Pentru cei "Anti Manele"

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Manele Sau Rock,house,hip-hop,dance

Manele
13
25%
Rock
6
11%
Dubstep
6
11%
House
5
9%
Hip-Hop
11
21%
Dance
5
9%
Club
7
13%
Populara
0
No votes
 
Total votes: 53
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

11 Aug 2012, 01:23

winckler wrote:Cam redus.. unde ai vazut tu in ultimul an 'sunt anti manele ba' ?

Eu unul nu ascult manele in casti si nici la petreceri , nu s-a auzit de petreceri cu muzica rock ?

Poate ati fost obisnuiti de parinti cu muzica asta,eu am fost obisnuit altfel si cei care asculta rock nu inseamna ca sunt satanisti.

Mie nu-mi plac manelele,tie nu-ti place rockul,tine de gusturi,chiar trebuie o discutie pe tema asta ? Ne luam la bataie ca nu-mi plac manelele si tie nu-ti place rockul ?

le: :)
Am pus in Timisoara putin muzica la un party de rockeri...cateva rock apoi am dat-o pe hip hop si le-am pus o tiganeasca, sa-i vezi ce se agitau pe acolo :)))
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
RoyalServer
java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

11 Aug 2012, 01:30

Ascult uneori manele ,si chestia cu 4 pahare de vin e foarte adevarata.
Acum ascult hip-hop
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

11 Aug 2012, 02:22

Cei care zic ca " Nu ascult manele , nu-mi plac , le detest " sunt cei din generatia iphone si p&b.
User avatar
TheBestKiller
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 509
Joined: 31 Jul 2012, 10:57
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 2 luni
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 27 times

11 Aug 2012, 02:32

Un gen de party ROCK ONNNNNN


Si un gen de cocalari..
User avatar
rex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 307
Joined: 08 Oct 2011, 14:57
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 45 times
Been thanked: 15 times

11 Aug 2012, 02:53

eu ascult hip-hop si rap old school si ma mandresc cu asta , mai merg si piese clasice romanesti/straine de rock , si mai ascult raggae , in rest nimic :)
User avatar
MyLo
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2373
Joined: 13 Aug 2011, 03:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Destinul lucreaza prin amanunte.
Reputatie: Fost moderator
Location: Arad
Has thanked: 117 times
Been thanked: 120 times

11 Aug 2012, 03:52

Amun wrote:....................
+ ce vrei sa demonstrezi cu acel sondaj? nici macar nu ai pus genurile cum trebuie si vrei sa voteze lumea ? sa demonstrezi ce pana la urma ca pustii de 14 ani de pe extreamcs sunt manelisti ? asta o stiam demult.

Adica eu daca ascult manele am 14 ani, cam faci din tantar armasar ... eu unul am 19 ani si peste 1 luna circ. fac 20 si sunt multi alti care asculta manele si nu au 14 ani. Te rog sa iti controlezi vocabularul Amun.
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

11 Aug 2012, 10:47

RazvaNN. wrote:Cei care zic ca " Nu ascult manele , nu-mi plac , le detest " sunt cei din generatia iphone si p&b.
Nu-mi plac si nu sunt din generatia iphone , cum facem ?
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

11 Aug 2012, 11:08

meLvin wrote:asta o spun sigur deoarece dupa minim 4-5 pahare vin iti vine cheful sa dansezi pe o manea sa "te unga pe suflet" , un live ceva
Si din asta ce sa inteleg? Ca cei care asculta manele sunt betivi, iar genu asta de muzica merge ascultat doar cand esti ametit?
...atunci inteleg de ce majoritatea spun "la mai toate petrecerile se asculta cel putin o manea"
meLvin wrote:Dar in topic postezi Huua urata melodia , cocalar infect , si multe alte mesaje de acest gen.
Oameni de astea se gasesc oriunde, care cred ca muzica pe care o asculta ei este cea mai buna.

Nu este permis sa postezi mesaje de genu "urata melodie" ?
Adica trebuie sa imi placa toate melodiile unui anumit gen?
Oricine care asculta orice gen de muzica, are melodii care nu ii plac, desi ii place genul respectiv.
Tie iti plac TOATE manelele?
Cuiva care asculta rock/dubstep/dance/trance/populara, ii plac toate melodiile din genul respectiv ? Nu.

