Ce planuri ai pe viitor?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
webing
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1355
Joined: 24 Feb 2011, 19:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Electronic music.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: majestick109
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: New York
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times
Contact:

05 Apr 2013, 15:15

oricum scoala e mai mult de forma, asa, ca tot scoala te prosteste mai mult. scoala e de forma, sa nu fii scris idiot pe foaie. n-ai csf. e invata la scoala tot felul de chestii cand toti in viata ajungem sa citim, scriem, calculam.
Asculta muzica electronica: http://www.mixcloud.com/djranchone/
RoyalServer 2
User avatar
webing
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1355
Joined: 24 Feb 2011, 19:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Electronic music.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: majestick109
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: New York
Has thanked: 34 times
Been thanked: 71 times
Contact:

05 Apr 2013, 15:16

dupa ar trebui sa ne axam pe ce vrem noi. nu sa ajung eu la filologie sa-mi baga o ora de latina pe saptamana si dau si teza.
e limba moarta ma, ce-mi pasa mie de ea ?

sau sa fac desen, religie, muzica ?????? cand sunt pe billingv engleza ???
Asculta muzica electronica: http://www.mixcloud.com/djranchone/
User avatar
otomanu32
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1182
Joined: 22 Aug 2011, 10:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni
Ban 2 luni
Location: Rotterdam
Has thanked: 129 times
Been thanked: 73 times

05 Apr 2013, 19:06

ce ejty asa revoltat? vad ca ti-ai dat singur multumesc la un post de pe alt cont si nici nu ma mai obosesc sa citesc ce ai scris ca tot degeaba e
johnnny
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 139
Joined: 03 Nov 2012, 20:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times
Contact:

06 Apr 2013, 12:54

Am citit cu atentie planurile/dezbaterile voastre si am observat ca majoritatea sunteti mai mici ca mine si vorbiti din ce vedeti la TV sau din ce mai auziti pe la prieteni...

Eu sunt asta : Un student in anu' 1 la Facultatea de Automatica si Calculatoare, Inginerie Electrica si Electronica din Galati. (Pe scurt, programator in devenire). Anu trecut eram de acord cu voi...Ok, plec in afara, fac degeaba scoala. Am luat BAC-ul si pe perioada verii am devenit din ce in ce mai atras de IT asa ca m-am hotarat sa fac si o facultate in domeniu...Am renuntat la ideea de a pleca doar pentru a-mi urma o 'pasiune'...
Vad ca multi ziceti ca o faceti degeaba facultatea. Asa e, dar nu in toate domeniile. Cand tu te duci la ASE unde in fiecare an termina 2000 de studenti acea facultate, iti asumi si riscu de a munci ca barman/barmanita, pentru ca sunt prea putine posturi libere si prea multi studenti. In schimb in IT de exemplu sunt multi studenti, dar si multe posturi...Avem cu totii ochi si vedem cat de repede avanseaza tehnologia. Chiar daca nu prinzi un loc de munca la o firma mare, de foame tot nu mori...Mai repari un telefon, un windows la cei care nu stiu (sunt destui), mai faci niste dvd-uri cu filme pentru vecini, mai oferi o asistenta...Intotdeauna vei gasi sa faci ceva sa mananci o prajitura cu prietena DACA VREI bineinteles. Nu poti nici sa stai sa astepti sa te sune lumea ca are nevoie de tine...Tu trebuie sa-ti cauti de lucru.
In plus facultatea iti ofera mereu informatii despre Job-uri in domeniu, dar si despre Job-uri Part-Time pentru studenti. Cel putin la noi pe site-ul de programare (acces doar pentru studentii facultatii) sunt mereu afisate diverse Job-uri. E adevarat ca vor aplica si altii pentru acel Job, dar oriunde in lumea asta unde vei vrea sa te angajezi vei avea concurenta...Inveti un pic, arati ca esti mai bun decat celalalt si ai mancat un pui fript diseara.
Nu va da nimeni un ban degeaba, nu va suna nimeni ca are nevoie de voi. Cautati si gasiti. Sunt zeci de anunturi pe zi in ziar cu Job-uri, dar nimeni nu se angajeaza. Unde sa fie problema ? Avem orgoliu si onoare si nu muncim pe 10 milioane ca vanzator la magazine de haine ? Ok, atunci iesim in oras cu 10 lei in buzunar, bani primiti de la parinti. Mai multi nu aveau sa ne dea.
Atat am avut eu de zis. Judecati cum doriti :P
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information