PLAYARENA.RO - www.playarena.ro

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
xSaG
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 225
Joined: 11 Aug 2017, 00:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Contact:

02 Apr 2020, 13:35

MdFk. =] wrote:
02 Apr 2020, 04:24
comunitate plina de copii...
De ce nu-ti faci tu una cu adulti? :face_with_monocle:
www.sourcemod.ro - Tot ce ai nevoie pentru serverul tău
RoyalServer
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

02 Apr 2020, 13:55

eMeKa.eXe wrote:
02 Apr 2020, 00:36
Arată fain comunitatea nu pot spune că nu știu de ia dar ce mi-a sărit în ochi 51,157 = total Members


În doar 5 ani? Really?
Sigur nu sunt conturi făcute cu un plugin fake account generator ips făcut de rușiii ?sau create din ACP random cu generator name online ? 😂

Să fiu sincer eu cred că doar 7000 de membriii sunt reali acolo restul fake

Fără supărare dar
NImeni care are un forum de 5-3 ani nu poate face atâția membriii
nici cu 15 sv de cs 1.6 și 10 csgo cu Full 24/7 în maxim 5 ani atât timp când nu ai un YouTuber care face reclamă la sv gen Colo, Awake, Roxy csgo,
sau alți YouTuberi care fac reclame etc!


Să o loăm logic evident că
Forumurile care au la baza cs 1.6 și csgo, minecraft, samp
Dăi pe
| Afiseaza codul
extreamcs.com (CS 1.6) 
csblackdevil.com (CS 1.6) 
indungi.ro (CS 1.6 & CS:GO) 
freakz.ro (era cs 1.6 acum este wow) 
nephrite.ro (sa:mp) 
bugged.ro (sa:mp) 
gangster.org (minecraft) 
Au atâția membriii pentru că dețin 10 ani în spate și de la ei au început totul! Și
inspire alți să fac forumuri peste noapte! etc😁

Nu zic că forumul vostru PlayArena nu are șanse să ajungă în top în următorii 5 ani
Dar tot mă mir faptul cum ați făcut membriii aia în 5 ani...
Nici sound de pe forum cu usp lui nu are atâția și are făcut forumul din 2015 parcă și are doar 11.000 membriii...
Pai forumul lui sound din 5 ani 3 a fost mort :))) Playarena rupe de cand s a deschis :)) ce ti se pare asa mult 50.000 de membri ? :)) normal ca se inregistreaza lumea daca sunt severe populate si teamspeak full mai mereu :)) pe wars cand il aveam, facusem 17 membri intr un an jumate, si nu aveam asa multe servere ca playarena :)))
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

02 Apr 2020, 14:37

Forumul lui sound are 3 ani și la 11k reali suntem in frunte comparativ cu celelalte comunități deschise de 3-4 ani care inca mai exista (nu-s mai mult de 2)

As zice undeva la 30k-40k sunt reali pe playarena, restul din backup-uri sau conturi multiple datorate faptului că au avut pentru o perioadă activarea conturilor de către administratori (am fost si eu administrator ca sa nu ziceți că vorbesc din auzite)

Cu toate astea e cam cea mai mare comunitate din ultimii ani fără discuții

Dar voi nu stiti cum au crescut alte comunități mai vechi ca membri cand erau la început... de făceau cate 100 conturi pe zi im fiecare zi... dar sunteti prea mici voi


Wink tu nu vezi ca te zbati sa redeschizi wars ala al tau fara niciun rost.. lasă-te te rog nu mai vorbi tu de altii, acum cate secole aveai tu forumul ala?

http://imgur.com/a/O3nqgLe :boundlessly_laughing:
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

02 Apr 2020, 15:02

sound wrote:
02 Apr 2020, 14:37
Forumul lui sound are 3 ani și la 11k reali suntem in frunte comparativ cu celelalte comunități deschise de 3-4 ani care inca mai exista (nu-s mai mult de 2)

As zice undeva la 30k-40k sunt reali pe playarena, restul din backup-uri sau conturi multiple datorate faptului că au avut pentru o perioadă activarea conturilor de către administratori (am fost si eu administrator ca sa nu ziceți că vorbesc din auzite)

Cu toate astea e cam cea mai mare comunitate din ultimii ani fără discuții

Dar voi nu stiti cum au crescut alte comunități mai vechi ca membri cand erau la început... de făceau cate 100 conturi pe zi im fiecare zi... dar sunteti prea mici voi


Wink tu nu vezi ca te zbati sa redeschizi wars ala al tau fara niciun rost.. lasă-te te rog nu mai vorbi tu de altii, acum cate secole aveai tu forumul ala?

