Placa Video Inno3D

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

25 Mar 2012, 20:09

Am in oras, un magazin de pc-uri cu produse foate foarte bune 'eta-2u' daca stiti...
Si vreau sa-mi iau un gtx570 problema e ca marca e inno3d... O fi buna inno3d ?
| Afiseaza codul
Nu vreau sa iau placa video dp nici un site, pe simplu moriv ca am cumparat anu trecut o placa video de la pcgarage.ro si a ajuns varza ... Si bani o **** ca nu i-am primit in scvhimb am primit alt produs la alegere la suma aceea.
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

26 Mar 2012, 19:31

eta2-u e probabil cel mai slab magazin IT, o placa video care se vinde cu 550 de lei pe emag e vanduta la 700 de lei la ei.
Nu e buna, daca iti iei o placa video sa fie neaparat Asus, Gigabyte, MSI, Sapphire sau EVGA.

Cumpara de la emag, ai 30 de zile sa returnezi produsul, doar sa il pastrezi in starea originala.
E problema ta daca nu ai verificat-o in fata curierului (daca te referi ca nu a fost bine ambalat), daca n-a mers ai garantie la el sau ii poti suna sa ti-l inlocuieasca, respectiv sa iti dea banii inapoi.

La eta2-u le poti face cat scandal vrei ca nu sunt obligati sa iti dea inapoi banii sau sa iti schimbe produsul. O data l-ai cumparat, daca nu iti place cauti tu un cumparator pentru el.

Code: Select all

bani o **** ca nu i-am primit in scvhimb am primit alt produs la alegere la suma aceea.
In termenul de 10 zile poti cere banii inapoi de la orice site de pe net altfel te duci frumos la OPC si le faci o reclamatie. (desigur cu o anumita suma in minus pentru transport si uzare dar emag nu iti cere nimic doar sa fie toate accesoriile si sa fie in stare buna) Daca ai putut sa schimbi produsul cu altceva nu vad de ce ar fi de rau... Mentalitatea aceasta ma omoara, nu vad logica, ce are deaface vanzatorul daca tu primesti ceva defect si stai cu el in casa mai mult de 10 zile, dupa cum am zis, la eta2-u sau orice alt magazin din oras o data cum ai cumparat un produs nu ti se mai schimba si nu ti se mai da banii inapoi orice ai face.

GTX570 e o placa scumpa si performanta, orice ai face cumpara doar marcile precizate mai sus, celelalte sunt praf la calitatea racirii si a driverelor.
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

26 Mar 2012, 20:58

nu e magazin local e si in bucuresti si mai in cateva orase, am mai avut inno3d si nu am avut problema cu driverele... cam atata e pretu si acolo siteul nu e updatat... O sa iau in considerare si sfatul tau... Merci :p

Am intrebat pentru ca primu lucru care l-am facut am cautat pe youtube si nu era... p
numa evga gigabite asus ...


Sti ce nu pricep eu ? Diferenta de preturi... pentru ca sunt aceeasi frecvente tot la fel numa pretu altu... asta nu prea inteleg
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information