PAYPAL [Topic oficial]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

03 Nov 2017, 13:09

Specii. wrote:
rLx wrote:
Specii. wrote: La paypal am pus alt nr de telefon, trebuie sa sun neaparat de pe nr pe care l-am trecut acolo? Ii sun si le spun ca vreau sa verific contul si ca am trimis un mail cu buletinul?
Edit: am sunat si nu a inteles mail-ul , a zis ca nu este niciun mail :100: )) ii ziceam fiecare litera, z de la zebra si tot asa:)) pana la urma a zis ca o sa primesc raspuns la mail:))
daca nu intelege emailu,spune-i ca ii dai numarul de la card bancar
dar cele 6 numere sunt dupa ce te loghezi pe cont,e numar pentru contul tau nu stiu de ce ti-a cerut emailu.Mie mi-a cerut doar numele si codul din 6 cifre
Pff, eu credeam ca primesc mesaj pe telefon. Eu nu pot sa intru pe cont, ma pune sa il verific... si de unde stia pe ce cont sa trimita codul daca nu stia mail-ul/ numele? Ma lua dupa nr de telefon trecut?
Nu am trecut cardul bancar
cand intrii pe cont ce mesaj primesti? ia Da-mi poza
RoyalServer 2
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Nov 2017, 06:23

Ce trebuie sa scriu intr-o disputa paypal pentru services ca sa o castig?( eu vreau sa fac disputa) ( diaputa este pentru persoana,nu pentru site-uri sau alte chestii.
Image
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

06 Nov 2017, 07:27

Specii. wrote:Ce trebuie sa scriu intr-o disputa paypal pentru services ca sa o castig?( eu vreau sa fac disputa) ( diaputa este pentru persoana,nu pentru site-uri sau alte chestii.
Dai logout, schimbi parola si le spui "unauthorised transaction and account takeover by unknown person"..
Image
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Nov 2017, 16:29

Lord Kalu wrote:
Specii. wrote:Ce trebuie sa scriu intr-o disputa paypal pentru services ca sa o castig?( eu vreau sa fac disputa) ( diaputa este pentru persoana,nu pentru site-uri sau alte chestii.
Dai logout, schimbi parola si le spui "unauthorised transaction and account takeover by unknown person"..
Am intrat de pe telefon si am trimis ca sa fie alt ip ca nu stiu sa schimb si nu au acceptat... acum trebuie sa trimit prin services.
P.s. contul e tot al meu , vreau sa am un cont cu minus :kappa: ,dar trebuie sa scriu ceva ca sa accepte( am vazut ca nu accepta orice disputa chiar daca e prin servicea.
Image
pgh`u
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 06 Nov 2017, 22:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Fost membru club 2007-2019
Detinator server CS: Fost Intermediar
Fond eXtream: 0
Location: Fost Fondator

07 Nov 2017, 23:14

Specii. wrote:
Lord Kalu wrote:
Specii. wrote:Ce trebuie sa scriu intr-o disputa paypal pentru services ca sa o castig?( eu vreau sa fac disputa) ( diaputa este pentru persoana,nu pentru site-uri sau alte chestii.
Dai logout, schimbi parola si le spui "unauthorised transaction and account takeover by unknown person"..
Am intrat de pe telefon si am trimis ca sa fie alt ip ca nu stiu sa schimb si nu au acceptat... acum trebuie sa trimit prin services.
P.s. contul e tot al meu , vreau sa am un cont cu minus :kappa: ,dar trebuie sa scriu ceva ca sa accepte( am vazut ca nu accepta orice disputa chiar daca e prin servicea.
Tu fraudezi paypal-u ? Vezi ca daca te ridici la sume majore, si cum esti foarte destept si faci probabil de pe adresa ip a ta sau banii se scot pe un card, tot te prinde, sunt sute de mi de persoane ajunse la puscarie pentru fraudarea paypal-ului .
Informeazate pe internet ce poti sa patesti si cum iti urmareste paypal-u orice activitate pas cu pas.
La prins pe unu dupa 7 ani pentru aceiasi chestie care ai facut-o tu, ala cu 500 euro am inteles (250+250) si ia dat puscarie 10 ani .
Ai grija ce faci, paypal-u e ca si cum ai frauda banca transilvania, brd, bcr s.a.m.d
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

