Pentru sanatatea cetatenilor!!!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Motion
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 164
Joined: 22 May 2008, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent pentru insulte asupra detinatorului [scos]
Ban 3 luni!
(Ban scos de 1 mai!)
Location: Braila
Been thanked: 3 times

19 Dec 2010, 01:03

Dragi tovarasi, stiu ca se apropie sarbatorile si toata lumea se axeaza pe mancare si alte produse mai mult sau mai putin sanatoase ! Multi dintre noi in ziua de revelion aven pe masa cel putin o sticla de Coca-Cola , Sprite , Fanta , Pepsi sau alte minuni destea care nu sunt altceva decat o BOMBA CHIMICA pentru organismul uman. Sunt multe articole pe internet despre Coca-Cola si toate sucurile care contin tot felul de acizi , carameluri sau tot felul de minuni cu denumiri destea care mai de care. Dar ce este cel mai important ? Parerea mea este ca un pahar de cola sau alt suc ("bautura racoritoare carbogazoasa") este echivalentul unei tigari fumate ! Ce este mai bun decât sa fie însotit prânzul nostru sau pizza de la cina de o Coca-Cola rece ? Racoritoare, digestiva si mai ales ? "fara de moarte". Nu cumva însa, în spatele acestora se ascunde ceva ? Exista ceva ce nu stim ? Ce este, în fine, acest lichid negru spumant pe care-l numim Coca-Cola ? Chiar si din propria experienta va pot spune ca de vreo 3 luni de cand am incetat sa mai beau astfel de sucuri cu acid ma simt mai bine cu stomacul , eu care aveam probleme cu acesta seara cand ma culcam si chiar ziua cateodata ma durea foarte tare! Faceti si voi un test si nu beti aceste porcarii timp de 2-3 saptamani si observati diferenta dintre un pahar cu suc si unul cu apa plata ! Nu spun ca apa minerala nu este buna dar acel acid nu face deloc bine pentru stomac ... Deci incercati sa evitati toate aceste sucuri chiar si cele gen Granini, Cappy 100% portocale sau alte minciuni ieftine , stiu ca pentru unii dintre voi este greu sa vi se pare o aberatie dar asta e adevarul sucurile care continti tot felul de minuni destea chimice sunt ca niste bombe chimice pentru organismul nostru !
- Acum câteva luni a avut loc un concurs la Universitatea din Delhi : "Cine va bea mai multa Coca-Cola ?" Câstigatorul a baut 8 sticle si a murit pe loc din cauza supra-dozei de "bioxid colorant" (cernelat) în sânge si a lipsei oxigenarii. De atunci, decanul a interzis categoric racoritoarele gazoase la bufetul universitatii. - Cineva a pus un dinte spart într-o sticla cu Pepsi-Cola ; în timp de zece zile acesta s-a dizolvat ! Dintii si oasele sunt singurele parti umane care ramân intacte destul de mult timp dupa moartea noastra.
Va imaginati ce poate face aceasta racoritoare sensibilelor noastre intestine si în ce hal poate ajunge interiorul stomacului nostru?

Sa nu uitam de faptul ca o anumita substanta care se afla in planta de cola, este asemanatoare unui drog si ne face sa consumam aceasta bautura frecvent odata ce am inceput cu ea. @-)
Bandă organizată .
RoyalServer 2
BoggY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2309
Joined: 06 May 2007, 03:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Been thanked: 58 times

19 Dec 2010, 01:04

Ok , voi bea apa plata si nu voi manca , ca totul e chimic !
Last edited by RedForce on 19 Dec 2010, 01:17, edited 1 time in total.
Reason: =))
User avatar
ivacast
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 482
Joined: 23 Jan 2010, 11:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

19 Dec 2010, 01:15

imposibil ce zici tu
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

19 Dec 2010, 12:53

apoi ma acuma cu ce sa traim cu aer si pamant in *
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

19 Dec 2010, 13:02

Axati-va pe "sarmalele de sarbatori" si nu deviati de la subiect! :|
Nu a facut omul asta topicul ca sa faceti voi +1 , vorbiti despre MANCARE :-ss !

ON: Multe s-au vorbit despre mancarurile astea , dar vad ca lumea inca le mananca si nu mi-e rusine sa spun ca si eu ! Dar totusi este bine de stiut ce ne spune MOTION !
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

19 Dec 2010, 13:11

nu pierd 3 minute din viata sa citesc tot, dar am citit primul rand si jumate din al doilea si am realizat ca iti permit sa-ti dai kill.
Ghos7
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 700
Joined: 10 Apr 2009, 23:08
Detinator Steam: Da
CS Status: eXtreamCS
Reputatie: Fost moderator
Location: Romania
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times

19 Dec 2010, 13:17

Multi dintre noi in ziua de revelion aven pe masa cel putin o sticla de Coca-Cola , Sprite , Fanta , Pepsi sau alte minuni destea
Da frate inteleg si eu ca pepsi sau cola ,fanta etc toate contin nu stiu ce chimici ... dar de revelion cand vin prieteni pe la mine ce vrei sa le pun pe masa un pahar cu apa la fiecare ? asta e prea de tot :)) ... chiar nu strica daca mai bei din cand in cand un pahar de cola ;) .
Last edited by Ghos7 on 19 Dec 2010, 13:19, edited 3 times in total.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

19 Dec 2010, 13:18

ivacast wrote:imposibil ce zici tu
Mai documenteaza-te o data. Cea mai mare porcarie sunt sucurile astea, eu nu mai beau de juma' de an, si inclin sa cred ca mi-e mai bine, si niic organismul n-o mai cere. Mi-a zis si taicameo atunci, ca mai bine beau o bere, un pahar de vin decat chimicalele alea...
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

19 Dec 2010, 13:52

In loc de COLA, SPRITE, FANTA, etc. ce vrei sa pun pe masa? 1 bax de COLA pe an nu strica b-(. Oricum ce scrie mai sus ii afecteaza doar pe cei care beau sucuri acidulate 24/24.
OFF: ciudat, patronu' de la COLA, fabrica si insulina.
User avatar
t1geR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 11 Dec 2010, 08:34
Detinator Steam: Da
CS Status: examen..
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Bacau
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

19 Dec 2010, 13:56

Eu beau foarte des Pepsi si nu am nimic :|

Pe langa mai si fumez . Si totusi sunt sanatos tun
User avatar
lan1337wOw~
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 602
Joined: 11 May 2010, 01:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Capitala
Has thanked: 60 times
Been thanked: 61 times
Contact:

19 Dec 2010, 13:58

daca pe noi nu ne doare stomacu cand bem/mancam ce NE PASA NOUA DE TINE ? acu foarte serios vorbind ..
User avatar
t1geR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 11 Dec 2010, 08:34
Detinator Steam: Da
CS Status: examen..
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Bacau
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

19 Dec 2010, 14:00

lan1337wOw~ wrote:daca pe noi nu ne doare stomacu cand bem/mancam ce NE PASA NOUA DE TINE ? acu foarte serios vorbind ..
doar am zis m2s nu tre sa te bagi in seama

salpa
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information