PAYPAL [Topic oficial]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
- SiMPLE
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 814
Joined: 13 Mar 2016, 11:19
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/ionel1
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

06 Apr 2019, 21:34

TrrEi wrote:
06 Apr 2019, 19:54
- SiMPLE wrote:
06 Apr 2019, 19:45
Crinu. wrote:
06 Apr 2019, 18:26


Au securitate ft buna, nu stiti voi sa va securizati conturile!
Cadou de paste!
Image
Din cate stiu la 5k euro deja trebuie sa confirmi transferul telefonic sau ceva de genul, confirmare sau aia e limita.
Daca ati avea atatia bani, ati face alte lucruri, nu prostii pe internet. Stai cuminte, nu vorbeam ca am pierdut eu bani, dar se fura destul cu paypalul.:) Multi fac bani din paypal, de pe spatele altora. Iti spun pentru ca am muscat-o chiar eu cu un baiat care imi dadea bani asa si el castiga prin asta, eu facandu-mi probleme cu cei de la paypal.


Daca tot ai banii aia, astept un video scurt cu balanta care sa cuprinda si 2-3 refreshuri.:(
Exista multe prostii legate de paypal , te sfatuiesc sa te retragi usor din astfel de afaceri (sa-ti trimita cineva bani paypal pentru o suma mai mica) , nimeni nu vinde bani pentru alti bani (in cat sa iasa in minus) daca acei bani nu provin din fraude / furturi etc.

P.S Au securitate destul de buna cei de la paypal parerea mea , nu stiu pe ce site uri intrati si toate cele.
Tocmai la asta m-am referit, daca ar avea securitate nu s-ar putea fura deloc, insa se poate usor. :)
https://prnt.sc/r96bbt https://prnt.sc/retlsb https://prnt.sc/retn0y - ofer atentie si lectii de romana
Sunt smecher, am bani, vreti si voi? 8)
RoyalServer 2
User avatar
Crinu.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 25
Joined: 28 Mar 2017, 02:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (28 Dec 2018 - 28 Apr 2019)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Contact:

07 Apr 2019, 00:13

- SiMPLE wrote:
06 Apr 2019, 19:45
Crinu. wrote:
06 Apr 2019, 18:26
- SiMPLE wrote:
05 Apr 2019, 21:32


Au mai fost probleme de genul asta. Nu stiu ce se intampla, dar au securitate 0.
Au securitate ft buna, nu stiti voi sa va securizati conturile!
Cadou de paste!
Image
Din cate stiu la 5k euro deja trebuie sa confirmi transferul telefonic sau ceva de genul, confirmare sau aia e limita.
Daca ati avea atatia bani, ati face alte lucruri, nu prostii pe internet. Stai cuminte, nu vorbeam ca am pierdut eu bani, dar se fura destul cu paypalul.:) Multi fac bani din paypal, de pe spatele altora. Iti spun pentru ca am muscat-o chiar eu cu un baiat care imi dadea bani asa si el castiga prin asta, eu facandu-mi probleme cu cei de la paypal.


Daca tot ai banii aia, astept un video scurt cu balanta care sa cuprinda si 2-3 refreshuri.:(
Am contul de 6 ani, am facut 3 verificari cu cei de la paypal. D-aia am si atat de multi bani in cont pentru ca este greu sa ii scot.
Din prostiile pe internet am facut banii astia.
http://curseuroleu.ro - cotatii valutare actualizate la cursul BNR in fiecare zi
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

07 Apr 2019, 11:32

Crinu. wrote:
06 Apr 2019, 18:26
- SiMPLE wrote:
05 Apr 2019, 21:32
MrBeni wrote:
28 Mar 2019, 14:10
Cont paypal spart. Am o trsbzactie in asteptare pe care nu am facut o, cum fac sa ii dau cancel. FUCK asta m ai imi lipsea
http://prnt.sc/n447yt
Au mai fost probleme de genul asta. Nu stiu ce se intampla, dar au securitate 0.
Au securitate ft buna, nu stiti voi sa va securizati conturile!
Cadou de paste!
Image
Ce ai pus tu acolo este o balanta virtuala. Cand o sa ai ceva fizic, atunci sa anunti prietenii sa le faci cinste. :hand_to_chin:
User avatar
Crinu.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 25
Joined: 28 Mar 2017, 02:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (28 Dec 2018 - 28 Apr 2019)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Contact:

07 Apr 2019, 13:37

Mutex wrote:
07 Apr 2019, 11:32
Crinu. wrote:
06 Apr 2019, 18:26
- SiMPLE wrote:
05 Apr 2019, 21:32


Au mai fost probleme de genul asta. Nu stiu ce se intampla, dar au securitate 0.
Au securitate ft buna, nu stiti voi sa va securizati conturile!
Cadou de paste!
Image
Ce ai pus tu acolo este o balanta virtuala. Cand o sa ai ceva fizic, atunci sa anunti prietenii sa le faci cinste. :hand_to_chin:
La fel ca viata ta :) tot virtuala
http://curseuroleu.ro - cotatii valutare actualizate la cursul BNR in fiecare zi
User avatar
dRaGoNeLy^ ;x
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1430
Joined: 27 Jun 2014, 15:42
Detinator Steam: Da
CS Status: PR0 Than Y0U!
Detinator server CS: Nu.
SteamID: PM!
Reputatie: Castigator Membru Club eXtream @ Mos Nicolae (doua luni)
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times
Contact:

19 Jun 2019, 09:16

Salut baieti. Azi de dimineata am primit un email de la paypal cum spune ca am fost limitat permanent pentru nu stiu ce, dar eu abia am mai avut 2 3 tranzactii, se mai poate face ceva in situatia asta?
Image
Rapier
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 08 May 2018, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

20 Jun 2019, 15:47

Iluminatii wrote:
01 Dec 2018, 00:12
Nu va jucati cu balanta negativa pe Paypal...Au fost oameni aici pe forum care au zis ca s-au trezit dupa 5 ani ca au fost gasiti de firmele de recuperari.Am patit si eu asa ceva acum 1 an pentru 25 de euro.Diferenta e ca eu nu am fost anuntat de balanta negativa, m-am trezit ca am cumparat ceva care a fost free doar o perioada si dupa o luna imi setase balanta pe minus...De la 25 de euro am ajuns sa platesc 300...Mare grija cu Paypal-ul pentru ca nu o sa va dea la firmele de recuperari pentru 10 euro, problema e ca din 10 euro ei iti fac 1000 si atunci au motive...
Vezi ca spui prostii. Este ilegal ca recuperatorii de creante sa iti mareasca datoria adaugand tot felul de taxe sau comisioane de penalizare/intarziere, odata ce ei au cumparat-o de la societatea respectiva, in cazul nostru, PayPal. De se ajunge la executare silita, poti face contestatie pentru clauze abuzive si 95% vei castiga. Firma cu care lucreaza PayPal pentru recuperarea creantelor este FireCredit.

Si da, poti fi contactat de catre cei de la FireCredit daca esti pe minus la balanta cu putin (suma pana in 100 de euro maxim), cel mai probabil nu vei fi actionat in instanta deoarece aceasta procedura suporta niste costuri care nu se merita, + ca in cele mai multe cazuri, creantele sunt cumparate la valoarea de 50% din datorie sau chiar mai putin.
User avatar
dRaGoNeLy^ ;x
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1430
Joined: 27 Jun 2014, 15:42
Detinator Steam: Da
CS Status: PR0 Than Y0U!
Detinator server CS: Nu.
SteamID: PM!
Reputatie: Castigator Membru Club eXtream @ Mos Nicolae (doua luni)
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times
Contact:

20 Jun 2019, 16:40

dRaGoNeLy^ ;x wrote:
19 Jun 2019, 09:16
Salut baieti. Azi de dimineata am primit un email de la paypal cum spune ca am fost limitat permanent pentru nu stiu ce, dar eu abia am mai avut 2 3 tranzactii, se mai poate face ceva in situatia asta?
Ma scuzati pentru dublu post, dar are cineva o idee ?
Image
a2k19
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 134
Joined: 25 Jun 2019, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

16 Aug 2019, 12:02

Salut, eu am avut un cont care imi fusese furat de mult, iar dupa o luna/2 aproximativ, am vazut ca m-a sunat o doamna, cica de la Fire nu stiu cum ceva gen :)) Habar am, stia pe acolo niste date,adresa mea,nr si tot ce trebuie (ce aveam eu pus pe contul paypal), am cautat acel nr pe google si nu am gasit nimic legat de el,faza e ca am o balanta de -21e si trebuie sa o platesc, am acceptat desii i-am explicat ca acel cont imi fusese furat de mult timp, si a zis ca mi da mesaj, oare sa fie vre-o teapa ceva sau ? Sa nu platesc degeaba :))
Azi am vazut ca iar m a sunat un nr, dar nu am apucat sa raspund, dar nu sun inapoi ca am vazut ca in general numere cu +40 332 cu acest prefix sunt tepari din aia :))
Stie cineva ceva? Gen asa te abordeaza daca ai balanta pe - la paypal,sau ce se intampla?
Nu trebuia sa ma sune de la banca mea daca era?

