PayPal dispute!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

19 Nov 2014, 20:24

Daca banii au fost trimisi cu gift poti sa-ti iei adio de la bani, poti face disputa doar in cazul in care nu ai trimis tu acei bani, adica ca si cum ti-ar fi spart cineva contul de paypal si ar fi trimis banii aia. Cam greu sa recuperezi banii asa..cand nu esti sigur daca e serios cui trimiti, trimite-i plata cu fee si asa daca iei teapa faci disputa si ii recuperezi usor, iar daca a fost serios dupa ce ti-a dat ce ti-a promis atunci poate sa-ti dea refund si sa-i trimiti banii fara fee, sau platesti de la inceput cu fee platit de tine :)>-
RoyalServer 2
arond
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 42
Joined: 14 Nov 2014, 10:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Nov 2014, 20:44

Terminati cu sfaturile ca a rezolvat, eu nu am fost in ziua respectiva pe mess online, ramasesem blocat de o seara inainte unde ma conectasem ultima oara si am intrat a 2 a zi unde am vazut mesajele sale cu injuraturi de toate natiile caracteristice tipului sau de om si i-am spus ca detin banii, am recunoscut ca am intarziat cele 24 de ore, am mai rezistat la inca o serie a lui de injuraturi desi i-am spus ca`i voi returna banii apoi am luat cuvantul si eu si i-am comunicat ca din lipsa educatiei de care a dat dovada injurand pe mess fara ca macar sa stie motivul pentru care am lipsit 24 de ore de acolo am hotarat ca sa`i returnez banutii in 8 rate lunare de 10 lei fiecare rata = 80 ron datoria.Asa ca toata lumea e fericita, mai ales el care din cauza gurii sale trece acum prin momente dificile.
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

19 Nov 2014, 20:50

arond wrote:Terminati cu sfaturile ca a rezolvat, eu nu am fost in ziua respectiva pe mess online, ramasesem blocat de o seara inainte unde ma conectasem ultima oara si am intrat a 2 a zi unde am vazut mesajele sale cu injuraturi de toate natiile caracteristice tipului sau de om si i-am spus ca detin banii, am recunoscut ca am intarziat cele 24 de ore, am mai rezistat la inca o serie a lui de injuraturi desi i-am spus ca`i voi returna banii apoi am luat cuvantul si eu si i-am comunicat ca din lipsa educatiei de care a dat dovada injurand pe mess fara ca macar sa stie motivul pentru care am lipsit 24 de ore de acolo am hotarat ca sa`i returnez banutii in 8 rate lunare de 10 lei fiecare rata = 80 ron datoria.Asa ca toata lumea e fericita, mai ales el care din cauza gurii sale trece acum prin momente dificile.
Nu mai fi smardoi ca nu esti,ti-am spus considera bani ca pe o donatie pentru a avea de unde ai cumpara la ma-ta colaci cand o sa moara.
Eu ti-am trimis primul bani duminica cand nu erau banci deschise prostule am fost caracter cacamas pe zilele care tii le-a oferit ma-ta.
In concluzie proasta **** o fost la ***** lu ma-ta.
arond
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 42
Joined: 14 Nov 2014, 10:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Nov 2014, 20:59

Uite, vedeti cum mi se adreseaza?Nu am cum sa`i pastrez, am contul tau bancar incepand cu data de 10 ale lunii urmatoare vei primi fix 10 ron asa cum tu ai stabilit data, voi atasa si poza discutiei aici ca sa vada lumea ca tu ai cerut cu 10 ale fiecarei luni.Ti-am recunoscut ca am intarziat 24 de ore cu plata dar cand am vazut ca nu stii sa vb si injuri m-am hotarat tot sa iti dau banii in continuare dar prin metoda mea, 8 rate lunare pentru ca atunci cand vei merge la bancomat sa ridici 10 ron (o sa iti prinda bine, nu te mai agita ca sifonul ca nu dai tu pe afara de bani) sa iti aduci aminte de mine ca nu e frumos sa vb cum ai vb tu.
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

