Paypal balanta negative si firecredit

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

03 Jun 2015, 02:26

projectileful wrote:Nu au nevoie de informatiile de contact personale, reale pentru a te depista, insa, paypal isi vinde rau platnicii catre firecredit, urmand ca acestia sa incerce sa castige ceva de pe urma ta (teoretic, pe buna dreptate, practic, au mai multe pierderi).
E nevoie macar de un numar de telefon,ca sa ma sune dar nu au doar emailu
nu ii dau atentie emailului de vreo 10 zile si pana acum nu am fost sunat.Chiar daca o sa fiu sunat,o sa le ignor si nu o sa platesc nimic.
RoyalServer 2
User avatar
projectileful
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1590
Joined: 19 May 2012, 09:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: BucharestHooligan
Ban 1 luna
Ban 3 luni
Utilizator neserios (tepar)
Location: UK
Has thanked: 88 times
Been thanked: 107 times

03 Jun 2015, 02:39

Pe ce sa fii sunat daca dansii nu iti cunosc numarul de telefon? :troll

Code: Select all

while($money < 1.000.000$) $work++;
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

03 Jun 2015, 02:43

projectileful wrote:Pe ce sa fii sunat daca dansii nu iti cunosc numarul de telefon? :troll
Si nu vorbesc despre asta? Numa email imi poate trimite,e liber sa trimita oricum ii ignor.E vorba de 100 euro nu de 10000 deci inafara de email si telefon (care nu au) nu au ce sa faca :troll
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

03 Jun 2015, 02:43

"Dupa 2 zile am transferat cei 150 euro in contul meu real si i-am dat withdraw."
Nu sprijin activitatile de genul, daca vrei sa faci bani fa bani in mod normal. Oricum vad ca nu te duce capul prea departe. Singura solutie sa delapidezi paypal e cu VPN american + bitcoin-uri.

Poti paria, ori platesti cei 150 de euro, ori nu. Practic ei nu se vor opri din santaj pana nu le dai banii si ar putea sa iti dea chargeback la contul real daca au destule dovezi doar ca se tem de banca.
Un avocat bun te scoate din orice problema de genul, intrebarea buna e daca tu vei avea acel avocat ca sa te apere exact in acel moment cand se apuca astia sa faca procese pe banda rulanta luand in considerare faptul ca 99% din avocati habar n-au de legile europene/romane legate de serviciile pe internet. S-ar putea sa nu dea pe nimeni in judecata sau s-ar putea sa isi faca un plan perfect pus la punct de calculator ca sa vada in ce perioada le este mai rentabil sa recupereze datoriile (pot fi si ani) si atunci pregateste-te de ce e mai rau. Practic te vei lupta cu avocati care vor fi platiti cu minim 150 de euro pe ora (iar in Romania un proces se extinde si un an), iar daca te gandesti la plus penalitatile maxime permise + 150 de euro + altele o sa lucrezi 2 ani doar ca sa le dai cheltuielile de judecata. Deci fa-te avocat/judecator daca vrei neaparat sa dai tepe.

Legile se pot schimba foarte rapid si putini stiu legile legate de activitatile pe internet. Teoretic acum esti SAFE, nu ai de ce sa te temi, dar daca se dupleaza numarul de tepari din Romania imediat va primi o scrisorica Iohannis/Ponta ca nu e bine si ca trebuie o lege sa se recupereze pierderile din UE, iar daca nu dau legea le fac de inteles ca zilele urmatoare numai despre coruptie o sa se vorbeasca pe fiecare post tv.
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

03 Jun 2015, 02:49

IsTI37 wrote:"Dupa 2 zile am transferat cei 150 euro in contul meu real si i-am dat withdraw."
Nu sprijin activitatile de genul, daca vrei sa faci bani fa bani in mod normal. Oricum vad ca nu te duce capul prea departe. Singura solutie sa delapidezi paypal e cu VPN american + bitcoin-uri.
Contul pe care aveam banii era pe un nume fals gen extreamcs rlx
Am facut un alt cont cu numele meu real+card ca sa pot scoate banii
I-am transferat,totul okey dar dupa 5 zile de la withdraw am luat limited,am pus documentele pe contul real insa nu a fost de ajuns si am luat limited fara dea putea scoate pe ambele conturi.Am si sunat la ei,si au zis la telefon ca nu ma vor pe paypal :-h
Dupa 2 saptamani userul care mi-a luat contul de lol a dat dispute pe care l-a castigat,si de asta am contul "fals" pe balanta de -
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

