Hackerul roman care a spart serverele NASA arestat

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ovidiu_
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3142
Joined: 02 Apr 2013, 15:55
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 141 times
Been thanked: 295 times
Contact:

03 Oct 2013, 13:49

FANTA wrote:Asta credeti voi ca o sa lucreze, daca era bun nu era prins.
Cu tinkode cum s-a intamplat ? A stat 1 luna maxim la pascarie dupa in libertate lucreaza la o firma de securitate online
RoyalServer
User avatar
APain
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 575
Joined: 03 Apr 2011, 08:50
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost moderator
Nume anterior: justpain
Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Location: Bucureşti
Has thanked: 46 times
Been thanked: 40 times

03 Oct 2013, 13:59

.::RazZzor::. wrote:Asta crezi tu :-j cine știe cat a cardat acest individ sau a facut alte ilegalități
Ştia că dacă, sparge NASA o să-l recruteze, dacă stai puţin să te gândeşti şi dacă te duce capul îţi dai seama că el a lăsat o urmă ca să afle cine este. Totul a fost plănuit, nu toţi sunt proşti. Cu, cunoştinţele sale crezi că are nevoie să facă ilegalităţi? Câţi bani ar câştiga el din muncă dreaptă n-ai idee.
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

03 Oct 2013, 16:21

Asta nu are nevoie sa cardeze, se angajeaza la nasa si pe luna castiga peste 50.000 $.
Aveam si oamenii de calitate aici, bravo lui, e un exemplu.
User avatar
Tyler
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 860
Joined: 05 Jul 2013, 23:53
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 75 times
Been thanked: 131 times
Contact:

03 Oct 2013, 19:37

Ăsta clar va lucra pentru NASA :)))
Image
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Vând conturi League of Legends cu level cuprins între 20-30. Diferite divizii, campioni şi skinuri.
La alegere, Unranked sau o divizie specifică. Toate au acelaşi preţ: 25 lei paysafe/bucată.
Comenzi customizate: Dacă nu deţin cont cu specificaţiile dorite de tine, îmi laşi cât mai multe detalii (campioni, skinuri, divizie) şi am să fac rost în cel mai scurt timp. Plată 50% în avans. Desigur, dacă contul depăşeşte numărul normal de campioni şi skinuri, preţul va fi mai mare.
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

03 Oct 2013, 19:41

FANTA wrote:Asta credeti voi ca o sa lucreze, daca era bun nu era prins.
Asta a fost o strategie, pentru a fi cunoscut, asa va prinde un contract baban in strainatate
User avatar
VladX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1052
Joined: 06 May 2012, 19:22
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 131 times
Been thanked: 142 times

03 Oct 2013, 19:50

Deh,ati vazut ca pe TK l-a luat nu stiu cine si castiga nu stiu cat pe luna si acuma credeti ca cu toti se va intampla ca si in cazul lui TK?
Image
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

03 Oct 2013, 20:04

VladX wrote:Deh,ati vazut ca pe TK l-a luat nu stiu cine si castiga nu stiu cat pe luna si acuma credeti ca cu toti se va intampla ca si in cazul lui TK?
nu la luat nimeni, a refuzat ofertele, el are propria lui afacere
User avatar
G3ner1c
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 901
Joined: 08 Jul 2010, 19:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: WOW
Detinator server CS: da
SteamID: nocs_nofun5
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Restrictie mesaje private (scos - club)
Location: C:\Program Files\xTreamCs
Has thanked: 73 times
Been thanked: 38 times
Contact:

03 Oct 2013, 20:51

Pai voi de ce credeti ca NASA cere despagubire atat de "astronomic" de mare? Fie ca vor fie ca nu, NASA au nevoie de baietii astia automat.Ori platesti despagubirile(imposibil) ori te angajezi la ei si le accepti oferta.
Sunt mereu stramb, prea multi indivizi pe coiul meu stang, te crezi destept, poti sa treci pe coiul meu drept. -VD.
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

03 Oct 2013, 22:33

gloryous wrote:
.::RazZzor::. wrote:Eu sper totuși sa faca pușcarie
Ai o mentalitate proasta..e ca si cum in zilele noastre ar trai Einstein si l-am baga la puscarie pe motiv ca e nebun...e o prostie mentalitatea romaneasca de asta multi arata cu degetul spre hackeri deoarece ii cred hoti...
De fapt are o mentalitate corecta vizavi de subiect. Exista metode prin care poti aduce la cunostinta proprietarului unui server/retea/website/etc eventuale probleme de securitate, daca chiar iti doresti sa ajuti si in ziua de azi nici macar companiile mari nu te mai cheama in instanta daca le aduci la cunostinta lor prima data, inainte de a face publica vulnerabilitatea. Ba chiar in unele locuri primesti si recompense materiale pentru ajutor.