@Up , am citit topicuri despre asta, si am vazut ce si cum sta treaba, daca nu le mai raspund au ce sa mi faca? Am 19 ani,prost sunt ca le am dat adresa corecta, ca aveam una fake trecuta, doar nr de tel era real, dar au ce sa mi faca? Gen am citit ca la sume de astea nu se baga sa ma duca in instanta sau cacaturi ca trebuie sa plateasca si ei sau ceva gen, am banii aceia, doar ca nu as vrea sa platesc ceva ce nu este din vina mea :))
User avatar
aLiN :x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 762
Joined: 21 Dec 2012, 20:03
Detinator Steam: Da
Location: Rm.Valcea
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

01 Sep 2019, 16:21

Rezolvat.
Rapier
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 08 May 2018, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

06 Sep 2019, 22:26

a2k19 wrote:
16 Aug 2019, 12:02
Salut, eu am avut un cont care imi fusese furat de mult, iar dupa o luna/2 aproximativ, am vazut ca m-a sunat o doamna, cica de la Fire nu stiu cum ceva gen :)) Habar am, stia pe acolo niste date,adresa mea,nr si tot ce trebuie (ce aveam eu pus pe contul paypal), am cautat acel nr pe google si nu am gasit nimic legat de el,faza e ca am o balanta de -21e si trebuie sa o platesc, am acceptat desii i-am explicat ca acel cont imi fusese furat de mult timp, si a zis ca mi da mesaj, oare sa fie vre-o teapa ceva sau ? Sa nu platesc degeaba :))
Azi am vazut ca iar m a sunat un nr, dar nu am apucat sa raspund, dar nu sun inapoi ca am vazut ca in general numere cu +40 332 cu acest prefix sunt tepari din aia :))
Stie cineva ceva? Gen asa te abordeaza daca ai balanta pe - la paypal,sau ce se intampla?
Nu trebuia sa ma sune de la banca mea daca era?

@Up , am citit topicuri despre asta, si am vazut ce si cum sta treaba, daca nu le mai raspund au ce sa mi faca? Am 19 ani,prost sunt ca le am dat adresa corecta, ca aveam una fake trecuta, doar nr de tel era real, dar au ce sa mi faca? Gen am citit ca la sume de astea nu se baga sa ma duca in instanta sau cacaturi ca trebuie sa plateasca si ei sau ceva gen, am banii aceia, doar ca nu as vrea sa platesc ceva ce nu este din vina mea :))
Teapa nu este. Ai fost contactat de FireCredit, recuperatorii carora le vinde PayPal creantele. Nu ai ce sa patesti la o asemenea suma. Sunt cazuri cu insi ce au balante de sute de euro pe - si n-au patit nimic. Cei de la PayPal sunt niste birocrati incuiati la minte. Intai de toate sa isi adauge suport in limba romana iar apoi sa vina cu recuperatorii. Data viitoare incearca si tu sa iti securizezi contul mai bine ca sa nu iti mai fie furat.

Insa tipii astia de la FireCredit te vor stresa incontinuu cu telefoane si mail-uri, chiar daca le blochezi numerele. Ar fi bine sa iti cumperi o alta cartela. :))
a2k19
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 134
Joined: 25 Jun 2019, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

30 Sep 2019, 16:56

Sorry, we weren't able to complete your payment at this time. Please try again later.
Imi da asta cand vreau sa trimit niste bani,stie cineva de ce? Nu am nici o limitare la cont sau vre-o eroare..nu imi apare nimic..
User avatar
tenerifeeeee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1039
Joined: 03 Dec 2014, 19:08
Detinator Steam: Da
SteamID: copilzapacit
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Râmnicu Vâlcea

19 Oct 2020, 11:59

Salut
Am un gift card de 10euro pot sa îl folosesc în contul meu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information