03 Jun 2015, 03:14

rLx wrote:
IsTI37 wrote:"Dupa 2 zile am transferat cei 150 euro in contul meu real si i-am dat withdraw."
Nu sprijin activitatile de genul, daca vrei sa faci bani fa bani in mod normal. Oricum vad ca nu te duce capul prea departe. Singura solutie sa delapidezi paypal e cu VPN american + bitcoin-uri.
Contul pe care aveam banii era pe un nume fals gen extreamcs rlx
Am facut un alt cont cu numele meu real+card ca sa pot scoate banii
I-am transferat,totul okey dar dupa 5 zile de la withdraw am luat limited,am pus documentele pe contul real insa nu a fost de ajuns si am luat limited fara dea putea scoate pe ambele conturi.Am si sunat la ei,si au zis la telefon ca nu ma vor pe paypal :-h
Dupa 2 saptamani userul care mi-a luat contul de lol a dat dispute pe care l-a castigat,si de asta am contul "fals" pe balanta de -
Acum sa iti dau un sfat juridic pentru care ar trebui sa te taxez:
Conditiile paypal precizeaza clar ca nu se poate da claim pentru conturi/servicii pe internet. Tot ce trebuie sa faci e sa trimiti de pe contul de tepar un email celor de la paypal ca nu ai vandut un bun ci un cont electronic. Iar dupa clauza X din conditiile paypal NU SE POATE DA CLAIM la asa ceva, eventual le dai screenshot cu discutiile de pe internet. (totul scris intr-o engleza perfecta)

Problema e ca s-ar putea sa te ignore fiindca probabil nu e prima data cand ai facut acest lucru, nu ai nici o credibilitate cu un cont fals. Multi au vrut sa imi traga tepe la serviciile oferite de mine dar niciodata n-au reusit, am scris frumos un mesaj la paypal in engleza ca daca nu imi dau banii inapoi voi fi nevoit sa ii dau in judecata fiindca nu isi respecta conditiile si pac rezolvat a fost. Totusi eu niciodata n-am tras o teapa, mereu am oferit ceva sau am returnat banii la cerere.
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

03 Jun 2015, 09:56

IsTI37 wrote:
rLx wrote:
IsTI37 wrote:"Dupa 2 zile am transferat cei 150 euro in contul meu real si i-am dat withdraw."
Nu sprijin activitatile de genul, daca vrei sa faci bani fa bani in mod normal. Oricum vad ca nu te duce capul prea departe. Singura solutie sa delapidezi paypal e cu VPN american + bitcoin-uri.
Contul pe care aveam banii era pe un nume fals gen extreamcs rlx
Am facut un alt cont cu numele meu real+card ca sa pot scoate banii
I-am transferat,totul okey dar dupa 5 zile de la withdraw am luat limited,am pus documentele pe contul real insa nu a fost de ajuns si am luat limited fara dea putea scoate pe ambele conturi.Am si sunat la ei,si au zis la telefon ca nu ma vor pe paypal :-h
Dupa 2 saptamani userul care mi-a luat contul de lol a dat dispute pe care l-a castigat,si de asta am contul "fals" pe balanta de -
Acum sa iti dau un sfat juridic pentru care ar trebui sa te taxez:
Conditiile paypal precizeaza clar ca nu se poate da claim pentru conturi/servicii pe internet. Tot ce trebuie sa faci e sa trimiti de pe contul de tepar un email celor de la paypal ca nu ai vandut un bun ci un cont electronic. Iar dupa clauza X din conditiile paypal NU SE POATE DA CLAIM la asa ceva, eventual le dai screenshot cu discutiile de pe internet. (totul scris intr-o engleza perfecta)

Problema e ca s-ar putea sa te ignore fiindca probabil nu e prima data cand ai facut acest lucru, nu ai nici o credibilitate cu un cont fals. Multi au vrut sa imi traga tepe la serviciile oferite de mine dar niciodata n-au reusit, am scris frumos un mesaj la paypal in engleza ca daca nu imi dau banii inapoi voi fi nevoit sa ii dau in judecata fiindca nu isi respecta conditiile si pac rezolvat a fost. Totusi eu niciodata n-am tras o teapa, mereu am oferit ceva sau am returnat banii la cerere.
+ca utilizatorul a dat claim cu motivul "unathorized account use" de parca eu am spart contul lui de paypal si am platit suma de 150 euro :meme In cazul asta paypal ar trebui sa verifice logurile dar nu a facut asta,de ce? Ca aveam contul limitat,si degeba am scris email/sau am dat dovezi ca i-am dat contul care ERA VIRTUAL pur si simplu m-au ignorat
daca o sa fiu sunat telefonic de catre firecredit o sa ii explic treaba asta,si ca eu sunt cel care este in paguba.Si o sa ii spun ca prima data trebuie sa vorbesc cu cei de la paypal,si ca o sa rezolv aceasta cauza cu ei nu cu cei de la firecredit,sper sa ma lase in pace asa :troll dar dupa cum spuneam am numar de telefon fals/nume fals/adresa falsa doar ca contul e din romania si cred ca de asta am primit email de la firecredit pe emailu pe care am contul de paypal.O sa ii ignore pana nu ma suna pe telefon,ca atunci o sa stiu ca imi stiu datele reale
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7122
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 445 times