http://imgur.com/a/O3nqgLe :boundlessly_laughing:
de ce te ataci asa? eu nu te am luat la misto, si nu te am atacat, m am referit ca tu pe USP ai schimbat numele de 3 ori, si ai avut perioade cand nu prea mai aveai activitate pe el, nu inteleg de ce esti asa frustrat sincer :)) eu am zis cu parere de bine despre tine :)) ca acum da, forumul tau e populat ai si servere, si in legatura cu wars, ai putina rabdare, l am deschis pentru anaconda, ca vrea sa revina si sa si redeschida servere iar :)) eu nu mai am treaba cu nimic.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

02 Apr 2020, 15:06

Trebuia să te exprimi asa de la început atunci!
burnyourfeelingsd
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 11
Joined: 14 Oct 2019, 19:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

02 Apr 2020, 16:17

eMeKa.eXe wrote:
02 Apr 2020, 00:36
Arată fain comunitatea nu pot spune că nu știu de ia dar ce mi-a sărit în ochi 51,157 = total Members


În doar 5 ani? Really?
Sigur nu sunt conturi făcute cu un plugin fake account generator ips făcut de rușiii ?sau create din ACP random cu generator name online ? 😂

Să fiu sincer eu cred că doar 7000 de membriii sunt reali acolo restul fake

Fără supărare dar
NImeni care are un forum de 5-3 ani nu poate face atâția membriii
nici cu 15 sv de cs 1.6 și 10 csgo cu Full 24/7 în maxim 5 ani atât timp când nu ai un YouTuber care face reclamă la sv gen Colo, Awake, Roxy csgo,
sau alți YouTuberi care fac reclame etc!


Să o loăm logic evident că
Forumurile care au la baza cs 1.6 și csgo, minecraft, samp
Dăi pe
| Afiseaza codul
extreamcs.com (CS 1.6) 
csblackdevil.com (CS 1.6) 
indungi.ro (CS 1.6 & CS:GO) 
freakz.ro (era cs 1.6 acum este wow) 
nephrite.ro (sa:mp) 
bugged.ro (sa:mp) 
gangster.org (minecraft) 
Au atâția membriii pentru că dețin 10 ani în spate și de la ei au început totul! Și
inspire alți să fac forumuri peste noapte! etc😁

Nu zic că forumul vostru PlayArena nu are șanse să ajungă în top în următorii 5 ani
Dar tot mă mir faptul cum ați făcut membriii aia în 5 ani...
Nici sound de pe forum cu usp lui nu are atâția și are făcut forumul din 2015 parcă și are doar 11.000 membriii...
Conturi reale pe csblackdevil, nu serios :)) vrei să numărăm câte conturi îs clonate la ei sau câte conturi îs făcute de boții de reclamă spam ? Și crede-mă că știu mai bine ce e la ai că-n 5/6 luni cât am fost activ la ei începând de la Moderator și până în gradul de Administrator am observat politica lor legată de conturile clonă.

De când „nephrite” are 10 ani ? Comunitatea e deschisă-n 2017 și a avut promovare cam pe la orice youtber de SA:MP și dacă-mi aduc bine aminte, e comunitate lu Awake care și el are undeva peste 200k de abonați și filmează doar pe server. Tu aduci în discuție comunități deschise în perioada în care gaming-ul era ceva-n România și nu un pamflet de a scoate bani cum este-n prezent, în perioada aia erau câte, 10 comunități mari și late pe care lumea se învârtea ? Vezi că ai omis laleagăne din mica ta înșiruire de nume.
nairda wrote:
02 Apr 2020, 13:01
Ma amuza teribil ce se intampla pe forumuri in ziua de azi.Pe CSBD banii vorbesc,“decat sa fac activitate pe forum,mai bine stau,scot 200 euro si pac,in fruntea staff-ului”,Emma a fost pe CSBD Administrator,insa tot ce facea era sa detina un server de clasic,acum pe PlayArena,si-a facut cont sambata,7 sau 8 posturi si brusc are Administrator,pe cand altii activeaza zilnic prin posturi etc.Revenind tot pe CSBD, myCro si Roselina au fugit de pe indungi pe CSBD cu Administrator direct,insa fiecare detinator face ce vrea pana la urma.De aceea m-am lasat sa activez pe comunitati in staff...Succes oricum cu comunitatea.
Da, pe csblackdevil banii vorbesc însă țin să te contrazic în legătură cu myCro și Roselina, când au venit pe „csblackdevil” au început de la Moderator și-n decurs de 2/4 luni au urcat în gradul actual de Administrator.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

02 Apr 2020, 17:48

Terminați drecu cu „comunitatea mea e mai bună”, „aia are conturi fake” și rahaturi. Nu mai comparați cu CSBD, îndungi și etc. Vorbiți despre PLAYARENA.
Comunitate foarte frumoasă, bine organizată, am fost și eu designer la început.
De ce ați schimbat din play-arena în playarena? Parcă arăta mai bine cu cratimă. :-?
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

02 Apr 2020, 18:20

Mi-am facut si eu cont!

