Pixel, Phone by Google

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

06 Oct 2016, 21:01

Bunicu Magic wrote:Vor sa se ridice la nivelul apple , slabe sanse :D
Daca voiau sa faca asta incepeau mai din timp, nu scoteau gama nexus, ci se concentrau pe telefoane de top). Nici gama Pixel nu se vrea inlocuitoare pentru restul marcilor de telefoane. In primul rand nu ar fi corect din punct de vedere concurential, pentru ca google isi poate optimiza sistemul de operare mult mai bine pentru telefoanele propietare, decat ofera acces la optimizare pentru restul producatorilor. In plus s-au prezentat variante care pot concura cu apple din punct de vedere al functionalitatii, pentru ca, singura comparatie valabila dintre cele doua sisteme de operare este intre un iphone si un nexus(pana acum), respectiv un pixel(de acum in colo).
Telefoanele nu arata urat, doar exista o alta abordare pentru integrarea antenelor, o abordare noua, care la prima vedere arata putin ciudat.
Oricum propunerea este interesanta, este probabil primul telefon dezvoltat de google(daca gresesc si nu este dezolvtat de ei ci de niste parteneri corectati-ma) si este normal sa nu fie chiar pe placul utilizatorilor, pentru ca fiecare model varf de gama a trecut prin cel putin 3-4 schimbari(aici ma refer la variante precum seria galaxy unde exista 7 modele, deci au avut timp sa experimenteze piata) pana au ajuns in varianta asta. Telefonul nu arata urat, sticla aia este foarte ciudat amplasata, dar este mult mai ok decat au fost dungile de la apple(daca acum nu va mai deranjeaza, cand a aparut a fost o isterie imensa). Dar ca finisaj telefonul arata bine
RoyalServer
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

06 Oct 2016, 21:09

Oamenii normali nu cumpara telefonul neaparat pentru specificatii ... ci ca si in cazul hainelor pentru imagine de aceea Apple o sa aibe mereu un atuu fata de google chiar daca google fac telefoane mult mai performante si nici cu apple nu mi-e rusine
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

06 Oct 2016, 22:28

@Pavel:

S-au cam aruncat intr-o gama mai ridicata de ce stiu eu. Si tare imi e ca vor da gres. Pentru ca asta stie sa faca Google. Au foarte mari probleme cu brandingul si mai ales cu stricatul lucrurilor. Stai ca au scos Allo, care nu stiu cat de bine va prinde. Pentru ca in primul rand va fi implementat doar pentru Pixel, Nexusul sa-si ia adio de la asa ceva. Pentru ca na, nu stii sa inveti de la Apple cum sa creezi o exclusivitate.

Google a inceput sa se bazeze pe ideea "Avem cel mai mare motor de cautare, lumea are incredere in noi, de ce sa dezvoltam ceva cand putem strica un lucru vechi si sa creem altul nou". De asta nu am mai auzit de nimic nou pentru GMail, acelasi serviciu de cativa ani incoace. Degeaba au aplicatia aia pentru iOS si Android daca nu e decenta deloc si lumea foloseste alternative ca Polymail sau mai stiu eu ce. Mi-e ca o iau pe urmele celor de la Yahoo, ca si aia au avut destule lucruri bunicele carora nu le-a mai dat importanta.
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information