permis

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

02 Aug 2015, 15:46

warclau wrote:
aware's wrote:
Aloha97 wrote:Mulți băieți deștepți pe aici, cum sa nu înveți regulile și sa faci doar chestionare? Doamne ce tâmpenii, trebuie sa înveți depășirea, oprirea,staționarea, reguli de baza și după te poți axa pe chestionare.. nu te lua după toți copacii.
Baiatul are dreptate , oricum daca va continua lumea asa o sa iti fie frica sa iesi pe strada sa nu te calce unu pe trecerea de pietoni cand mei la magazinul din fata ta :))

n-ai permis si iti dai cu parerea pe aici....indicat ar fi sa dea comment cei cu permis :meme

**** mea , nu exista mod mai usor de a invata decat cu chestionare ...parerea mea . 50-60 % din notiuni ar trebui stiute dinainte sa te apuci de scoala de soferi , din pasiune...
Da , sigur. Eu stiu ce spun , adica ce o sa invete pe de rost chestionarele alea si cand o sa vada un indicator de prioritate nu o sa stie ce sa faca deoarece a tocit niste chestionare ca sa ia sala da el e bota :~). E doar lenea sa invatati din carte frumos sa aveti habar ce faceti cand mergeti cu masina :~(. Sunt orase fara semafoare , si pe drumuri principale unde e trecere de pietoni si e o lege ca TREBUIE SA RESPECTI PIETONII SI SA LE DAI PRIORITATE (Art. 135 r/oug 195/02) , si desigur in acel oras se face asta doar dupa 5 minute de asteptat ori daca e politia :troll si atunci opresc toti , de curand am fost in suedia nu vedeai om sa nu opreasca cand treceai pe trecerea de pietoni , biciclisti mergeau frumos tot , te plimbai prin oras si era foarte ok. Si dupa va ganditi ca de ce is atatea accidente , si in suedia auzi de un accident la 2 ani din ce am auzit. Deci nu pot sa fac diferenta intre romani si straini , pentru ca noi tocim ceva sa luam rapid bla bla bla , intrebarea ramane : De ce in Suedia toata lumea opreste la trecerea de pietoni si in sate oriunde , si in Romania stai pana te plictisesti sa treci pe o trecere de pietoni :~( , de ce ? pentru ca aia nu au facut chestionare ca voi si le-au invatat pe derost ca in trafic sa nu aiba habar ce sa faca , sunteti mari soferi si ma intreb de ce tot vad atatea morti si accidente in trafic sper sa o tina toata lumea din ro cu chestionare ca voi si dupa sa muriti toti din cauza celor care fac cacaturi de astea si nu stiu sa conduca , poti sa ma injuri sa iti bati joc de mine ca e ceva normal suntem in Romania nu pun la suflet , injura-ma , dar se observa diferenta dintre oameni civilizati si oameni necivilizati.
Cand imi raspunzi frumos la intrebari , si o sa imi spui de ce nu putem fi civilizati o sa raspund si la urmatoarele lucruri pe care le intrebi
Last edited by aware's on 02 Aug 2015, 18:03, edited 2 times in total.
RoyalServer
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

02 Aug 2015, 15:56

mama ce tare....tu esti singurul cu permis de pe forum , singurul care a iesit din romania :meme

=)))))))))))))) arata-ne si noua permisu tau si de cat timp il ai...apropo la trecerea de pietoni ideea e sa iei cat mai multi pe bord...cum dracu sa opresti la trecerea de pietoni ? art 47 /45 2556666
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

02 Aug 2015, 20:30

Eu am memorat mai mult de jumatate din carte si fac si chestionare , dau vineri si-ti spun cum e mai bine cu sau fara =))

EDIT : Am citi cam jumatate din raspunsurile din topicul asta si nu ma mira nimic :)))) voi astia doar cu chestionare sunteti nebunii care muriti cu masina si mai luati 3 nevinovati dupa voi , cum sa te urci in masina fara sa stii o mare parte din reguli e si logic odata si odata ori ramai fara permis ori fata capul pe umeri Doamne Fereste
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

02 Aug 2015, 20:39

cred ca cei fara permis nu ar trebui sa lase reply....chit ca faci chestionare chit ca citesti din carte tot retii ...nu ai cum sa iei sala daca nu stii regulile in trafic ...oricum am mai zis....poti sa iei sala cu 26 si sa fii praf la oras sa dai de 10 ori ca sa iei...din punctul meu de vedere nu au nici-o legatura...oricum prioritatea , semnele , depasirile si un copil de 10 ani le stie...
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

03 Aug 2015, 00:36

warclau wrote:cred ca cei fara permis nu ar trebui sa lase reply....chit ca faci chestionare chit ca citesti din carte tot retii ...nu ai cum sa iei sala daca nu stii regulile in trafic ...oricum am mai zis....poti sa iei sala cu 26 si sa fii praf la oras sa dai de 10 ori ca sa iei...din punctul meu de vedere nu au nici-o legatura...oricum prioritatea , semnele , depasirile si un copil de 10 ani le stie...
Ai mare dreptate aici, degeaba iei sala cu 26 dacă nu cunoşti decretul îndeajuns de bine când eşti în trafic.
User avatar
TDB
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3853
Joined: 18 Oct 2008, 10:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Göteborg
Has thanked: 122 times
Been thanked: 294 times

03 Aug 2015, 00:43

Asta e gen: "Prost sa fii, noroc sa ai."
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Petal [Bot] and 265 guests