Pareri webhost (SSD) de la hzone

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Mardare1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2013, 15:24
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Contact:

09 Aug 2017, 20:34

Ce parere aveti de webhosturile de la hzone cu ssd? Merita?

Daca nu, de ce?
RoyalServer 2
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

09 Aug 2017, 21:07

Măi copilași, lăsați prostiile de TNI, Krond, Hzone și ce alte site-uri proaste se învârt în jurul comunitățiilor nulled pe care voi le frecventați. Ăștia nici măcar 30.000 de euro cifra de afaceri nu o au, de aici îți dai seama și ce buget au pentru echipamentele lor.

Cei mai buni sunt (dacă au cifră de afacere mare, înseamnă că clienții nu i-au ales degeaba):

Easyhost:

- 2.239.039€ în 2016
- 29 angajați

xServers:

- 840.674€ în 2016
- 28 angajați

MxHost:

- 744.778€ în 2016
- 13 angajați

Hosterion:

- 667.164€ în 2016
- 8 angajați

(mai sunt și alte firme dar să nu lungesc lista, pe ei îi recomand că am lucrat cu ei)

Poate ai o problemă la 3 noaptea cu site-ul tău, te rog să faci ticket la Hzone și spune-mi dacă primești răspuns după 10 minute cum fac firmele enumerate de mine și ai să vezi că nu-ți răspunde nimeni, pentru că nu au oameni angajați în tura de noapte. Sunt foarte multe motive pentru care nu ar trebui să-ți bați joc de site-ul și banii tăi alegând asemenea site-uri. Este plin netul de recomandări cu firme de top și tu te-ai oprit fix la Hzone pentru că ai văzut pe nu știu ce forum că-i recomandă. Ce pot să zic, multă minte tuturor!

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
STeFaNN99
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 12 Jan 2017, 02:23
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

09 Aug 2017, 22:07

Eu iti recomand xservers[dot]ro .Au preturi bune si servicii de calitate.Am cumparat gazduire web ssd pe 1 an si a mers bine.De suport nu am avut nevoie,deci nu stiu cum raspund la tichete.

Hosterion - cifra de afaceri peste 600k euro.Nu stiu cat de sigura este metoda de plata cu cardul...
Image
Image
Mardare1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2013, 15:24
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Contact:

10 Aug 2017, 01:09

grande_ecks wrote:Măi copilași, lăsați prostiile de TNI, Krond, Hzone și ce alte site-uri proaste se învârt în jurul comunitățiilor nulled pe care voi le frecventați. Ăștia nici măcar 30.000 de euro cifra de afaceri nu o au, de aici îți dai seama și ce buget au pentru echipamentele lor.

Cei mai buni sunt (dacă au cifră de afacere mare, înseamnă că clienții nu i-au ales degeaba):

Easyhost:

- 2.239.039€ în 2016
- 29 angajați

xServers:

- 840.674€ în 2016
- 28 angajați

MxHost:

- 744.778€ în 2016
- 13 angajați

Hosterion:

- 667.164€ în 2016
- 8 angajați

(mai sunt și alte firme dar să nu lungesc lista, pe ei îi recomand că am lucrat cu ei)

Poate ai o problemă la 3 noaptea cu site-ul tău, te rog să faci ticket la Hzone și spune-mi dacă primești răspuns după 10 minute cum fac firmele enumerate de mine și ai să vezi că nu-ți răspunde nimeni, pentru că nu au oameni angajați în tura de noapte. Sunt foarte multe motive pentru care nu ar trebui să-ți bați joc de site-ul și banii tăi alegând asemenea site-uri. Este plin netul de recomandări cu firme de top și tu te-ai oprit fix la Hzone pentru că ai văzut pe nu știu ce forum că-i recomandă. Ce pot să zic, multă minte tuturor!

Numai bine.
E ok pachetul fara IP Dedicat de la mxhost? Sau aceasta optiune este un "must have"?
STeFaNN99
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 12 Jan 2017, 02:23
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

10 Aug 2017, 17:37

Mardare1 wrote:
E ok pachetul fara IP Dedicat de la mxhost? Sau aceasta optiune este un "must have"?
IP Dedicat : inseamna ca doar site-ul tau corespunde acelui ip,fara domeniul/domeniile altcuiva.Adica permite mai multe vizite concurente si o indexare mai buna a site-ului.Totodata, serverul foloseste mai multe resurse pentru 2-3 domenii fata de 1 domeniu.Depinde de tine daca vrei sau nu ip dedicat.
Daca vrei sa faci ceva serios, iti recomand ip dedicat.Pentru ca, de exemplu un site pe acelas ip poate fi banat din cauza continutului si asta te-ar afecta si pe tine.
In plus, la xServers ip-ul dedicat e gratuit.
Last edited by STeFaNN99 on 12 Aug 2017, 02:50, edited 1 time in total.
Image
Mardare1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 46
Joined: 31 Jul 2013, 15:24
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Contact:

11 Aug 2017, 13:55

Am achizitionat de la mxhost. Toate bune si frumoase, va multumesc foarte frumos!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information