Mesaje de genu "cocalar infect"

Mesaje de genu asta sunt prostii, scrise de oameni asemenea, oamenii care scriu asa ceva incearca sa caracterizeze dupa criterii care merg mai sus fata de faptul ca asculta manele, pentru ca altfel ar spune "manelisti -----"
Cum ar fi personalitatea sau stilul de imbracaminte sau accesoriile celor care asculta/le plac mai mult manele decat alte genuri de muzica.
Cum ar fi la rock, haine mai negre, tatuaje, cercei prin diferite locuri,etc
Cum ar fi la populara, imbracamintea(costumul ala)
Cum ar fi la hip-hop, haine largi, lanturi,tatuaje,etc

Insa stai calm, nu doar la manele se gasesc oameni care sa caracterizeze o persoana/mai multe, doar dupa ideea lor , "persoana asta asculta manele, sigur este un...si un....si un...si se cumporta ...asa"

exemplu:
Liviu. wrote:Petreceri cu muzica rock? Unde, in comuna satanistilor sau unde? Cand ii vezi pe aia cu cercei in nas si tatuaj pe burta, scuza-ma bai dar aia nu sunt oameni sunt prea prosti pentru a trai oamenii aia.
Asta e un mesaj care este echivalent unui mesaj pentru cei care asculta manele.
Ca sa iti dai seama mai bine, inlocuiesti "satanist" cu "cocalar"
"cercei in nas si tatuaj pe burta" cu "lanturi de aur de 5Kg, 1 litru de parfum si imbracati pana la chiloti in nike/adidas si sparg seminte la scara blocului"

Realizezi acum? Caracterizarile asta sunt lucruri, care odata vazute sau "mediatizate", lumea incepe sa le atribuie tuturor oamenilor care asculta un anumit gen de muzica"

Insa sunt rockeri care nu se imbraca doar in negru, au tatuaje si cercei prin diferite locuri, sunt manelisti care nu ii vezi ca au fel de fel de lanturi/frizuri/etc

cum spunea si
Confuzius wrote:Astea sunt doar etichete prost puse.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

11 Aug 2012, 12:27

winckler wrote:
RazvaNN. wrote:Cei care zic ca " Nu ascult manele , nu-mi plac , le detest " sunt cei din generatia iphone si p&b.
Nu-mi plac si nu sunt din generatia iphone , cum facem ?
+1

@MyLo nu ma refeream la cei care au 20 de ani si au ramas la stadiul de maimuta cu poze vga in oglinda si gel la 2 lei in par eu ma refeream la persoane de 20 ani care ascultau acum 6,7 ani MUZICA.

de ce spun ca cei sub 14 ani? pentru ca in ziua de astazi parintii astea tineri de 22,23 ani pun la ziua copilului lor de cativa anisori muzica gen salam,guta si altii. iti dai seama cum vor creste copii aia?
User avatar
Ovidiu2k4
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 09 Sep 2009, 09:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

11 Aug 2012, 13:06

Liviu wrote:Petreceri cu muzica rock? Unde, in comuna satanistilor sau unde? Cand ii vezi pe aia cu cercei in nas si tatuaj pe burta, scuza-ma bai dar aia nu sunt oameni sunt prea prosti pentru a trai oamenii aia.
Bravo ba geniule.Deci,fa-ma si pe mine sa inteleg.Pentru tine orice fel de muzica rock inseamna satanism?Nu poate lumea sa asculte rock la o petrecere,ca trebuie sa aiba cercei in nas sau vreun tatuaj?Ai o mentalitate de taran cu maneaua in sange.
Ascult orice rock iti poti tu imagina si n-am nici un cercel,nici un tatuaj.Nu mai cataloga oamenii ,doar dupa un simplu om care l-ai vazut tu ascultand rock "care-ti sparge timpanul".
User avatar
danny eXtream
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1750
Joined: 17 Apr 2012, 16:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv !!!!!
Detinator server CS: Nu.
SteamID: warrez12
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
1.5/3
Location: Italia
Has thanked: 83 times
Been thanked: 184 times
Contact:

11 Aug 2012, 13:13

Dance / hip-hop / manele uneori (unele piese ) :-" :)>-
Nu folosesc messenger , nu sunt intermediar si fac tranzactii foarte rar chiar deloc .

SITE DE Traslochi
Facebook Traslochi
Pentru persoanele care sunt in Provincia Lombardia fac traslochi la preturi bune , mai sus pagina de facebook si site-ul .
PS. Doar pentru cei interesati , ceilalti sa se abtina !!


Inactiv
User avatar
Andrei.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2828
Joined: 28 Jun 2009, 18:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: crazyParazitu
Location: In jurul lumii
Has thanked: 402 times
Been thanked: 209 times

11 Aug 2012, 13:26

Una e sa asculti din 'obisnuinta' / placere manele si una e sa asculti la o petrecere.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information