Care mai vorbeste despre alt site/forum va dau un ou rosu de paste, terminati o data!
Image
User avatar
myCro3
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 02 Apr 2020, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Maintain Your Creativity Reckoning Origi
Detinator server CS: CSBLACKDEVIL
SteamID: mycrocs
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

02 Apr 2020, 18:39

nairda wrote:
02 Apr 2020, 13:01
Ma amuza teribil ce se intampla pe forumuri in ziua de azi.Pe CSBD banii vorbesc,“decat sa fac activitate pe forum,mai bine stau,scot 200 euro si pac,in fruntea staff-ului”,Emma a fost pe CSBD Administrator,insa tot ce facea era sa detina un server de clasic,acum pe PlayArena,si-a facut cont sambata,7 sau 8 posturi si brusc are Administrator,pe cand altii activeaza zilnic prin posturi etc.Revenind tot pe CSBD, myCro si Roselina au fugit de pe indungi pe CSBD cu Administrator direct,insa fiecare detinator face ce vrea pana la urma.De aceea m-am lasat sa activez pe comunitati in staff...Succes oricum cu comunitatea.
Bă e mai scump administratoru... amloattzeapa???!!!:(!

ps: vand grad, [email protected]
NEWLIFEZM.CSBLACKDEVIL.COM
EVILZM.CSBLACKDEVIL.COM
User avatar
myCro3
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 02 Apr 2020, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Maintain Your Creativity Reckoning Origi
Detinator server CS: CSBLACKDEVIL
SteamID: mycrocs
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

02 Apr 2020, 18:49

MDFK. eXtream wrote:
02 Apr 2020, 17:48
De ce ați schimbat din play-arena în playarena? Parcă arăta mai bine cu cratimă. :-?
play-arena era detinut de indungi, adica senaris, adica nu voia sa le dea domeniul pe numele lor :))
Last edited by The Kalu on 02 Apr 2020, 18:55, edited 1 time in total.
Reason: off topic
NEWLIFEZM.CSBLACKDEVIL.COM
EVILZM.CSBLACKDEVIL.COM
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

02 Apr 2020, 20:11

Ma amuza rau ce scrieti aici, ca in 5 ani nu e posibil sa ajungi la un numar de 51.000 asta inseamna in jur de 10.000 pe an ti se pare mult?
Tinand cont ca la momentul actual pe saptamana se fac +200 de conturi.
Tin sa ma gandesc ca la un moment dat am ajuns la 80 de servere din care 60 erau populate ( ma refer la mai multe jocuri )
Sound, indiferent ca te crezi prea maret, backupul care il sustii tu, era cel cand vroiai sa renunti la USP si sa vi la noi insa in acel moment sa pus backupul vechi, eu nu am mai plans ca am pierdut un nr de membrii pe zilele alea.
E amuzant oricum.
Cat faptul de ce nu mai e play-arena.ro , e o poveste lunga, mai exact nu am fost lasat sa prelungesc domeniul de catre krond, dupa perioada in care aveam propuneri sa inchidem si sa ne mutam ( asta e alta poveste ) prefer sa nu dau nume etc. CIne e vinovat sau mai stiu eu ce, ideea e simpla playarena.ro a fost singura idee pentru a pastra numele.
#EMMA
Membru nou
Membru nou
Posts: 1
Joined: 02 Apr 2020, 20:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

02 Apr 2020, 21:06

Buna "nairda" sau domnul din boscheti cum scrie la descrierea ta... Ma simt flatata ca imi gasesc numele pe o comunitate asa importata dar totusi....de unde ajungi tu la concluzia ca da cineva 200 euro pe un grad...In CSBD am avut cont din 2013 si am stat in comunitatea respectiva fara sa dau nici un ban iar grad am primit in respectiva comunitate pentru ca am inchis propria mea comunitate si am venit cu serverele in CSBD iar in Playarena,o comunitate foarte frumoasa sunt venita pentru ca ajut comunitatea (nu in gluma asa cum fac altii pe alte comunitati)ci chiar ajut cum imi sta mie in putinta. Daca detin si doua servere in comunitate de clasic si de cs-go o fac pentru pasiunea mea fata ce Counter strike ,server de clasic am de 9 ani si am fost si detinator de comunitate . Cine te-a informat ti-a dat informatii gresite...!!!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information