Povestea Camionagirilor

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
SPLAT
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2407
Joined: 09 Jul 2010, 18:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul 2 la Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike)
Location: Constanța
Has thanked: 300 times
Been thanked: 286 times

28 Nov 2013, 22:53

-editat-
RoyalServer
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

29 Nov 2013, 00:19

IsTI37 wrote:In trecut era una din cele mai platite meserii din Romania, un camionagiu castiga foarte mult cand se construia pe timpul lui Ceausescu sau putea sa plece din tara si sa mearga prin intreaga europa cand altii nu puteau misca un picior peste frontiera.
Sa nu mai zic ca se fura motorina la butoi sau ca in armata un sofer avea conditii foarte bune. (tatal meu era camionagiu)

In ziua de azi cu GPS-ul nu mai e o meserie asa de faina dar daca esti bun tot poti sa mergi prin intreaga europa fara sa inveti ani intr-o universitate.

Problema cu postul este ca camionagii rareori mor in accidente, un camion e si era mereu un tanc, puteai sa spargi peretele unei case si sa iti ramana parbrizul intreg.

Inca este printre cele mai bine platite din ROMANIA, am un prieten care munceste pe tir la o firma din Cluj, si transporta diferite chestii in Europa prin Danemarca, Norvegia etc. Are pe luna salariu minim 1500 Euro, si plus ca face el nebuniile lui. In vara asta a venit acasa cu 2 valize pline cu Telefoane Samsung Galaxy S advance, S3-S4, S4 mini etc, Tablete Samsung Galaxy Tab 2, si cu laptop-uri acer printre ultimele modele cu windows8 pe ele. Cat credeti ca a scos pe ele?
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

29 Nov 2013, 00:24

Lasati prostiile astea...

Cine se face camionagiu iubeste soferia ca pe viata lui.. insa poti renunta oricand!

Si azi sunt camioane destul de bune.. performante cum vreti voi sa-i spuneti si un camionagiu este un PROFESIONIST in toata regula si cand spun asta stiu si am intalnit cazuri cand nu au reusit sa se incadreze cu un logan ..

ps: "CAMIONAGII"
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
Gaby [;x]
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 510
Joined: 22 Apr 2010, 12:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: 89.33.242.45:27015
Has thanked: 7 times
Been thanked: 38 times

29 Nov 2013, 01:26

AMPHETAMINE wrote:Un "Camionagiu" moare într-un accident. Un copil îl întreabã pe tatãl sãu: Cine e domnul ãsta care a murit? Nu stiu fiule. Stiu doar cã era un "Camionagiu".

Copilul se apropie de o altã persoanã care era într-un camion de lângã,plângând si luîndu-l de mânã îl întreabã: Puteti sã-mi spuneti ce-i ãla un "Camionagiu"? Soferul acelui camion îi rãspunde cu vocea tremurândã si cu ochii plini de lacrimi:

Un "Camionagiu".....ESTE O PERSOANÃ CARE DOARME MAI PUTIN CA MULTI ALTII , CARE DESEORI SUFERÃ DE FRIG , DE CÃLDURÃ , DE FOAME , TRECE PRIN PLOI , FURTUNI , NU ARE SÃRBÃTORI , CRÃCIUN , AN NOU SI ÎN MULTE MOMENTE IMPORTANTE NU ESTE ACASÃ.NU-SI VEDE COPIII CRESCÂND , NU-I ÎNGRIJESTE CÂND SUNT BOLNAVI , PRIMESTE INSULTE SI POATE CHIAR LOVITURI . SUFERÃ SI ÎSI DÃ VIATA PENTRU CEILALTI....PLÂNGE...SIMTE...ÎI PARE RÃU...SI MULTE ALTE LUCRURI CARE I SE ÎNTÂMPLÃ ! DAR CÂND SE URCÃ LA VOLANUL UNUI CAMION , CEEA CE FACE CU DRAGOSTE SI CU MÂNDRIE , SE TRANSFORMÃ ÎN "CAMIONAGIU" , FÃRÃ SÃ-I PESE CÃ POATE AVEA UN ACCIDENT , SAU NU STIE DACÃ SE VA ÎNTOARCE CU BINE ACASÃ , SAU CÃ TREBUIE SÃ RÃMÂNÃ PLECAT PENTRU MAI MULTE ZILE SAU CHIAR MAI RÃU DE-ATÂT ... SÃ-SI PIARDÃ VIATA ... ASTE E O PÃRTICICÃ DIN CEEA CE E UN "CAMIONAGIU" .

