Plata ebay

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

ecstasy2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 28 Feb 2016, 16:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Jan 2017, 12:35

1. eBayul e firma partenera Paypal. Orice fel de plata pe eBay se face EXCLUSIV prin intermediul Paypal.
Fie plata cu cont Paypal, fie plata directa prin card de credit procesata de cei de la Paypal
Unicul procesator de plati acolo e Paypal !!

2. Si care e fantezia defapt, sa cumperi din china? (Item location: Shenzhen, China)
O sa ai de asteptat o gramada de timp in cazul in care nu vrei sa platesti pentru transport exact pretul produsului.
Ca idee, vreo 30 zile la Economy.. iar ceva express e de la 30 euro in sus in cel mai bun caz.

In primul rand, noi, cei din EU avem la dispozitie ebay.co.uk. De aici, treaba devine mai simpla :)
Majoritatea itemelor din UK sunt trimise prin Royal Mail iar telefonul iti va ajunge prin intermediul celor de la Gls Group in mai putin de o saptamana.

Cu alte cuvinte spus, scapi de trimis o duzina de acte si esti scutit de plata tva care e 24% la orice item de peste 100 dolari declarat in acte (pe langa faptul ca mai sunt si alte taxe, cum ar fi comisionul celui care te reprezinta la vama, in functie de caz - firma de curierat s.a.m.d)
RoyalServer
User avatar
MDL7
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 32
Joined: 19 Jan 2017, 23:53
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

30 Jan 2017, 15:03

NoobSplash wrote:
Cum sa dai 420 lei ma, esti gasca sau ce?:))) Unde gasesc si eu d'astia ca tine ca am multe de vandut :)))))

Da, este original dar nu se merita ls pretul ala.
Am dat un exemplu prietene, ca am vazut ca userul are feedback bun si de asta. Ce pot sa fac cu iphone 4 care nici actualizare la ios nu mai poți da :))))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot], Yandex [Bot] and 680 guests