E periculos sa traiesti in Romania ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MasteR
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2963
Joined: 10 Aug 2007, 19:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Intr-o scurta vacanta !
Reputatie: Fost administrator
Location: Brasov , Romania .
Has thanked: 10 times
Been thanked: 150 times

26 Jun 2008, 12:34

Azi la emisiunea "Neatza cu Razvan si Dani" era intrebarea "Este periculos sa traiesti in Romania ?"
Majoritatea raspundea ca da...ca la fiecare colt de strada te poti trezi cu ceva in cap,multe masini dau peste oameni pe trecerea de pietoni,etc :)

Eu am aceasi parere...este destul de periculos sa traiesti in Romania,dar nu numai aici :)

Vreau sa vad si parerile voastre !

Ps:Nu postati doar cu da si nu,spuneti si de ce !
Last edited by MasteR on 26 Jun 2008, 14:16, edited 1 time in total.
RoyalServer
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

26 Jun 2008, 12:38

DA,acelasi motiv,oricand te poti trezi cu ceva in cap si mori pe loc acolo,toti se cearta,sunt foarte multi nebuni pe aici :D la fiecare colt de strada gasesti unul care rade de tine ba ca ai nasul stramb ba ca ai bucile mari etc ...
User avatar
-xP- KryS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 302
Joined: 30 Apr 2008, 22:52
Detinator Steam: Nu

26 Jun 2008, 12:40

Eu odata am fost sa iau paine si suc ... si cand am venit eram boschetari drogati ... s-au luat de mine si s-a ajuns la bataie ... si vreau sa va spun ca am crezut in momentul ala ca aia ma omoara ... pana mi-am luat curaj si am dat in ei ca lumea si nu simtea ... si au mai venit o ditati satra de drogati si am plecat :|
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

26 Jun 2008, 12:42

-xP- KryS wrote:Eu odata am fost sa iau paine si suc ... si cand am venit eram boschetari drogati ... s-au luat de mine si s-a ajuns la bataie ... si vreau sa va spun ca am crezut in momentul ala ca aia ma omoara ... pana mi-am luat curaj si am dat in ei ca lumea si nu simtea ... si au mai venit o ditati satra de drogati si am plecat :|
LoL :| nu am mai auzit asa ceva
Spionul

26 Jun 2008, 12:54

e periculos sa traiesti in Romania,deoarece poti sa fi atacat peste tot :| ,mai bine mas muta intro tara mai linistita si civilizata cum ar fi Statele Unite Ale Americi :D>- :x

cine crezi ca iti da tie viza de plecare in america :)) ? si ca turist e foarte greu sa pleci :-j

@ dahaka cati ani ai :-/ ?
User avatar
-xP- KryS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 302
Joined: 30 Apr 2008, 22:52
Detinator Steam: Nu

26 Jun 2008, 12:56

Spionul wrote:e periculos sa traiesti in Romania,deoarece poti sa fi atacat peste tot :| ,mai bine mas muta intro tara mai linistita si civilizata cum ar fi Statele Unite Ale Americi :D>- :x
Stai calm ca nici acolo nu e un loc linistit ... peste tot e asa ... trebuie sa ne obisnuim cu tara asta ... peste tot oameni care vor sa te stoarca de toti banii si sotie ( daca este tanara ) ... cei batrani blesteama toata ziua ... toti pe tine ... peste tot e asa ... trebuie sa fim duri !
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

26 Jun 2008, 13:04

Cel mai rau lucru e ca daca lesini pe strada sau daca mori nimeni nu te baga in seama te lasa acolo. :|
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
User avatar
DahaKa
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 510
Joined: 27 Aug 2007, 00:01
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 49 times
Been thanked: 9 times