03 Jun 2015, 10:22

rLx wrote:Acum am vazut ca in 14 mai am primit un email pe de la firecredit pe emailu de pe contul fals

Code: Select all

Buna ziua,

Figurati in evidentele societatii noastre, S.C. Fire Credit S.R.L., cu o situatie contractuala personala – numar referinta: 
Va rugam sa ne contactati, de urgenta, la numarul 0314906501.
Pana nu ma suna nu cred ca fac nimica
Daca nu este pe adresa si numele tau nu au ce sa-ti faca .
Eu am patit tot la fel cu userul LegeNNND i-am trimis bani si nu stiu ce a incercat sa faca si i-a luat bani din cont, iar el a trebuit sa le ofere o chitanta ceva si buletin sa dovedeasca ca nu este cont fals, dar pana la urma bani au ramas la cei de la paypal, iar contul meu si al lui au fost limitate .
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

03 Jun 2015, 10:36

alynut wrote:
rLx wrote:Acum am vazut ca in 14 mai am primit un email pe de la firecredit pe emailu de pe contul fals

Code: Select all

Buna ziua,

Figurati in evidentele societatii noastre, S.C. Fire Credit S.R.L., cu o situatie contractuala personala – numar referinta: 
Va rugam sa ne contactati, de urgenta, la numarul 0314906501.
Pana nu ma suna nu cred ca fac nimica
Daca nu este pe adresa si numele tau nu au ce sa-ti faca .
Eu am patit tot la fel cu userul LegeNNND i-am trimis bani si nu stiu ce a incercat sa faca si i-a luat bani din cont, iar el a trebuit sa le ofere o chitanta ceva si buletin sa dovedeasca ca nu este cont fals, dar pana la urma bani au ramas la cei de la paypal, iar contul meu si al lui au fost limitate .
Limitatia e altceva iar balanta negativa e altceva :meme
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7122
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 445 times

03 Jun 2015, 10:39

rLx wrote:
alynut wrote:
rLx wrote:Acum am vazut ca in 14 mai am primit un email pe de la firecredit pe emailu de pe contul fals

Code: Select all

Buna ziua,

Figurati in evidentele societatii noastre, S.C. Fire Credit S.R.L., cu o situatie contractuala personala – numar referinta: 
Va rugam sa ne contactati, de urgenta, la numarul 0314906501.
Pana nu ma suna nu cred ca fac nimica
Daca nu este pe adresa si numele tau nu au ce sa-ti faca .
Eu am patit tot la fel cu userul LegeNNND i-am trimis bani si nu stiu ce a incercat sa faca si i-a luat bani din cont, iar el a trebuit sa le ofere o chitanta ceva si buletin sa dovedeasca ca nu este cont fals, dar pana la urma bani au ramas la cei de la paypal, iar contul meu si al lui au fost limitate .
Limitatia e altceva iar balanta negativa e altceva :meme
Si el are aceasi balanta negativa in cont ;)
+ Eu mai am si alte conturi unde am primit refound de la alti **** si am la fel cu -20 / -30 euro pe ele scris cu rosu si sunt pe numele si adresa mea .
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

03 Jun 2015, 10:42

alynut wrote:
rLx wrote:
alynut wrote: Daca nu este pe adresa si numele tau nu au ce sa-ti faca .
Eu am patit tot la fel cu userul LegeNNND i-am trimis bani si nu stiu ce a incercat sa faca si i-a luat bani din cont, iar el a trebuit sa le ofere o chitanta ceva si buletin sa dovedeasca ca nu este cont fals, dar pana la urma bani au ramas la cei de la paypal, iar contul meu si al lui au fost limitate .
Limitatia e altceva iar balanta negativa e altceva :meme
Si el are aceasi balanta negativa in cont ;)
+ Eu mai am si alte conturi unde am primit refound de la alti **** si am la fel cu -20 / -30 euro pe ele scris cu rosu si sunt pe numele si adresa mea .
pentru sume mici cum am eu de exemplu 100 euro nu cred ca se incurca cu judecator si etc
doar ma *** la cap pe telefon (dar nu au numarul) si email(care ignor) si asta e
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

03 Jun 2015, 17:43

http://avocatulmeu.blogspot.ro/2014/10/ ... -face.html

Asta s-o crezi tu, o data ce au o baza legala pentru executare silita iti dau o instiintare, daca nu le raspunzi te trezesti cu salariul pe minus fara nici o notificare. Practic daca tu mi-ai datora acei bani si eu as avea dovada legala cu 50 de lei te-as putea rezolva daca nu ti-ai angaja un avocat. Problema e ca obtinerea baze legale nu e asa usoara.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 416 guests