19 Nov 2014, 21:08

arond wrote:Uite, vedeti cum mi se adreseaza?Nu am cum sa`i pastrez, am contul tau bancar incepand cu data de 10 ale lunii urmatoare vei primi fix 10 ron asa cum tu ai stabilit data, voi atasa si poza discutiei aici ca sa vada lumea ca tu ai cerut cu 10 ale fiecarei luni.Ti-am recunoscut ca am intarziat 24 de ore cu plata dar cand am vazut ca nu stii sa vb si injuri m-am hotarat tot sa iti dau banii in continuare dar prin metoda mea, 8 rate lunare pentru ca atunci cand vei merge la bancomat sa ridici 10 ron (o sa iti prinda bine, nu te mai agita ca sifonul ca nu dai tu pe afara de bani) sa iti aduci aminte de mine ca nu e frumos sa vb cum ai vb tu.
Pune discutia sa vada lumea cat esti de prost.
Oticum toata lumea stie ca esti un tepar.
arond
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 42
Joined: 14 Nov 2014, 10:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Nov 2014, 21:11

SaLLeR ;ddd wrote:
arond wrote:Uite, vedeti cum mi se adreseaza?Nu am cum sa`i pastrez, am contul tau bancar incepand cu data de 10 ale lunii urmatoare vei primi fix 10 ron asa cum tu ai stabilit data, voi atasa si poza discutiei aici ca sa vada lumea ca tu ai cerut cu 10 ale fiecarei luni.Ti-am recunoscut ca am intarziat 24 de ore cu plata dar cand am vazut ca nu stii sa vb si injuri m-am hotarat tot sa iti dau banii in continuare dar prin metoda mea, 8 rate lunare pentru ca atunci cand vei merge la bancomat sa ridici 10 ron (o sa iti prinda bine, nu te mai agita ca sifonul ca nu dai tu pe afara de bani) sa iti aduci aminte de mine ca nu e frumos sa vb cum ai vb tu.
Pune discutia sa vada lumea cat esti de prost.
Oticum toata lumea stie ca esti un tepar.
Ce discutie sa pun?Era blocat pe mess si ai inceput sa injuri, apoi a 2 a zi am intrat si am citit.Daca vroiam sa te tepuiesc nu iti mai vorbeam deloc, ignore si pa.Dar ti-am vb frumos pentru inceput apoi ti-am spus ca iti dau banii prin metoda amintita mai sus.Tu ai stabilit data de 10 ale fiecarei luni dupa ce eu ti-am impus metoda mea fortat deoarece m-ai jignit si toata lumea e happy.
User avatar
sXe | unpack
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 154
Joined: 04 Oct 2014, 18:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: www.Ms-Boost.Com
Detinator server CS: C++ Delphi 7 .NET
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Contact:

19 Nov 2014, 21:17

arond wrote:
sXe | unpack wrote:
Si dupa te duci iar la spital si nu ii mai poti trimite :meme
Am terminat cu spitalul, am avut si eu probleme ca fiecare, nu rade ca nu se stie cand crapi si tu.
Nu rad daca a fost adevarat.Insa din cate au zis baietii leai maiz is la cativa tot asa.Oricum miai dat teapa frumoasa cu 80 e. Tot tepar ramai.Mai amanat aproape 1 an cu diverse motive ba ca iai pus ba ca nu iai pus parca veneau pe jos acei bani. ;))

