Persoane care au probleme cu viteza la internet?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

24 Jan 2019, 02:00

Sunt pe aici persoane care au probleme cu viteza la internet ?
Mi se misca enorm de urat internetul...Image
Stau chiar si cate 8-9 secunde sa mi se incarce o pagina web...In jocuri ca si CS ori Lol e imposibil sa fac ceva...Ma dispera netul asta de ***** si ma oftica ca asa este peste tot...In alte parti ale Germaniei este si 1 mbps....Folositi ceva programe care pot sa opreasca procesele care functioneaza aiurea si imi consuma internetul?
Eventual daca ma pot conecta la router sa imi setez calculatorul ca prioritar la viteza de internet pentru ca mi se mica foarte, foarte prost...Mentionez ca sunt pe cablu nu WIFI...Daca ma conectez pe WIFI e jale mare...Scade la 0.8 mbps si uneori chiar pica...
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
RoyalServer
User avatar
Pymbor
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 675
Joined: 01 Jan 2013, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc
Reputatie: Restrictie moderator (25 Aug 19)
Fost detinator DR și ZM
Castigator membru CLUB eXtream @ MOS NICOLAE (3 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

24 Jan 2019, 02:04

Si eu am la Vodafone ( Berlin ) si cica au probleme cei de la Unity, Arcor si Teleokm, iar din cauza asta imi afecteaza si mie banda de internet.
Cica in 3 zile isi revine.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

24 Jan 2019, 02:12

Pymbor wrote:Si eu am la Vodafone ( Berlin ) si cica au probleme cei de la Unity, Arcor si Teleokm, iar din cauza asta imi afecteaza si mie banda de internet.
Cica in 3 zile isi revine.
Nu am avut Vodafone deoarece nu acopera orasul nostru.Nici Arcor.
Am avut insa de la Telekom care efectiv pica seara...De pe la ora 11 pana pe la 7 8 dimineata nu aveai net...Ne-au mutat automat pe toti la Unity insa tot jale merge...Ziua merge ok...8 - 9 mbps...Sa nu exagerez...Insa seara e dezastru...Nu e de cateva zile...Am probleme cu internetul de cateva luni...Si ma oftica ca ma folosesc de internet sa lucrez...
Daca suni la ei zic ca o sa vina peste 2 - 3 saptamani..Fac ceva merge 1 2 zile si apoi poc...
Chiar daca e asa cum zic ei ca netul in Germania e foarte prost...Cum fac nemtii stream daca nu primesti viteza necesara sa te poti juca online....dar amite sa faci stream

Exact ce ziceam...Cateva minute mai tarziu scade si mai grav... 1.4
Image
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

24 Jan 2019, 02:21

Eu am de la 1und1 ... e incredibil de bun, fortnite ping 1 pe sv de grrmania, csgo ping 5-9.
Downloadez cu 5-6 mb pe torent.
Unitimedia nu e asa bun, are varu meu, se misca prost rau.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

24 Jan 2019, 02:25

Oricum nu ma prea ajuta...Pentru ca ma vor obliga sa platesc cacatul lor de contract pentru un internet de *****...
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

24 Jan 2019, 13:54

Banuiesc ca ai abonament de 100mbps. Daca da, viteaza pe care o ai la download e destul de acceptabila. Pingul e destul de mic insa upload-ul e slab.

Iti recomand sa nu bagi nici un software care "optimizeaza" conexiunea, nu stii la ce umbla si te trezesti ca trebuie sa reinstalezi windowsul.
nixwhy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 12 Jan 2019, 15:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Jan 2019, 17:48

Am mai pățit și eu zilele astea la akta sa nu am ping cu multe servere, atât site-uri și servere de cs, ma refer nu aveam peering cu alți furnizori, mergea 2 secunde se întrerupea.. Și nu a fost dela mine.
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

25 Jan 2019, 11:48

Dar eu ce pot face cu upload-ul ? Am un contract destul de bun la internet, de pe filelist descarc torrente constant cu 45-46 mb/s , dar upload mai mult de 200 kb/s nu trece…

http://www.speedtest.net/result/7986038299

… totusi testul imi arata upload 250 mb/s dar eu mai mult de 200 kb/s nu uploadez pe trackere si ma enerveaza. Este vreo setare ceva , trebuie facut ceva ? Am testat mai multe metode, dar poate stiti vreunul care a mai trecut prin asta..
User avatar
-BlacKodE-
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1193
Joined: 16 Nov 2013, 11:57
Detinator Steam: Da
SteamID: blackode
Reputatie: Fost Super moderator
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

25 Jan 2019, 11:54

Probleme cu Telekom. Viteza fluctueaza infernal. Nu am nici viteza asa mare 20Mbs dar scade la 1-0.4Mbs ce naiba :)) Is satuli astia de la relatii cu clientii de mine. Pana in ianuarie nu am avut probleme.
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

25 Jan 2019, 20:15

Image

Si eu am aceeasi problema, am ajuns in Franta, Paris. Internetul functioneaza relativ ok, dar nu ma pot juca league of legends deoarece este o fluctuatie foarte mare de ping!

In secunda asta am 42 apoi urca usor usor pana la 200 dupa coboara si dupa urca si tot asa.. doar pe trepte, doar in acest fel.
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

25 Jan 2019, 21:22

eu.Blizz wrote:Image

Si eu am aceeasi problema, am ajuns in Franta, Paris. Internetul functioneaza relativ ok, dar nu ma pot juca league of legends deoarece este o fluctuatie foarte mare de ping!

In secunda asta am 42 apoi urca usor usor pana la 200 dupa coboara si dupa urca si tot asa.. doar pe trepte, doar in acest fel.
Depinde si pe ce server joci.
EMiNEM
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

25 Jan 2019, 23:26

Massivescu wrote:
eu.Blizz wrote:Image

Si eu am aceeasi problema, am ajuns in Franta, Paris. Internetul functioneaza relativ ok, dar nu ma pot juca league of legends deoarece este o fluctuatie foarte mare de ping!

In secunda asta am 42 apoi urca usor usor pana la 200 dupa coboara si dupa urca si tot asa.. doar pe trepte, doar in acest fel.
Depinde si pe ce server joci.
Pai, am incercat intai pe EUNE..gandindu-ma ca serverul fiind in Germania o sa fie ok, dar nu a fost.
Vazand ca este limba franceza pe EUW am incercat si acolo.. absolut nimic diferit.

Se merita sa iau o cartela de aici sa ma joc prin hotspot ? Am vazut ceva oferte la Lyca.


Edit: Google, Facebook, Youtube functioneaza foarte foarte bine.. insă nu si league of legends-ul :rolling_eyes:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information