Ce poti conduce de la 16 ani

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
SPLAT
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2407
Joined: 09 Jul 2010, 18:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul 2 la Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike)
Location: Constanța
Has thanked: 300 times
Been thanked: 286 times

29 Sep 2012, 12:39

marian^ wrote:Mda,deci ori faci A2 la 18 ani iar la 20 ani faci A , ori astepti pana la 24 ani si faci A-ul (cand nu prea mai are niciun rost)

Pisamas pe legislatia lor,o fost fain pana acum (inca mai e pana in ianuarie ) ...
A fost fain pana acum ca si-au luat toti ruptii motoare ?
RoyalServer 2
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

29 Sep 2012, 12:44

SPLAT wrote:
marian^ wrote:Mda,deci ori faci A2 la 18 ani iar la 20 ani faci A , ori astepti pana la 24 ani si faci A-ul (cand nu prea mai are niciun rost)

Pisamas pe legislatia lor,o fost fain pana acum (inca mai e pana in ianuarie ) ...
A fost fain pana acum ca si-au luat toti ruptii motoare ?
In sfarsit unu care gandeste ca mine, cei cu scutere sunt cei mai lesinati participanti la trafic, cand ii vezi in dreapta cand in stanga cand in fata cand pe trotuar, bine imi pare ca s-a dat legea cu permis pentru AM ( http://www.4tuning.ro/legislatie-auto/n ... 15747.html ).

ON : ROABAAAAAAAAAAAA
Image
User avatar
BidoNNas
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 626
Joined: 03 Mar 2012, 15:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Visez sa ajung in pat cu Antonia =))...!
Detinator server CS: Exact
SteamID: n'a..d'aci
Location: D:/Program Files/Counter-Strike1.6/cstrike
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times
Contact:

29 Sep 2012, 12:53

Adevarat, dar nu toti cu scuterele sunt la fel. Eu am 15 ani si conduc un scuter prin sat si pe drum public B-) !
Image
Image
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

29 Sep 2012, 13:06

GYUKY wrote:
SPLAT wrote:
marian^ wrote:Mda,deci ori faci A2 la 18 ani iar la 20 ani faci A , ori astepti pana la 24 ani si faci A-ul (cand nu prea mai are niciun rost)

Pisamas pe legislatia lor,o fost fain pana acum (inca mai e pana in ianuarie ) ...
A fost fain pana acum ca si-au luat toti ruptii motoare ?
In sfarsit unu care gandeste ca mine, cei cu scutere sunt cei mai lesinati participanti la trafic, cand ii vezi in dreapta cand in stanga cand in fata cand pe trotuar, bine imi pare ca s-a dat legea cu permis pentru AM ( http://www.4tuning.ro/legislatie-auto/n ... 15747.html ).

ON : ROABAAAAAAAAAAAA

Eu n-as zice nimic de scuteristi ci de soferii neatenti din trafic (aici sunt victima :( ).Intradevar mai sunt si exceptii, mai vezi pe unii care fac slalom printre masini, dar din cauza ăstora nu trebuie sa suferim toti. Faptul ca trebuie sa iti faci A1 (permis) nu e ceva rau, e chiar foarte bine,nu o sa mai vezi toti pustanii pe motoare (ma gandesc ca e caz penal :) ) , dar mi se pare o prostie sa imi fac A-ul la 24 ani,daca eu nu vreau sa fac A2-ul (ca sa am experienta, parca as conduce TIR-ul ) .
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

29 Sep 2012, 13:18

SuNNNeR wrote:Are un prieten un AIXAM , e draguta masina .
eu daca as avea 16ani n-as conduce asa ceva, mai bine rabd 2 ani si gata
ca pana la urma vreti masina ca pe un confort si nu o necesitate, totusi 16 ani...
Carla^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 19 Sep 2012, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

29 Sep 2012, 13:39

am atv 150 cc si am 15 ani :) nu ma prins politia niciodata daca stai in oras mare iti recomand sa nu-ti iei.
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

29 Sep 2012, 14:22

HaldiR wrote:Bicicleta, o poti conduce cat doresti.

