pentru vps windows ? sunt de incredere
https://webteam.ro/vps-ieftin
Nu este de incredere de loc, Buzau sau unde sunt. Ce Data Center e acolo? Cel de acasa? Ip-uri de la RDS .
RCS & RDS Business . Fa si tu conexiunea. Domeniu de 2 ani . Preturi la servere dedicate astronomice care nu reflecta realitatea, probabil nici nu le au si au pus preturi mari tocmai ca sa te descurajeze sa comanzi.
Pachetele nu sunt proportionate cum trebuie, mai ales cele single webhosting apoi compari cu reseller. Cam ce avea in gand? Nu stiu cum limiteaza ei vitezele la internet, incepe de la 300 apoi 500 si 800 . Da, daca nu esti cu cu siteul si reclama ceva subtila mai bine nu cumpara nu ai siguranta. Nu scrie nici un detaliu pe site despre hosting, revenim la Buzau ..
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
User avatar
fqbjfqbfq
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 20
Joined: 28 Sep 2017, 18:09
Detinator Steam: Da
CS Status: you are my hammer and a weapon of war. ♡
Detinator server CS: lilbubblegum x letoa
SteamID: comming...
Fond eXtream: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

20 Sep 2021, 21:21

Salutare , se mai merită să cumperi boost de la setmaster și gametracker.rs pentru un server de zombie hostat de tni ? alte platforme de boost mai există care să ofere ceva calitativ măcar ?
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

22 Sep 2021, 09:30

fqbjfqbfq wrote:
20 Sep 2021, 21:21
Salutare , se mai merită să cumperi boost de la setmaster și gametracker.rs pentru un server de zombie hostat de tni ? alte platforme de boost mai există care să ofere ceva calitativ măcar ?
Exista alea rusesti. Eu unul nici nu stiu sa cumpar de la ei, dar daca am nevoie o sa incerc sa-i intreb. Probabil trebuie sa-i intrebi in rusa, nu stiu cat de bine stiu ei engleza. In orice caz, acolo boost-ul e 10-30 euro / luna, nu preturi nesimtite ca la restu. Din ce se vede, serverele lor sunt destul de populate, dar sunt si multi copii care urla prin microfoane. In orice caz, inafara de cele rusesti, nu pre ai ce sa alegi, doar setmaster si gtrs. O fi boost-uri de calitate si in alte tari, dar eu nu le-am gasit inca.
aliNF
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 24 Sep 2019, 03:52
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Discord: alin.
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

31 Oct 2021, 20:57

Ma intereseaza in mare pe Romania un VDS / dedicat, nimic foarte powerful, doar sa am optiunea sa cumpar 8-10 IP-uri si sa nu fie extrem de costisitor, daca ofera cineva asa ceva la noi astept un mesaj privat cu cine ofera.
User avatar
WHOAMI?
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 999
Joined: 17 Dec 2013, 19:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: US
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

09 Nov 2021, 10:08

Salut,
Cunoaste careeva acum cum baga platformele de boost sau ce puteti sa imi recomandati.
Nu am mai fost de vreo 3 ani in aceasta sfera si m-am pierdut.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

09 Nov 2021, 11:25

WHOAMI? wrote:
09 Nov 2021, 10:08
Salut,
Cunoaste careeva acum cum baga platformele de boost sau ce puteti sa imi recomandati.
Nu am mai fost de vreo 3 ani in aceasta sfera si m-am pierdut.
Salut! Depinde de modul de joc. Daca ai alt mod in afara de clasic: gtrs de 100 euro, set-master.ro si bcs16.ro. Daca vrei ceva top poti lua mai multe sloturi la goldboost.ro sau sa vorbesti de sloturi libere la westboost.ro arena-boost.ro, top-boost.ro, ssdrop.ro (master+gold). Mai exista si boostmaster.org pe circle sau fullserver.su.