26 Jun 2008, 13:23

Hmm tara asta...Pai la dat in cap nu am avut probleme decat cu niste tigani care erau tari in gura, pana mea eu am sarit ca prostu' la bataie..mi-am luat bataie dar dupaia mi-am luat revansa cu mai multi...Doamne cand vine un tiganas care iti ajunge pana la genunchi si incepe sa te injure de morti...dar doar gura e de ei...Tiganii sunt smecheri ori in grup ori cu cineva mai mic sau cu o fata in rest parte in parte un tigan nu are tupeu sa se bata, zic din experienta.....In schimb cu romanii nu prea, doar pitici dastia care se cred smecheri le dai un capac se duc la mama 8-| .In schimb pe strazi sunt numai tampiti cu Dacii "Tunate" (le-au lasat in ploaie si s-au tuna;) ) Cu tot felul de Naic-uri, Pleiboi si dolcekabana(cum zic ei :))) ).Asa si sunt dastia cu Dacia care se cred in NFS au impresia ca sunt intr-u Lambo si gonesc ca prostii pe strazi mici...Si intra in oameni ca nu au frane...Tin minte ca eram cu un prieten care are Seat Leon Cupra si a venit un chinuit cu Dacia avea toba sparta si a vrut sa se traga cu noi =))...in final a refuzat prietenul meu...Inainte cand eram o tara comunista aveam economii si bani dar nu aveam ce cumpara...Acum nu vorbesc de mine ci de parintii mei...Degeaba stau in capitala ca sunt inconjurat de tarani...Cu imitatii pe ei, au dragasari din piata dar se lauda ca sunt Converse...E o tara plina de coruptie, politistii in loc sa te apere te bat...Deci asta e tara noastra nu o sa ajungem ca Germania,SUA,Finlanda...noi suntem in urma cu 100-200 de ani.Noi aproape ca suntem Africa...
Hmm cam mare postul :P
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

26 Jun 2008, 13:47

MasteR wrote:Azi la emisiune "Neatza cu Razvan si Dani" era intrebarea "Este periculos sa traiesti in Romania ?"
Majoritatea raspundea ca da...ca la fiecare colt de strada te poti trezi cu ceva in cap,multe masini dau peste oameni pe trecerea de pietoni,etc :)

Eu am aceasi parere...este destul de periculos sa traiesti in Romania,dar nu numai aici :)

Vreau sa vad si parerile voastre !

Ps:Nu postati doar cu da si nu,spuneti si de ce !
Te uiti si tu :X :X...in fiecare dimineata urmaresc...mai ales cum o fost acuma concursul cu gagicile alea 8->.....nu e periculos daca stii cum sa te feresti de anumite chestii :D
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
fResh
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 438
Joined: 20 Jun 2008, 15:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma gandesc la tine :X Iulya
Location: Iasi

26 Jun 2008, 16:32

Da este periculos deoarece intr-o zi mergeam prin oras si deodata m-am trezit cu o piatra in cap dar pacat ca nu l-am vazut pe ala care mi-a dat , dar oricum era un tigan.
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

26 Jun 2008, 17:37

Da este,aceleasi motive ca voi,dar pot sa va garantez ca in italia dupa 12 noaptea nu poti umbla pe strazi de drogati :|
ps:am fost si stiu ;)
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Jun 2008, 18:20

NU, Romania este inca o tara sigura fata de celelalte tari. Dar trebuie sa ai grija cand cumperi ceva Nu ma prea incred in nici unul care vinde ceva second hand si e roman.

In Amsterdam gasesti iarba la fiecare colt de strada, la fel este si in Luxemburg. In Paris poti gasi si acolo drogati. La fel si in italia. In Ungaria poti gasi la fel oameni beti/drogati dar nu auzi la stiri ca cineva a fost calcat de o masina etc... In Bulgaria daca careva te opreste pe strada sigur are o arma si vrea sa te jefuieasca. In Romania gasesti maxim boschetari beti crita. Germanii nu cred ca sunt mai diferiti dar nu stiu nimic. Irlandezii te impusca daca nimeresti intr-un cartier in care exista o comunitate mai aparte (reality zone). Gasesti destui englezi drogati in anglia, dar macar sunt destui politai. In America sunt gandaci care te pot omora daca te inteapa. Nici nu ii vezi dar sunt in aproape toate casele in unele locuri. Plus ca cartierele linistite gongaie de ***** si idioti.

Nu cred ca romania nu este sigura. Doar ca poate fi mai sigura. In romania macar bati un tigan si nu ajungi la politie ca ala nu are buletin.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information