Pocket bike

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
*BoOoM*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2042
Joined: 15 Jul 2014, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: O dau prin praf :-j
Detinator server CS: Furien.BingBang.Ro
SteamID: booom_cs
Fond eXtream: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Oct 2015, 23:05

^ionutz^ wrote:daca te duci si te plimbi intre blocuri sau pe campuri dealuri etc nu te opreste garda :)) mai plec si eu cu scuteru da cu morcovu in *** daca ma opreste pe strada ca *** dosar penal teoretic nu cred ca are nici 49 cm3 ca poate sa prinda 40 km/h ca o bicicleta la vale :))
am avut eu, cand eram mai mic.. doua si te asigur ca 60km/h prinde lejer, iar alynut, si oricine, pricepeti, orice are motor, trb permis, nu mai merge cu atestatu' pli.. si merge de la 16 ani :D
RoyalServer 2
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7122
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 445 times

07 Oct 2015, 23:33

*BoOoM* wrote:
^ionutz^ wrote:daca te duci si te plimbi intre blocuri sau pe campuri dealuri etc nu te opreste garda :)) mai plec si eu cu scuteru da cu morcovu in *** daca ma opreste pe strada ca *** dosar penal teoretic nu cred ca are nici 49 cm3 ca poate sa prinda 40 km/h ca o bicicleta la vale :))
am avut eu, cand eram mai mic.. doua si te asigur ca 60km/h prinde lejer, iar alynut, si oricine, pricepeti, orice are motor, trb permis, nu mai merge cu atestatu' pli.. si merge de la 16 ani :D
Aici te contrazic .
Daca pui acel motor pe o bicicleta nu iti trebuie permis deoarece bicicleta este vehicul nu autovehicul, pot sa iau motorul de pe acest pocket bike si sa il pun pe o bicicleta si gata am rezolvat treaba ca si asa acel pocket bike este mic .
Sau mai sunt scuterele fara permis electrice care si ele au motor deci nu mai zice ca orice are motor trebuie permis.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 417 guests