Planete pe care exista viata?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

BULLET~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 14 Jul 2015, 19:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Sep 2015, 13:27

ZeT^ wrote:Am vazut recent un documentar pe BBC Earth precum ar exista nu stiu ce bacterii in gheata pe IO (planeta) parca. Dar oameni nu, nu exista,caci doar pamantul e amic cu soarele. :)
Oameni nu , fiinte superioare noua da.
RoyalServer
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2248
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

06 Sep 2015, 15:22

BULLET~ wrote:
ZeT^ wrote:Am vazut recent un documentar pe BBC Earth precum ar exista nu stiu ce bacterii in gheata pe IO (planeta) parca. Dar oameni nu, nu exista,caci doar pamantul e amic cu soarele. :)
Oameni nu , fiinte superioare noua da.
Daca erau atat de superioare inventau si ei internetul si ne intalneam pe facebook.
BULLET~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 14 Jul 2015, 19:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Sep 2015, 19:37

ZeT^ wrote:
BULLET~ wrote:
ZeT^ wrote:Am vazut recent un documentar pe BBC Earth precum ar exista nu stiu ce bacterii in gheata pe IO (planeta) parca. Dar oameni nu, nu exista,caci doar pamantul e amic cu soarele. :)
Oameni nu , fiinte superioare noua da.
Daca erau atat de superioare inventau si ei internetul si ne intalneam pe facebook.
Esti prost rau
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4246
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

06 Sep 2015, 19:51

ZeT^ wrote:
BULLET~ wrote:
ZeT^ wrote:Am vazut recent un documentar pe BBC Earth precum ar exista nu stiu ce bacterii in gheata pe IO (planeta) parca. Dar oameni nu, nu exista,caci doar pamantul e amic cu soarele. :)
Oameni nu , fiinte superioare noua da.
Daca erau atat de superioare inventau si ei internetul si ne intalneam pe facebook.
Si cum se presupune ca ar fi stiut despre Facebook sau s-ar fi putut conecta la site daca nu ar fi existat legaturi fizice intre retelele noastre si retelele lor?
| Afiseaza codul
Image
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
Essex
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 17 May 2015, 01:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: Rep @RealServer
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
-2 warn (-4 luni club)
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Rm.Valcea
Contact:

10 Sep 2015, 02:15

Poate ca ei folosesc internet dar nu exista google / bing / facebook / apple / samsung.
In curand o sa vede-ti masini care zboara pe sus , cum puteti vedea doar in filme.
Pana la urma fiecare poveste are 10 % de adevar in ea ;)
Frumoasa si bestia [ Frumoasa si un tigan varianta romaneasca]
Ori ca exista , ori ca nu exista stiu sigur ca nu sunt lafel de prosti ca noi.
NASA / USA / Germania / Franta , etc...
Bineinteles ca au ceva informatii despre "consateni" nostri dar logic ca nu-ti spun tie , fiindca s-ar creea un haos la nivel mondial.
Image
TreND
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 10 Sep 2015, 20:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul ovl.ro......!!!!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Sep 2015, 20:28

Este foarte putin probabil ca ceva asemanator unui om sa existe , Viata da , si o bacterie daca exista si asta inseamna ca e viata.
Dar o fiinta umana este atat de complexa, este munca a miliarde de ani, o piatra aruncata la un moment dat si omul pe care il cunoastem azi era schimbat total sau nu mai era deloc.
Este foarte posibil ca si pe alte plante sa existe fiinte inteligente mai mult sau mai putin ca noi, dar asta depinde si de varsta planetei(daca noua ne-au trebuit 4.3 miliarde de ani sa ajungem asa :)) ).
Am vazut si un film interesant in care se punea problema ca noi eram "plantati" pe planeta , foarte interesanta ideea si foarte probabila.
Cum sa nu intri pe http://ovl.ro/forum?
Te asteptam cu un server fain de DR.
Image
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2248
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

10 Sep 2015, 20:48

KronoS eXtream wrote:
ZeT^ wrote:
BULLET~ wrote: Oameni nu , fiinte superioare noua da.
Daca erau atat de superioare inventau si ei internetul si ne intalneam pe facebook.
Si cum se presupune ca ar fi stiut despre Facebook sau s-ar fi putut conecta la site daca nu ar fi existat legaturi fizice intre retelele noastre si retelele lor?
| Afiseaza codul
Image
A fost doar o metafora, dar daca ati luat-o in serios....
Pai poate ar fi stiut daca ar fi existat "fiinte superioare", "oameni" si ce va mai caca voua creieru, dar nu, nu exista asa ceva. Cum am spus doar bacterii "microorganisme". Nu exista un cimpanzeu care sa fete oameni pe alte planete, ok ?.
User avatar
ValiG
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 10 Sep 2015, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: .
SteamID: ghebaru
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti

12 Sep 2015, 09:48

mi-e tare greu sa cred ca stie cineva la ora actuala atata timp cat :
http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... light.html

Cel din videoclip fiind cel ce a fost in capsula cu Luis Amstrong :D
User avatar
dr0per
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 25 Sep 2015, 15:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

25 Sep 2015, 15:55

Viata exista peste tot in universul acesta. Si in multe altele, poate sunt n universuri si fiecare reprezinta un atom din corpul tau care e desfasurat la o scala mult mai mica.
Poate sunt n dimensiuni si forme de existenta, poate exista si viata nemateriala - ce se afla doar sub forma de energie.

Trist este ca pe pamant domneste ura, frica, sentimentele negative etc. Tot ce e rau.
Daca toti am fi mai buni unii cu ceilalti, am capata automat intelepciune. Eu cred ca intelepciunea pamanteana e de fapt prima forma de iluminare universala sa ii spun asa.
Cu pasi mici te indrepti spre originea constiintei tale, iti atingi scopul. In calatoria ta de intoarcere acumulezi informatii si transformi energii.

Poate ce spun e doar o prostie :))
Ma duc ca il da pe Capatos in reluare pe A1.
Găzduire CS Profesionala - Metin2 - SAMP - Minecraft
www.vdshost.ro
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

27 Sep 2015, 20:57

dr0per wrote:Viata exista peste tot in universul acesta. Si in multe altele, poate sunt n universuri si fiecare reprezinta un atom din corpul tau care e desfasurat la o scala mult mai mica.
Poate sunt n dimensiuni si forme de existenta, poate exista si viata nemateriala - ce se afla doar sub forma de energie.

Trist este ca pe pamant domneste ura, frica, sentimentele negative etc. Tot ce e rau.
Daca toti am fi mai buni unii cu ceilalti, am capata automat intelepciune. Eu cred ca intelepciunea pamanteana e de fapt prima forma de iluminare universala sa ii spun asa.
Cu pasi mici te indrepti spre originea constiintei tale, iti atingi scopul. In calatoria ta de intoarcere acumulezi informatii si transformi energii.

Poate ce spun e doar o prostie :))
Ma duc ca il da pe Capatos in reluare pe A1.
respect.
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information