Deodatã se aude un telefon mobil din buzunarul pantalonului celui cãzut... Colegul "Camionagiului" decedat lasã copilul o clipã pentru a lua telefonul si vãzându-l îsi dã seama cã era chemat de acasã. Era un mesaj si cu voce scãzutã îl citeste : "BUNÃ TATÃ, AM LUAT TELEFONUL MAMEI CA SÃ-TI SCRIU ACEST MESAJ SI SÃ TE FELICIT DE ZIUA TA . ABIA ASTEPT SÃ-TI VEZI CADOUL , DUPÃ CELE 12 ZILE DE CÂND ESTI PLECAT SI NU AI PUTUT FI ACASÃ SÃ-TI TAI TORTUL , AZI O S-O FACEM ÎMPREUNÃ . TE IUBESC TATÃ ! ESTI SUPER TATÃL MEU SI TE ASTEPTÃM ACASÃ ! Asa e viata unui "Camionagiu" .

Dacã se poate difuzati mesajul pentru ca lumea în loc sã critice, sã aprecieze efortul Profesionistilor Volanului , care nu fac altceva decât sã vegheze în timp ce toti dorm si câteodatã pânã chiar si viata si-o oferã fãrã a primi nimic în schimb.

Frumos :D>- :X

Dar si cu pompieri , politisti , soldati , mineri cum e in special cu soldatii si cu minerii e la fel sti cand intri sau te duci dar nu stii cand te mai intorci ( am tata care lucreaza in mina si e foarte nasol ) Asta e viata inveti stai la birou nu inveti te duci unde o vrea dumnezeu :)))
User avatar
knight
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1968
Joined: 15 Oct 2008, 20:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: A fost odata ca ...
SteamID: knightamxx
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Constanța, România
Been thanked: 191 times
Contact:

29 Nov 2013, 15:06

Minunat.. urmeza maturatorii care indura tornada sa salveze planeta.
Kituri:
Urban-CS v1.0

Pluginuri:
Alien [AMXX]

Addonuri:
Addons Funny X-mas v1.0
Addons Funny X-mas v1.1
Addons Funny X-mas v1.2c
Addons Funny X-mas v1.3r
Addons Funny X-mas v1.4u
New 2009: Addons Funny X-mas v1.5
Addons Funny X-mas v1.5 Beta
Addons Funny X-mas v1.5 Final Release
GunGame Special Edition CSO Addons
GunGame Addons CSO Tech + Halo MOD

Servere gata facute:
AMXX Server (47) - Public Gata Facut v1.0 - Protocol 47
Funny X-mas (Server gata facut - Protocol 47)
Funny X-mas v2.0 (Server gata facut - Protocol 47)

knight © 2008-2011

RETIRED
User avatar
Krepo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 250
Joined: 30 Oct 2013, 17:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Potato
Location: Galati
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

29 Nov 2013, 21:36

knight wrote:Minunat.. urmeza maturatorii care indura tornada sa salveze planeta.
Stai jos ai 4.
Image
Image
Image
Image
User avatar
moonshine
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 301
Joined: 01 Jun 2013, 22:26
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

29 Nov 2013, 21:42

knight wrote:Minunat.. urmeza maturatorii care indura tornada sa salveze planeta.
=)))) , suferinta de calitate.
inactiv.
User avatar
SLaid
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 956
Joined: 18 May 2013, 18:06
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Location: Italia.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 49 times
Contact:

29 Nov 2013, 22:00

Si eu am fost camionagiu doar 2 luni dar nu am putut rezista stresului. Ajungeam acasa odata pe saptamana (vinerea) si plecam luni la ora 5 dimineata. Intr-adevar salariul este pe masura (eu aveam 1350 euro) dar este un stres foarte foarte mare. Oricum in Italia o duceam mult mai bine de cat in Romania. Aici doar stau acasa si pierd timpul. Abea astept sa plec din nou dupa sarbatori.
#INACTIV
User avatar
kingdwr
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2801
Joined: 23 Apr 2011, 23:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nick anterior: Cosmin, divaio
Has thanked: 72 times
Been thanked: 290 times

29 Nov 2013, 22:03

Emotionant, Gyuky, ai grija pe traseu.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information