La ce pariuri jucati?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

12 Dec 2012, 00:35

piticanie wrote:
[x]TaZz[x] wrote:
piticanie wrote:Si cum sta treaba cu pariurile astea pe caini ? Pot paria orice suma pe cati caini vreau sau ?
Unde joc eu ( SuperBet) sunt 6 caini din care trebuie sa alegi 1 sau 2 caini. Minim 2 lei se pariaza. Cursa e din 5 in 5 minute.

http://www.superbet.ro/dograces/
Trebuie sa am +18 sa pot scoate ceva ?
Pentru pariuri normal trebuie +18 dar depinde de oamenii de la respectiva agentie .
La Superbet la mine in oras pune cine vrea indiferent de varsta . Ma dusesem sa pun 1 bilet si vine un pusti de clasa a III a - a IV a si pune 4 bilete facute de acasa de pe net fiecare 5-10 lei :))

Probabil ca in orasele mai mici te lasa sa pui daca esti sub 18 , altundeva nu stiu .

Pe mine m-au dat afara 1 data ca erau 2 gardieni de au stat ceva ore si na ...
RoyalServer 2
User avatar
timy_fb
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1729
Joined: 31 Aug 2007, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca esti invizibil, poarta-te ca atare
Detinator server CS: Nu
Location: Tarnaveni
Has thanked: 56 times
Been thanked: 37 times
Contact:

12 Dec 2012, 20:15

piticanie wrote:
[x]TaZz[x] wrote:
piticanie wrote:Si cum sta treaba cu pariurile astea pe caini ? Pot paria orice suma pe cati caini vreau sau ?
Unde joc eu ( SuperBet) sunt 6 caini din care trebuie sa alegi 1 sau 2 caini. Minim 2 lei se pariaza. Cursa e din 5 in 5 minute.

http://www.superbet.ro/dograces/
Trebuie sa am +18 sa pot scoate ceva ?
Tot timpu ma cheama un baiat cu el sa ii pun biletele :)) cand castiga mancam pe bani lui :)) Normal ca trebuie +18, mai ales daca castigi trebuie sa completezi CNP si acolo ii arata datele tale.. :)
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
3ndys
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 440
Joined: 13 Jul 2010, 15:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Medgidia , Constanta.
Has thanked: 45 times
Been thanked: 26 times
Contact:

12 Dec 2012, 21:11

@Castigurile de la cursele de caini se predau pe loc fara sa fie nevoie de completarea datelor [ nume + cod numeric personal] decat daca suma castigata [castigul propriu] depaseste suma de 600 de lei , impozitul fiind de 25% doar asupra sumei de dupa 600 [ exemplu : ai castig 640 de lei : se scad cei 600 de lei si se impoziteaza cei 40 cu 25% , adica vei avea 630 de lei in mana , 10 lei fiind impozitul care il pastreaza agentia la care ai pus biletele ]

Cursele de caini se pot desfasura cu un numar de 6 (sase) sau 8 (opt) caini. La fiecare cursa de caini participa sase sau opt caini, avand inscrise numerele de concurs de la 1 la 6, respectiv de la 1 la 8.

Tipurile de pariere sunt:
a) pariul de castigare, la care se pariaza pe victoria unuia dintre cainii participanti la cursa;
b) pariul de plasare, la care se pariaza pe doi caini, in ordinea in care vor trece acestia linia de sosire, ocupand locul intai si respectiv locul al doilea in cursa respectiva.
c) Primii doi - Perfecta, la care trebuie indicat in mod exact: castigatorul cursei si cel de-al doilea plasat la sfarsitul cursei.
d) Primii trei - Trifecta, la care trebuie indicat in mod exact: castigatorul cursei, cel de-al doilea si cel de-al treilea plasat la sfarsitul cursei.
e) Sub / peste, la care se pariaza pe numarul de start al castigatorului.
f) Par/impar, se pariaza pe numarul de concurs al castigatorului.

De obicei joc la VLT-uri [aparate / vlt.uri ] ,pariuri pe fotbal / basket / handbal etc . , curse de caini si mai nou Loto Win for life [ italia ] in care ies castigatoare 10 din 20 de numere . La VLT-uri sunt sanse de 30% de castig , de obicei pierd , la caini rar sa castig o suma frumusica , in rest de distractie , pariurile pe fotbal / basket etc. nu mi.au iesit de mult , dar am mai luat sume frumusele [tot de distractie joc , daca e sa iasa ceva , iese ].

Singurul castig pe care l.am avut la loto win for life a fost suma de 26 de lei , am pariat un leu pe 5 numere castigatoare [ cu cateva ore inainte la fel pariasem 1 leu pe 5 numere , dar m.a scos unul ].
Vreau sa incerc o strategie de castig :
O sa intru odata cu 10 lei , pun 10 bilete de cate un leu pe cate 3 numere aleatorii [ cu 15-20 de lei poti face o tactica : 1 nr impar cu 2 pare , 2 impare cu unul par , numarul 1 cu 5 cu 6 , 1 cu 3 cu 11 , etc.etc. ] ar trebui ca din 10 bilete macar 3 sau 4 sa fie castigatoare , deci as avea un castig de 16.5 / 22 de lei , avand un profit frumusel .
Ai primit un avertisment pentru semnatura.
carabus
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2012, 08:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Contact:

13 Dec 2012, 07:56

pariuri sportive
joc foarte mult fotbal
GoD-M
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 463
Joined: 13 Jan 2012, 12:01
Detinator Steam: Da
Location: Bucuresti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 24 times
Contact:

13 Dec 2012, 08:06

sportive, joc pe fotbal si rar pe hochei si tenis :) ... am avut castiguri bune la tenis
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information