Plecari la munca in strainatate

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

08 Feb 2015, 14:51

Nu intereseaza pe nimeni din UK ce situatie ai tu. Pur si simplu nu ii intereseaza. Mai astept, poate e cineva stabilit pe acolo...
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
RoyalServer
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

08 Feb 2015, 14:53

cate kg ai ? te misti repede ? esti rapid de mana ?
User avatar
Ovidiu_
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3142
Joined: 02 Apr 2013, 15:55
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 141 times
Been thanked: 295 times
Contact:

08 Feb 2015, 15:04

MASTER ~ wrote:cate kg ai ? te misti repede ? esti rapid de mana ?
in italia cu master la furat sa nu te duci :troll
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

08 Feb 2015, 15:20

Evita pe cat posibil UK si firmele subcontractoare de acolo pe orice domeniu dar daca alta optiune nu ai sau daca ti se aranjeaza ceva la sigur acolo, da.
Fapt concret: mi-au plecat 4 colegi la o astfel de firma subcontractoare in retelistica cu sediu la granita dintre Anglia si Scotia si binenteles acolo situatia sta altfel in sensul ca aici li s-au spus o suma de bani acolo primesc alta (diferenta de 300 - 350 lire lunar).Sunt platiti la targetul zilnic iar acest target pe parte de romani este mai mic decat pe partea localnicilor adica fiind romani li se dau mai putin de munca decat oamenilor lor.Primele 30 - 45 zile nu sunt platiti pentru ca stau pe langa "batrani" ca sa se invete cu lucrarile in sine desi sunt formati pe retelistica din Romania deci trebuie sa te intretii singur acea perioada.Chiria modica este undeva intre 300 - 400 lire lunar o camera de 2,3 persoane cu acces la bucatarie si intr-o zona rurala aparent linistita pana acum.
Cine spune ca trebuie sa faci pe prostul ca sa impresionezi pe cineva acolo se minte singur, nu functioneaza pentru ca deja nationalitatea te da inapoi, cand aud astia ca ai venit din Romania se gandesc de 2 ori cam ce sa iti dea de munca si pe unde sa te orienteze, chiar daca la suprafata un regulament de ordine interioara se respecta, se simte oricum raceala fata de romani.
Eu tot nu am inteles in ce domeniu vrei tu sa lucrezi, eu am dat un exemplu de retelistica adevarat cu o vechime de 4 luni de zile pana la momentul actual.
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

08 Feb 2015, 15:45

MASTER ~ wrote:cate kg ai ? te misti repede ? esti rapid de mana ?
Pai? Pentru ce te intereseaza ?
Image
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

08 Feb 2015, 15:48

save wrote:
MASTER ~ wrote:cate kg ai ? te misti repede ? esti rapid de mana ?
Pai? Pentru ce te intereseaza ?
mama :)) la furat.
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

08 Feb 2015, 15:48

save wrote:
MASTER ~ wrote:cate kg ai ? te misti repede ? esti rapid de mana ?
Pai? Pentru ce te intereseaza ?

sa ne bagam la furat :troll , esti interesat ? :troll
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

08 Feb 2015, 15:54

MASTER ~ wrote:
save wrote:
MASTER ~ wrote:cate kg ai ? te misti repede ? esti rapid de mana ?
Pai? Pentru ce te intereseaza ?

sa ne bagam la furat :troll , esti interesat ? :troll
Dar sa se numeasca "La cules de portofele" :))
Image
User avatar
Alyn^H3k3r
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 94
Joined: 26 Nov 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Da
Location: Galati
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

08 Feb 2015, 17:52

MASTER ~ wrote:
save wrote:
MASTER ~ wrote:cate kg ai ? te misti repede ? esti rapid de mana ?
Pai? Pentru ce te intereseaza ?

sa ne bagam la furat :troll , esti interesat ? :troll
Merg eu cu tine man, si chiar daca ne prind nu e problema ca am stat vreo 3 zile asta vara la Padova.. :troll
Ajut la modificarea/creearea de addons-uri/pluginuri CS1.6 de orice mod, ajutorul meu nu consta in nimic, o fac din pura placere!