Recomandarea mea: gtrs la 100e, set-master, bcs16. Poti schimba set-master cu ssdrop.ro sau goldboost.ro. Saaau iti recomand sa testezi gamemenu la 250 euro lunar westboost.ro. Si daca vrei si mai multi jucatori, iti recomand sa iei host pe DE/FR, nu Romania.
User avatar
WHOAMI?
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 999
Joined: 17 Dec 2013, 19:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: US
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

14 Nov 2021, 22:46

Recomandare Gazduire Counter Strike 1.6 Romania/Ovh.
Am fost in trecut client tni.ro dar aparent am facut o mare greseala ca m-am intors la ei si vreau sa cumpar altceva pentru ca tni te limiteaza din toate punctele de vedere.
Sau acest vps de la ovh o sa fie suficient pentru un server de 32 slot + un panou (gamecp,gsp-panel,Pterodactyl)
Image
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

15 Nov 2021, 10:04

WHOAMI? wrote:
14 Nov 2021, 22:46
Recomandare Gazduire Counter Strike 1.6 Romania/Ovh.
Am fost in trecut client tni.ro dar aparent am facut o mare greseala ca m-am intors la ei si vreau sa cumpar altceva pentru ca tni te limiteaza din toate punctele de vedere.
Sau acest vps de la ovh o sa fie suficient pentru un server de 32 slot + un panou (gamecp,gsp-panel,Pterodactyl)
Image
Nu ai ce face cu acel vps, pentru gaming iti trebuie acel game firewall ca sa ai si asistenta de game mitigation profile. Cat despre recomandare host, nu am sa ma bag, eu avand neoserver pe Romania si DE/FR (Voxility & OVH), ti-am spus care sunt recomandarile mele mai sus.

P.S: Pana si setarile de rate din server.cfg si reunion pot face diferenta. Ai de unde alege, ai si comunitati care recomand diferite firme, asadar cel mai bine intreaba detinatorii de servere de diferite moduri.
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

16 Nov 2021, 00:08

WHOAMI? wrote:
14 Nov 2021, 22:46
Recomandare Gazduire Counter Strike 1.6 Romania/Ovh.
Am fost in trecut client tni.ro dar aparent am facut o mare greseala ca m-am intors la ei si vreau sa cumpar altceva pentru ca tni te limiteaza din toate punctele de vedere.
Sau acest vps de la ovh o sa fie suficient pentru un server de 32 slot + un panou (gamecp,gsp-panel,Pterodactyl)
Image
Eu am exact acel VPS si tin doua servere pe el (unul pe hlds, altul pe rehlds). Am tinut 32/32 fara probleme cand am dat un boost. Acum serverele acelea le tin mai mult pentru teste (am trecut pe un VPS de la OmgServ cu cel principal, pentru ca ofera protectia OVH Game + procesor mai puternic). Protectia mi se pare decenta la OVH, am dat singur niste atacuri destul de puternice in acel vps sa vad cum duce. In cel mai rau caz s-a produs lag pe server pentru aproximativ o secunda, apoi mi-a venit instant mail de la OVH ca atacul a fost "aspirat" de protectia lor, iar in maxim o secunda serverul a revenit la normal. Daca vrei sa vezi cum se misca, da-mi un PM si iti las IP-ul de la ambele.
PvPN00b
Membru nou
Membru nou
Posts: 1
Joined: 28 Dec 2021, 16:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

28 Dec 2021, 17:00

Ce parere aveti de https://kekshost.com/ ?
Vreau sa-mi iau un server de csgo de acolo.
alistar
Sustinator comunitate
Sustinator comunitate
Posts: 481
Joined: 24 Jan 2011, 09:51
Detinator Steam: Da
CS Status: zonek.ro the best
Detinator server CS: awp.zonek.ro
Location: Romania
Discord: trueantaris
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times
Contact:

28 Dec 2021, 20:36

PvPN00b wrote:
28 Dec 2021, 17:00
Ce parere aveti de https://kekshost.com/ ?
Vreau sa-mi iau un server de csgo de acolo.
Nu avem nici o parere, ce parere sa avem despre o "firma" care nu detine echipamente, nu detine ip-uri, nu are protectie anti ddos. Suport la 1 zi sau 2 iti raspunde. Cam ce parere ai dori sa auzi?
VA multumim ca ne-ati fost alaturi atata timp! https://www.zonek.ro
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information