Piept Facut

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
scorpi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4355
Joined: 25 May 2008, 09:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream mod
Nume anterior: scorpi, shotskat, xqvs
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Bacau
Has thanked: 66 times
Been thanked: 117 times

25 Jun 2009, 08:43

Eu iti recomand asa:
1. Sa te apuci de inot (Inotul pune in miscare toata masa musculara , te face un baiat aratos - la corp)
2. Sala (P.S: ultras, ce spui 8-| ? Cu sala nu faci nimic ? S-o crezi tu ;) )
3. Flotari,abdomene,lungiri,tractiuni
4. In fiecare zi, te duci la alergat. Faci vreo 3-4 KM. (usor, nu ca disperatul) dupa care revii acasa. Iar seara, din nou.
5. Daca ti-e lene, mai exista o metoda. Aceasta zic eu, foarte simpla: Ciclismul. Te aduni cu prietenii si mergeti cu bicicleta 5-10 KM. (Pentru muschii de la picioare mai mult)
Image
RoyalServer
ultras
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1230
Joined: 10 Mar 2008, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Ocupat
Detinator server CS: Da
SteamID: syntheticweed
Reputatie: Fost moderator ajutator
1.2/3
Location: Craiova
Been thanked: 37 times

25 Jun 2009, 09:48

Scorpions,e ca mine iti spun eu,fac demult sala si sunt unii care fac sala de 5 6 luni si sunt ca in prima zi de sala.Faci acasa ...Iti cumperi gantere si dupa te duci la sala nu incepi cu sala cand tu nu poti ridica 5 kg (minim), sau la aparatele pentru pectorali unde e minim 15 kg.Daca baiatul a spus ca vrea pentru piept ce legatura are alergatul cu pieptul ? :| sau ce mai zici tu pe acolo
User avatar
IonuTz
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 565
Joined: 11 Jan 2009, 00:57
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: CaMp
Has thanked: 114 times
Been thanked: 27 times

25 Jun 2009, 10:55

Vrei sa ai muschi si piept iti spun eu cum:
5 serii cu pauza 1 min:10 tractiuni=50
5 serii cu pauza 1 min:20 flotari=100 flotarii
5 serii cu pauza 1 min:20 abdomene=100 abdomene
5 serii cu pauza 1 min:25 genoflectiuni=125 genoflectiuni
5 serii cu pauza 1 min:pui 3 scaune doua la mini 1 la picior si incepi si faci
pentru muschi la gat:iei un prosop il pui dupa gat si incepi si tragi in contra 2-3 minute pe zii
pentru umeri:doua flacoane de 2 litri pline cu apa si incepi si le ridici dar sa tii minile drepte
tot pentru muschi la gat:faci podul pe spate si te sprijin in cap stai pana iti oboseste gatul.
Cam atat priviti poze facute la bunicamea are sala de sport acasa:http://hi5.com/friend/photos/displayPho ... 07021733_0 sunt eu dupa 4 ani cam asa dar mai trag si de fiere in fiecare zii.SAlut
Head Shot Deagle->Head Shot Aka47->Head Shot->Head Shot->BaN :D
My name in Cs-->>CaMp-->>Sturmgezhutz-->>keke

Image
kEnzo
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 770
Joined: 03 Jan 2008, 22:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator

25 Jun 2009, 10:59

Ultras, Scorpions are dreptate cu alergatul. Eu fac baschet de 3 ani si pot sa zic ca mi s-a dezvoltat putin mai mult corpul de la alergat. In legatura cu ciclismul, este foarte bun dar daca mergi cu bicicleta in fiecare zi 5-10 KM iti faci un picior prea mare si cred ca nu ar arata foarte frumos.
Eu recomand :
1. Flotari -> 30 | 3 serii - 3 luni
2. Abdomene -> 200 | 4 serii - 4 luni } fac o mica acolada ! Daca vrei sa ai un piept frumos trebuie sa ai si un abdomen frumos :)
3. Sala -> 3-4 luni
4. Proteine

Sper sa te ajute, BAFTA!
User avatar
IonuTz
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 565
Joined: 11 Jan 2009, 00:57
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: CaMp
Has thanked: 114 times
Been thanked: 27 times

25 Jun 2009, 11:26

kEnzo wrote:Ultras, Scorpions are dreptate cu alergatul. Eu fac baschet de 3 ani si pot sa zic ca mi s-a dezvoltat putin mai mult corpul de la alergat. In legatura cu ciclismul, este foarte bun dar daca mergi cu bicicleta in fiecare zi 5-10 KM iti faci un picior prea mare si cred ca nu ar arata foarte frumos.
Eu recomand :
1. Flotari -> 30 | 3 serii - 3 luni
2. Abdomene -> 200 | 4 serii - 4 luni } fac o mica acolada ! Daca vrei sa ai un piept frumos trebuie sa ai si un abdomen frumos :)
3. Sala -> 3-4 luni
4. Proteine