Project NeXon 3.0 ByPass The Best Guard | Afiseaza codul
[video]https://www.youtube.com/watch?v=8_E9Mgxu9gM[/video]
arond
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 42
Joined: 14 Nov 2014, 10:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Nov 2014, 21:34

sXe | unpack wrote:
arond wrote:
sXe | unpack wrote:
Si dupa te duci iar la spital si nu ii mai poti trimite :meme
Am terminat cu spitalul, am avut si eu probleme ca fiecare, nu rade ca nu se stie cand crapi si tu.
Nu rad daca a fost adevarat.Insa din cate au zis baietii leai maiz is la cativa tot asa.Oricum mi-ai dat teapa frumoasa cu 80 e. Tot tepar ramai.Mai amanat aproape 1 an cu diverse motive ba ca iai pus ba ca nu iai pus parca veneau pe jos acei bani. ;))
Pai vad ca ma iei la misto cu spitalul ca am fost si nu e adevarat, daca am zis la mai multi inseamna ca a fost adevarat.Hai sa o luam cu inceputul, te-am tinut 5 luni de zile gratis cu 4 servere care reprezentau platforma ta unde ajungeau jucatorii furati de la cs-boost si alte site-uri, eu stiind ce faci.Imi cereai mereu ca un pripas de copil ca sa iti poti fura jucatori din alta parte, ip-uri si porturi noi la fiecare saptamana.Ai facut bani frumosi pe ip-urile mele care ulterior au fost banate in gtrs si cs-boost, e simplu de ce, eu nu foloseam asa ceva, foloseai tu.Deci acei 80 euro o poti numi pierderea ta din moment ce 5 luni de zile cate 4,5 servere le foloseai gratis sa furi jucatori din alta parte si fara sa platesti.Ulterior dupa ce ai disparut de pe ip-urile mele eu am pierdut mai mult din cauza acelor banuri luate din clasa pentru ca apareau clienti care vroiau ip-uri nebanate sau "virgine" in site-urile de boost si eu nu aveam de unde sa le ofer atunci (acum am) din cauza banurilor luate din cauza ta.Nu stiu daca ai observat dar eu imi fac singur legea dupa logica si gandirea mea, nu dupa realitatea de pe acest forum.De ce, pentru ca toata lumea trebuie sa castige si sa si piarda uneori.Nu trebuie sa par un model de corectitudine pentru nimeni pentru ca aici nu se merita ci pur si simplu sa mi se plateasca ce am oferit gratis, asa ca nu incerca sa pari corect pentru ca nu esti.Eu am pierdut mult mai mult de 80 de euro decat ai pierdut tu pana am schimbat ip-urile, eu oricum stiam dar vezi tu precum zicea clovnul tau dudu care dadea tepe cu apeluri in romtelecom cu mass-uri despre 0.49 centi un apel si el era 20 euro (asa a facut el o gramada de bani) uneori trebuie sa mai si pierzi ca sa castigi.

@SaLLeR ;ddd daca am raspuns inseamna ca vroiam sa o rezolvam dar daca nu esti educat te voi manji cu 10 ron lunar si sa nu ma faci sa iti trimit 5 ron lunar, nu ai cum sa imi interzici pentru ca am IBAN-ul tau si ti voi trimite numai in bataie de joc.
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

20 Nov 2014, 00:23

arond wrote:
SaLLeR ;ddd wrote:Asta ii tehnica ta prietene de a enerva omul.
Si eu daca eram tepar in loc sa iti dau direct ignore asteptam cateva zile pana ceda cel tepuit cu nervi asteptam momentul in care sa ma in jure ca vai doamne sa am un motiv sa nu ii mai trimit bani.
Ti-am zis ca nu am 10 ani si gandesc logic prietene.
Esti prea prost si esti un muritor de foame si cu asta am incheiat tot ce tine de persoana ta infecta.
Nu te da destept ca esti fix opusul.De ce a 2 a zi eu iti vorbeam frumos si continuai sa injuri?Hai nu mai suparat, in iylie suntem gata cu banutii si scapam unu de altul.Zi mersi ca nu te ars ca meritai sincer, noroc ca sunt baiat de comitet.
Esti prea prost ca sa traiesti jeg infect.
Last edited by Andrei.B on 20 Nov 2014, 17:52, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru atac la persoana !
User avatar
sXe | unpack
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 154
Joined: 04 Oct 2014, 18:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: www.Ms-Boost.Com
Detinator server CS: C++ Delphi 7 .NET
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Contact:

20 Nov 2014, 08:25

Ma dute de aici cu serverele tale, mi-ai dat 3 servere mari si late si nici o luna nu au fost, au fost 2 saptamani.Dupa care a cumparat alade la masterserver dedicat si ti le-a platit.Nu ai scuza si cu alea 3 servere mi-ai zis tu ca mi le dai asa ca prieteni.Tot un tepar ramai.

