Pareri UPC

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

bigborre
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 27 Jan 2015, 19:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Jan 2015, 19:23

Au reusit azi 27.01.2015 sa raspunda la mail din 19.01.2015 un pic ajutati si de telefoanele mele zilnice si de mailurile in care ceream un raspuns.
Dar ce sa vezi .....bat campii de ce spun asta pentru ca daca o sa cititi o sa vedeti ca contractul este semnat in data de 07.05.2013 intre upc si firma x iar in data de 03.09.2014 eu firma y PREIAU CONTRACTUL in derulare cu upc NICIDECUM NU SEMNEZ UN CONTRAC NOU pe o perioada de un an cum se lasa sa se inteleaga din raspunsul upc.Acum eu inteleg din raspunsul celor de la upc ca firma x a avut contract se pare pe 2 ani deci 07.05.2013-07.05.2015 nicidecum 03.09.2015.Asta ca sa va intelegeti cum cererile dvs. ca clienti upc sunt analizate si ce raspunsuri vi se dau.NU INSEMNATI NIMIC PENTRU upc DECAT ATUNCI CAND FACETI UN CONTRACT CU EI DUPA DACA AVETI O PROBLEMA CEI CARE VA RASPUND NU ANALIZEAZA CONTRACTUL SI CE RECLAMATI DVS. DAU RASPUNSURI "GEN" ROBOT.
Cand am semnat actul de cesiune,preluarea de contract pe mail upc nici nu sa obosit sa trimita contractul.


"Stimate client,

Va multumim pentru mesajul transmis si pentru increderea pe care ne-o acordati !

Ca urmare a solicitarii dumneavoastra de reziliere a contractului din data de 07.05.2013 dorim sa va aducem la cunoastinta urmatoarele aspecte:

Conform Art 2 din Conditii Generale la Contract (atasat acestui email), aliniatele (1) si (2), contractul intra in vigoare de la data semnarii sale, respectiv de la data de 03.09.2014, iar durata prezentului contract este de minim 12 luni de la data punerii in functiune a serviciilor care fac obiectul prezentului contract („termenul initial”), respectiv 03.09.2015.

Potrivit Art 12, (1) (i), prezentul contract inceteaza oricand, cu o notificare de 60 zile adresata Prestatorului, cu conditia achitarii de catre Beneficiar a contravalorii serviciilor contractate ( a abonamentelor si extraoptiunilor ) pana la expirarea Termenului initial sau dupa caz a termenului succesiv aflat in desfasurare in acel moment;

Astfel, rezilierea contractului se poate procesa conform clauzelor mentionate mai sus, cu data de 19.03.2015, la 60 de zile de la data inregistrarii cererii de reziliere, cu conditia achitarii contravalorii abonamentelor pana la data de 03.09.2015, data la care expira prezentul contract. Dupa data incheierii contractului, fie asteptati tehnicienii UPC sa ridice echipamentul de la locatia dvs, fie predati personal echipamentul in orice Magazin UPC.
RoyalServer
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jan 2015, 00:08

Andrei. wrote:Viteza 100mb - descarci cu 10mb/sec
Viteza 10mb - descarci cu 1mb/sec
Viteza de 1mb - descarci cu 100kilo/sec

Vad ca multi dintre voi va incurcati la capitolul asta..


wind wrote:Acolo la UPC scrie 20 mbps in contract sau la ei pe site / dar real nu cred ca ajunge la 10 maxim
Nu e adevarat. Eu spre exemplu acum am net de 10MB (nu prea folosesc la down/upl pentru a avea nevoie de mai mult) si descarc cu 1.1mb/sec. Un coleg are de 20MB si descarca cu 2.1 , 2.2 MB / sec . Cu alte cuvinte nu se pune vorba de a avea o viteza mai mica decat cea stipulata in contract..
Vezi ca si tu te cam incurci la capitolul asta.

Tu descarci de pe net cu megabytes
1 byte = 8 bits
Deci daca ai net de 100 Megabiti (mb) (care asa sunt pusi care sa iti atraga privirile) tu descarci cu 100:8, deci cam cu 12, 5 megabytes.
Daca ai net de 2 Mbps cum e la clicknet cel mai mic, descarci cu 300 KB/S

De retinut:
Tu descarci cu MB/s
Viteza providerilor este exprimata in Mbps ca sa atraga privirile.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 425 guests