Sper sa te ajute, BAFTA!
eu am dat un exemplu pentru inceput ca nul pot pune sa faca ce fac eu kenzo faci 200 abdomene 4 seri?
eu fac in ficare zi 5 seri de 150 abdomene 5 seri de 50 flotari etc
Head Shot Deagle->Head Shot Aka47->Head Shot->Head Shot->BaN :D
My name in Cs-->>CaMp-->>Sturmgezhutz-->>keke

Image
kEnzo
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 770
Joined: 03 Jan 2008, 22:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator

25 Jun 2009, 11:31

Da, deoarece abdomenele sunt cele mai simple exercitii :) (Parerea mea!)
User avatar
IonuTz
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 565
Joined: 11 Jan 2009, 00:57
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: CaMp
Has thanked: 114 times
Been thanked: 27 times

25 Jun 2009, 11:34

da
Last edited by BRANDY #1 on 25 Jun 2009, 11:53, edited 1 time in total.
Reason: Ce "da" ? Nu mai da raspunsuri monosilabice, formuleaza si tu o propozitie.
Head Shot Deagle->Head Shot Aka47->Head Shot->Head Shot->BaN :D
My name in Cs-->>CaMp-->>Sturmgezhutz-->>keke

Image
PcTw
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 23 Jun 2009, 00:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

25 Jun 2009, 12:08

amice mergi la sala sau baga 100 de flotari cu 3-4 pauze depinde cate faci pe serie
P.S la flotari pui toti muschii in miscare ...dar tot mai bine frecventezi $@L@
kEnzo
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 770
Joined: 03 Jan 2008, 22:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator

25 Jun 2009, 14:09

Am downloadat ceva interesant pentru conditionare + conditie fizica -> Program de Antrenament pentru Flotari
User avatar
game
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1206
Joined: 28 Aug 2007, 21:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Intru mai rar, sa nu obosesc prea rau.
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost organizator Cupa eXtreamCS
Location: pe scaun
Been thanked: 9 times

25 Jun 2009, 14:12

kEnzo wrote:Da, deoarece abdomenele sunt cele mai simple exercitii :) (Parerea mea!)
Esti tu sigur? Daca vrei abdomen calumea cat mai repede dute la sala, ia o masa de acolo unde ii poti seta pozitia , puneo cam la 40-50 grade aplecata. Iati o greutate de 20 de KG, puneti-o pe piept, tine-o cu mainile si incearca sa te ridici. La 10 abdomene iti zic eu ca esti pe jos :) . Cat despre piept sala frate , prima oara cand te duci bagi piep cu haltera (40 kg) si bagi in felul asta: Bagi 1 serie , 10 ridicari cu bara goala , apoi bagi 1 serie cu 10 intr-o parte 10 intr-o parte , apoi mai pui 5 kg pe o parte si 5 pe cealalalta alta serie si in ultima serie , bagi cu 40 kg , apoi le scoti repede si bagi cu 30 , apoi cu 15 si apoi bara goala sa vezi ca nu mai poti dar intra calumea :) . Poti baga si mai multe kg atat cat te tine eu am zis asa ca poate esti copil. Dupa te bagi la aparatul ala nu mai stiu cum ii mai zice de imbingi greutatile pe tine (te pui pe un scaun si le impingi spre piept) si sa vezi tu cum intra. Trage asa 2 luni sa se intareasca carnea pe tine , sa capeti cat de cat forma :) apoi ia proteine si defiecare data cand te duci la sala tragi pana te rupi de maini , piept sau ce vrei tu sa faci ;) . Si iti zic eu ca in 5-6 luni il prinzi pe camp cu toate ca el are peste 18 ani :) (cred) si sala de peste 1-2 ani . Orisicat nu faci bine sa intrebi pe forum , cei care se mai duc la sala iti mai raspund dar majoritatea sunt copii ei ridica decat mausul. Dute la sala si intreaba-i pe aia pe acolo sa nu-ti fie rusine ca nu are de ce. Am eu un tovaras avea 47 kg cand s-a dus la sala si tragea de rupea (avea ambitie) de se uita toata sala la el si toti il apreciau , nu conta nimic ;)
User avatar
CZBBRO[
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 316
Joined: 19 Jun 2009, 02:06
Detinator Steam: Da
CS Status: pwh'
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

25 Jun 2009, 14:21

Last edited by game on 25 Jun 2009, 14:23, edited 1 time in total.
Reason: =))
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

25 Jun 2009, 14:38

CZBBRO[ wrote:http://img235.imageshack.us/i/lolzl.jpg/
iti recomand
si ce recomanzi cu poza aia? probabil in poza aia esti tu ;))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information