Project NeXon 3.0 ByPass The Best Guard | Afiseaza codul
[video]https://www.youtube.com/watch?v=8_E9Mgxu9gM[/video]
arond
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 42
Joined: 14 Nov 2014, 10:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Nov 2014, 11:18

sXe | unpack wrote:Ma dute de aici cu serverele tale, mi-ai dat 3 servere mari si late si nici o luna nu au fost, au fost 2 saptamani.Dupa care a cumparat alade la masterserver dedicat si ti le-a platit.Nu ai scuza si cu alea 3 servere mi-ai zis tu ca mi le dai asa ca prieteni.Tot un tepar ramai.


O sa atasez discutiile de pe mess sa se vada datele si rugamintile tale catre mine, aveai la un moment dat si 5 serveredupa care ai scazut la 4 cu care ai stat aproape 5 luni de zile si ai facut o gramada de bani.Noi nu am fost niciodata prieteni si ti le am oferit din bun simt, pe vremea aia nu iti permiteai nici macar un domeniu si vindeai pe mess jucatori furati din cs-boost si alte parti cu servere de la mine pe orice porturi doreai.Imi aruncai mereu cate o vorba ca imi dai bani pe ele, dar nu aveai de gabd.Si acum hai sa dezvoltam termenul de tepar.Eu cu ajutorul acatorasofturi cu licenta plus 2 servere dedicate toate platite din banii mei produc din cateva click-uri date serere fe jocuri pe care le vand clientilor.Nimeni dar nimeni de pe forumul asta nu a platit si nu a primit produsul la final, posturile de aici sunt facute doar de oameni frustrati care nu stiu sa vorbeasca.Sa revenim la tine acum, tu promovezi hack-ul si furi de la altii, nu produci nimic cu mana ta, practic injectezi hack-uri pe site-uri mai mari, furi si redirectionezi spre clientii tai.Deci produsul finit pe care il vinzi tu e furat, nu produs de tine, tu te pricepi sa furi nu sa produci ceva cu mana ta.Am stat si m-am gandit de ce sa nu te pun sa platesti atat cat pot lua de la tine pentru ce ai folosit pe gratis avand in vedere ca incerci sa pari corect dar nu esti nici pe departe.
Probleme/perioade grele avem cu totii, nu e o rusine dar le depasim dupa care ne luam din nou de treaba.Asa cum am mai spus a fi corect sau tepar pe extream nu reprezinta un blazon sau o conditie de viata in online, insa a plati cu aceiasi moneda oamenilor care incearca sa profite de tine e specialitatea mea.
User avatar
sXe | unpack
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 154
Joined: 04 Oct 2014, 18:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: www.Ms-Boost.Com
Detinator server CS: C++ Delphi 7 .NET
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Contact:

20 Nov 2014, 12:08

bre stai asa elite.deagle mi l-ai tinut 3 saptamani dupa care a cumparat andrei reseller eu nu am zis cati dau bani pe alea tu nu trebuia sa-mi dai sau imi ziceai inainte sa-mi dai sv ca numi mai dai banii.e teapa pe fata sona si numai mie miai facut asz mai sunt si altii asa ca esti tepar cu diploma iar ceea ce fac eu cu proiectele mele nu te priveste.ai dat la mai multi teapa nu numai mie.la tine toti te injura :meme

Project NeXon 3.0 ByPass The Best Guard | Afiseaza codul
[video]https://www.youtube.com/watch?v=8_E9Mgxu9gM[/video]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information