Din secunda in care ai intrat undeva si nu ai anuntat, actiunea ta se transforma in fapta penala si cu siguranta vei ajunge si prin tribunal urmand sa platesti la despagubire si tu si urmasul tau direct.

Imediat dupa ce se afla de cate un caz asemanator cu acesta, apare si reactia tipica romanului care habar nu are pe unde se bea apa si pe unde se elimina resturile: "ce daca l-au dat in judecata. lasa ba ca il angajeaza aia si o sa lucreze in state. hă-hă". Daca "aia" vroiau sa il angajeze, o faceau pana acum. Nu il chemau nici in instanta, nu cereau despagubiri si nici nu era dat in urmarire prin Interpol.

Daca esti pasionat de securitate si esti bun la asta, pui mana si faci treaba asta legal, cu sprijinul companiei vizate. Ai sanse sa castigi si niste bani in loc de ani dupa zabrele.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
snoopy-
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 2465
Joined: 19 Jan 2013, 17:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Silver I
Detinator server CS: Nu.
SteamID: hancko2
Reputatie: Fost Super moderator
Nume anterior: .::RazZzor::., GeNiu[S]^
Fost Arbitru eXtream
Location: Maramures
Has thanked: 150 times
Been thanked: 49 times
Contact:

04 Oct 2013, 00:00

vim wrote:
gloryous wrote:
.::RazZzor::. wrote:Eu sper totuși sa faca pușcarie
Ai o mentalitate proasta..e ca si cum in zilele noastre ar trai Einstein si l-am baga la puscarie pe motiv ca e nebun...e o prostie mentalitatea romaneasca de asta multi arata cu degetul spre hackeri deoarece ii cred hoti...
De fapt are o mentalitate corecta vizavi de subiect. Exista metode prin care poti aduce la cunostinta proprietarului unui server/retea/website/etc eventuale probleme de securitate, daca chiar iti doresti sa ajuti si in ziua de azi nici macar companiile mari nu te mai cheama in instanta daca le aduci la cunostinta lor prima data, inainte de a face publica vulnerabilitatea. Ba chiar in unele locuri primesti si recompense materiale pentru ajutor.

Din secunda in care ai intrat undeva si nu ai anuntat, actiunea ta se transforma in fapta penala si cu siguranta vei ajunge si prin tribunal urmand sa platesti la despagubire si tu si urmasul tau direct.

Imediat dupa ce se afla de cate un caz asemanator cu acesta, apare si reactia tipica romanului care habar nu are pe unde se bea apa si pe unde se elimina resturile: "ce daca l-au dat in judecata. lasa ba ca il angajeaza aia si o sa lucreze in state. hă-hă". Daca "aia" vroiau sa il angajeze, o faceau pana acum. Nu il chemau nici in instanta, nu cereau despagubiri si nici nu era dat in urmarire prin Interpol.

Daca esti pasionat de securitate si esti bun la asta, pui mana si faci treaba asta legal, cu sprijinul companiei vizate. Ai sanse sa castigi si niste bani in loc de ani dupa zabrele.
In sfarsit un om pe extreamcs care se pricepe 8-|
Image
User avatar
Alexxandra
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 428
Joined: 23 Oct 2011, 02:27
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Da
SteamID: negociu1
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times
Contact:

04 Oct 2013, 14:05

Dar te-ai gandit, ca poate sa-i zica "Hai aici ca lucrezi la noi" si poate sa-l bage aia undeva sa-l omoare cu bataia, ca a aflat unele lucruri,pe care numai aia de la NASA le stiu.

Habar nu avem, cate chestii ciudate din lumea asta, stiu astia de la NASA.
Image
I love you because you love me,
I hate you because you love me,
I hate me because I love you!

I'm everything I am,
Because you loved me! :*:*:*8-|8-|


Vând server Half-life 18 sloturi !! / Vand Steam-uri !!! 5 euro . /
GVg.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 187
Joined: 23 Aug 2013, 14:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Connect CS.CS32.RO
Detinator server CS: cs.cs32.ro
SteamID: prooobleme
Location: >_
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times
Contact:

04 Oct 2013, 14:50

Voi credeti , ca el a spart nasa de placere :)) , a facut asta doar ca sa fie luat in vizor de gigantii internetului GOOGle , Yahoo , Facebook ...etc . Nu intra nimeni la inchisoare , prima data il cheama sa le arate cum a spart sa rezolve problema si pe urma au ei grija .
artCMS - 3 TEME PHPBB3 CARE LE GASITI DOAR AICI # TEME DLE UNICE IN ROMANIA # SCRIPTURI PHP # LGSL-URI # URMEAZA TEMPLATE-URI HTML SPECIALE !
CS32 ROMANIA O COMUNITATE PLINA DE OAMENI SERIOSI , NU COPII CARE SE LAUDA CU CEVA FURAT
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information