08 Nov 2017, 00:07

In cel mai rau caz ma prin recuperatorii, oricum nu se baga pentru 50-100 e
Image
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

08 Nov 2017, 22:42

Cat dureaza sa primesc codul acela de 4 cifre? ( am adaugat un cont bancar)
Image
pgh`u
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 06 Nov 2017, 22:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Fost membru club 2007-2019
Detinator server CS: Fost Intermediar
Fond eXtream: 0
Location: Fost Fondator

08 Nov 2017, 22:45

Specii. wrote:Cat dureaza sa primesc codul acela de 4 cifre? ( am adaugat un cont bancar)
Trebuie ca datele din paypal sa fie identice cu cele de la contul bancar sau banca va respinge tranzactia .
de regula, 5-7 zile ca paypal iti trimite tie 0,01$ nu te taxeaza .
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

08 Nov 2017, 22:46

pgh`u wrote:
Specii. wrote:Cat dureaza sa primesc codul acela de 4 cifre? ( am adaugat un cont bancar)
Trebuie ca datele din paypal sa fie identice cu cele de la contul bancar sau banca va respinge tranzactia .
de regula, 5-7 zile ca paypal iti trimite tie 0,01$ nu te taxeaza .
Sunt, deci eu primesc de ei nu? Eu stiam ceva ca ma taxeaza cu 1 e. Dureaza pana la 7 zile ca sa imi vina codul? Acolo scrie ceva de 24h
Image
pgh`u
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 06 Nov 2017, 22:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Fost membru club 2007-2019
Detinator server CS: Fost Intermediar
Fond eXtream: 0
Location: Fost Fondator

08 Nov 2017, 22:49

Specii. wrote:
pgh`u wrote:
Specii. wrote:Cat dureaza sa primesc codul acela de 4 cifre? ( am adaugat un cont bancar)
Trebuie ca datele din paypal sa fie identice cu cele de la contul bancar sau banca va respinge tranzactia .
de regula, 5-7 zile ca paypal iti trimite tie 0,01$ nu te taxeaza .
Sunt, deci eu primesc de ei nu? Eu stiam ceva ca ma taxeaza cu 1 e. Dureaza pana la 7 zile ca sa imi vina codul? Acolo scrie ceva de 24h
Ei iti trimit tie 0,01$ . Posibil banca a respins tranzactia din cauza unor date trecute incorect ? Suna la banca si intreaba cel mai sigur daca ai tranzactii respise .
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

08 Nov 2017, 22:55

pgh`u wrote:
Specii. wrote:
pgh`u wrote: Trebuie ca datele din paypal sa fie identice cu cele de la contul bancar sau banca va respinge tranzactia .
de regula, 5-7 zile ca paypal iti trimite tie 0,01$ nu te taxeaza .
Sunt, deci eu primesc de ei nu? Eu stiam ceva ca ma taxeaza cu 1 e. Dureaza pana la 7 zile ca sa imi vina codul? Acolo scrie ceva de 24h
Ei iti trimit tie 0,01$ . Posibil banca a respins tranzactia din cauza unor date trecute incorect ? Suna la banca si intreaba cel mai sigur daca ai tranzactii respise .
Pai azi am adaugat contul, e posibil sa intre si in 2-3 zile sau minim 5? ( dupa trebuie sa mai astept 7 zile sa imi intre banii in cont)
Image
User avatar
Bogdan Andrei
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 02 Sep 2016, 10:30
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Puula, Croatia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

09 Nov 2017, 11:59

Nu vei putea adauga contul bancar daca nu ai card atasat.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Semrush [Bot] and 345 guests