ContacT:
Skype: novuslink.h3k3r
Messenger: novuslink.h3k3r
E-mail: [email protected]

User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

08 Feb 2015, 17:54

daca ai si experienta e si mai bine :troll
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

08 Feb 2015, 18:07

Sona wrote:Evita pe cat posibil UK si firmele subcontractoare de acolo pe orice domeniu dar daca alta optiune nu ai sau daca ti se aranjeaza ceva la sigur acolo, da.
Fapt concret: mi-au plecat 4 colegi la o astfel de firma subcontractoare in retelistica cu sediu la granita dintre Anglia si Scotia si binenteles acolo situatia sta altfel in sensul ca aici li s-au spus o suma de bani acolo primesc alta (diferenta de 300 - 350 lire lunar).Sunt platiti la targetul zilnic iar acest target pe parte de romani este mai mic decat pe partea localnicilor adica fiind romani li se dau mai putin de munca decat oamenilor lor.Primele 30 - 45 zile nu sunt platiti pentru ca stau pe langa "batrani" ca sa se invete cu lucrarile in sine desi sunt formati pe retelistica din Romania deci trebuie sa te intretii singur acea perioada.Chiria modica este undeva intre 300 - 400 lire lunar o camera de 2,3 persoane cu acces la bucatarie si intr-o zona rurala aparent linistita pana acum.
Cine spune ca trebuie sa faci pe prostul ca sa impresionezi pe cineva acolo se minte singur, nu functioneaza pentru ca deja nationalitatea te da inapoi, cand aud astia ca ai venit din Romania se gandesc de 2 ori cam ce sa iti dea de munca si pe unde sa te orienteze, chiar daca la suprafata un regulament de ordine interioara se respecta, se simte oricum raceala fata de romani.
Eu tot nu am inteles in ce domeniu vrei tu sa lucrezi, eu am dat un exemplu de retelistica adevarat cu o vechime de 4 luni de zile pana la momentul actual.
Orice domeniu, in afara de manipulant sau constructii. Stiu ca nu esti tratat ca englezii lor, dar asta e.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
clauuxd99
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 73
Joined: 02 Dec 2014, 18:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Feb 2015, 18:41

BRANDY #1 wrote:
Sona wrote:Evita pe cat posibil UK si firmele subcontractoare de acolo pe orice domeniu dar daca alta optiune nu ai sau daca ti se aranjeaza ceva la sigur acolo, da.
Fapt concret: mi-au plecat 4 colegi la o astfel de firma subcontractoare in retelistica cu sediu la granita dintre Anglia si Scotia si binenteles acolo situatia sta altfel in sensul ca aici li s-au spus o suma de bani acolo primesc alta (diferenta de 300 - 350 lire lunar).Sunt platiti la targetul zilnic iar acest target pe parte de romani este mai mic decat pe partea localnicilor adica fiind romani li se dau mai putin de munca decat oamenilor lor.Primele 30 - 45 zile nu sunt platiti pentru ca stau pe langa "batrani" ca sa se invete cu lucrarile in sine desi sunt formati pe retelistica din Romania deci trebuie sa te intretii singur acea perioada.Chiria modica este undeva intre 300 - 400 lire lunar o camera de 2,3 persoane cu acces la bucatarie si intr-o zona rurala aparent linistita pana acum.
Cine spune ca trebuie sa faci pe prostul ca sa impresionezi pe cineva acolo se minte singur, nu functioneaza pentru ca deja nationalitatea te da inapoi, cand aud astia ca ai venit din Romania se gandesc de 2 ori cam ce sa iti dea de munca si pe unde sa te orienteze, chiar daca la suprafata un regulament de ordine interioara se respecta, se simte oricum raceala fata de romani.
Eu tot nu am inteles in ce domeniu vrei tu sa lucrezi, eu am dat un exemplu de retelistica adevarat cu o vechime de 4 luni de zile pana la momentul actual.
Orice domeniu, in afara de manipulant sau constructii. Stiu ca nu esti tratat ca englezii lor, dar asta e.

Era bine sa ai pe cineva cunoscut acolo, sau macar sa pleci cu mai multi prieteni . Nu pleca prin agentii . Tata lucreaza in londra de ani buni si a plecat fara nimic stabilit si a cautat acolo , de atunci pana in prezent lucreaza la aceeasi firma ( moves ) si castiga foarte bine , dar te cam rupe chiria . In constructii se gaseste usor de munca , a gasit pentru 2 prieteni de familie de munca in domeniu si in primele luni luau 30-40 milioane , acum nu stiu cat iau ei ca nu m-am mai interesat dar castiga binisor , dar te rupe munca. Eu zic sa te duci acolo si sa cauti , sunt foarte multe localuri de romani , cluburi de romani , te duci si intrebi , te interesezi....

Mai poti sa faci unele cursuri , dar costa , peste 2000 de lire si dureaza cateva saptamani . Cunosc pe cineva care a plecat din romania ca avocat si acolo a facut niste cursuri si a iesit topograf si ia pe putin 4000-5000 lire lunar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 410 guests