Pentru orice este considerat autovehicul sau mobra, motor, cum vrei sa-i spui, iti trebuie permis / atestat.
vorbiti voi ma , railor ,care daca va suiti pe o "mobra" va prindeti urechile in ea , eu circul de 3 ani cu scuteru fara permis fara absolut nimic care sa "imi dea voie sa conduc", si ma oprit politia de multe ori , si tot ce mi-a cerut sunt actele scuterului , asigurarea etc, in nici un caz PERMISU , mai taceti d... din gura daca nu stiti ce vb , va bagati aici doar pentru +1 si sa va dati "jjjjjjmekeri"
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

29 Sep 2012, 16:06

chill_toica wrote:
HaldiR wrote:Bicicleta, o poti conduce cat doresti.

Pentru orice este considerat autovehicul sau mobra, motor, cum vrei sa-i spui, iti trebuie permis / atestat.
vorbiti voi ma , railor ,care daca va suiti pe o "mobra" va prindeti urechile in ea , eu circul de 3 ani cu scuteru fara permis fara absolut nimic care sa "imi dea voie sa conduc", si ma oprit politia de multe ori , si tot ce mi-a cerut sunt actele scuterului , asigurarea etc, in nici un caz PERMISU , mai taceti d... din gura daca nu stiti ce vb , va bagati aici doar pentru +1 si sa va dati "jjjjjjmekeri"


Asta pentru ca ai avut asigurare si probabil e inmatriculat. Ia circula cu un scuter fara asigurare, neinmatriculat, sa vezi cum te ia la puricat .
Daca vede ca esti in regula nu te verifica asa tare, fiindca pari serios.


@aNNakin E chiar faina masina, dar intradevar nu se merita, doar pentru 2 ani, bani aruncati degeaba ( banii investiti sigur nu ii mai recuperezi) .
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

29 Sep 2012, 16:21

marian^ wrote:
chill_toica wrote:
HaldiR wrote:Bicicleta, o poti conduce cat doresti.

Pentru orice este considerat autovehicul sau mobra, motor, cum vrei sa-i spui, iti trebuie permis / atestat.
vorbiti voi ma , railor ,care daca va suiti pe o "mobra" va prindeti urechile in ea , eu circul de 3 ani cu scuteru fara permis fara absolut nimic care sa "imi dea voie sa conduc", si ma oprit politia de multe ori , si tot ce mi-a cerut sunt actele scuterului , asigurarea etc, in nici un caz PERMISU , mai taceti d... din gura daca nu stiti ce vb , va bagati aici doar pentru +1 si sa va dati "jjjjjjmekeri"


Asta pentru ca ai avut asigurare si probabil e inmatriculat. Ia circula cu un scuter fara asigurare, neinmatriculat, sa vezi cum te ia la puricat .
Daca vede ca esti in regula nu te verifica asa tare, fiindca pari serios.


@aNNakin E chiar faina masina, dar intradevar nu se merita, doar pentru 2 ani, bani aruncati degeaba ( banii investiti sigur nu ii mai recuperezi) .
stai potol ca te ia oricine la purificat , vrei sa-ti mai zic o faza? mergeam cu un scuter mbk booster , tocmai iesisem de pe str mea si dadeam in sosea , n-am facut 10 metrii , a venit gaboru cu motoru si ma tras pe dreapta , aveam decat actele la scuter pe italia , nu tu asigurare nimic ,si aveam casca in cap, mi-a verificat seria la sasiu, etc si a inceput , amenda pentru numere , amenda pentru asiugrare , amenda ca n-ai aia amenda ca n-ai aia , si ii zic , hai ma sefule ca abea l-am luat si eu doar vroiam sa vad cu merge , nu poti sa-mi dai si mie amenda pentru casa?(eu o aveam dar sa-mi dea pentru casca ca era 80 lei) si face , ai casca in cap , daca nu aveai , iti dadeam doar pentru casca :| wtf? , si mi-a dat un total de 500 lei amenda , nici carenele nu le aveam pe scuter , si la sfarsit , ma intreaba , ba farurile nu merg , stopu nimic , semnale nimic , ce dracu merge pe scuteru asta ma? da fac eu : clanxonu domne ia auzi aici , a inceput sa rada si a plecat.

deci nu mai vorbiti daca nu stiti L-)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 419 guests